Gry planszowe dla dzieci TOP 7.

Ada - 18 marca 2016
Gry-planszowe-dla-dzieci

Ktoś może powiedzieć, że w dzisiejszych czasach gry planszowe dla dzieci to przeżytek, bo przecież jest tablet i telefon i telewizor. To po co, komu jeszcze gry planszowe? A ja mówię z pełnym przekonaniem , są potrzebne! Bo wspólny i rodzinny czas z dziećmi przy grach planszowych to nie tylko świetna zabawa, ale także rozwijanie dziecięcych możliwości dostosowanych do ich wieku.

 

Gry planszowe dzielą się na różne kategorie jak edukacyjne, rodzinne, zręcznościowe, logiczne. Dostępne są także gry dostosowane do wieku dziecka od 1 roku życia aż do 100 lat ;) Gry planszowe rozwijają kreatywność i  procesy myślowe. Dzieciom młodszym pomagają w nauce kolorów, kształtów itp. Dla starszaków pomagają nie rzadko przyswoić nowe słowa, nauczyć nowej umiejętności czy rozwinąć pasję. Dlatego uważam, że każda rodzina powinna posiadać w domu co najmniej jedną porządną grę, bo zawsze znajdzie się okazja ,aby w nią zagrać i wspólnie spędzić czas.

7 najlepszych gier planszowych dla dzieci.

 

Zachęcam Was dziś do zapoznania się z bestselerowymi grami planszowymi z asortymentu Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl. To na prawdę świetne gry dostosowane do każdego wieku dziecka i do każdych potrzeb. Wybrałam gry, które warto mieć w domu, aby fajnie spędzić czas ze swoim dzieckiem.

Ratuj Króliczki

 „Ratuj Króliczki” to gra dla dzieci od 2 r. ż do 5 r.ż. Co prawda na opakowaniu jest napisane, że jest ona przeznaczona dla dzieci od 3 lat, ale przetestował ją na 2 letniej Helce i doskonale dawała sobie radę. Gra ma proste zasady ,które dziecko szybko zrozumie.

Gra-ratuj-króliczki-recenzja

W dziurze są małe króliczki, zaczyna padać deszcz, gracz ma za zadanie uratować jak najwięcej króliczków z norek. Norki mają różne kolory, na drewnianej kostka są kolory odpowiadające kolorom norek. Gracz wyrzuca na kostce kolor np. zielony i albo umieszcza króliczka w środku kolorowej norki (jeśli norka jest pusta) albo ratuje króliczka z nory (gdy w norce jest króliczek) w ten sposób zdobywa króliczki i punkty. Ta osoba, która uratuje najwięcej króliczków wygrywa.

gra-ratuj-króliczki-dla-dzieci

Gra jest bardzo ładnie i kolorowo wykonana a drewniane figurki króliczków są ulubionym dodatkiem moich dziewczynek w grze. Gra uczy młodsze dzieci kolorów a starsze liczenia. Króliczki można też wykorzystać po za grą do uczenia dzieci dodawania czy odejmowania oraz tego gdzie jest czegoś więcej a gdzie mniej.

gra6

Dziewczynki bardzo polubiły grę, i chociaż rodzicom po 5 rozgrywce może się znudzić to dzieci potrafią w nią grać jeszcze wiele razy dziennie. Ciekawi gry?  → klik po więcej szczegółów „Ratuj Króliczki”

Dobble i Dobble Kids

recenzja-gry-Dobble-i-Dobble-Kids

 

1. Dobble jest to gra niewielkich rozmiarów ,ale z wielkim potencjałem ,którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Jest przeznaczona dla dzieci od 6 r.ż  do 14 r.ż i może w nią grać od 2 do 5 osób. Gra polega na tym, że każdy z graczy ma swoje okrągłe karty z różnymi symbolami. Jedna karta jest na środku stołu. Należy jak najszybciej nazwać i odpasować do siebie symbol z karty na środku  z kartą,  którą trzyma w ręku gracz. Trzeba być szybkim i zwinnym,żeby nikt nie zrobił tego przed nami. Żeby było trudniej i zabawniej symbole mają różne wielkości i odwrócone są na kartach w różne strony. Wygrywa ta osoba ,która pozbędzie się pierwsza wszystkich kart.

2. Dobble Kids to gra na szybkość i zwinność ,którą każdy pokocha. Jest oparta na takich samach zasadach co Dobble tylko w tej grze widnieją kolorowe i wyraźne symbole zwierząt. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż. Rozwija w dziecku zdolności motoryczne, szybki myślenie oraz pomaga w zapamiętywaniu nazw zwierząt. Ciekawi gry? kliknij po więcej szczegółów→ Dobble oraz→ Dobble Kids.

Wehikuł Czasu

Gra-wehikuł-czasu-recenzja

Gra Wehikuł Czasu przeniesie Wasze dzieci i Was w różne epoki, odkryje wiele ciekawych fatów historycznych i nauczy wielu nowości. Gra dla dzieci od 10 r.ż do 14 r.ż, zapewnia wiele godzin ciekawej i fascynującej zabawy. Pomaga rozwijać pamięć i koncentrację zawiera 4 warianty trudności. W grę może grać od 2-4 osób i nigdy się nie nudzi. Ciekawi gry?  kliknij po więcej szczegółów → Wehikuł Czasu

Tata Miś

recenzja-gry-dla-dzieci-tata-miś

Tata Miś to gra dla dzieci od 4 r.ż do 9 r. ż. Bardzo ładnie wykonana z drewnianymi elementami (misami). Małe misie pobrudziły się farbami i tata miś chce je teraz wykąpać! Każdy gracz mam misia innego koloru i ten,który dotrze do wanny pierwszy -wygrywa. Ale uwaga ,trzeba też uważać na inne aspekty gry ,bo ten gracz, który za bardzo się rozpędzi może stracić kolejkę. Gra uczy szybkiego podejmowania decyzji. Ciekawi gry? klik → Tata Miś klik

Super Farmer

Gra-super-farmer-recenzja

Super Farmer to światowy hit sprzedany w prawie milionie egzemplarzy. Gra dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż. Bardzo ładnie ilustrowana. Uczy dzieci sztuki przewidywania i podstaw ekonomi w prosty i zabawny sposób. Zostań farmerem, hoduj i wymieniaj zwierzęta,ale uważaj bo w pobliżu grasują wilk i lis ,które mogą zepsuć ci plany o zostaniu super farmerem.Wygrywa osoba ,która pierwsza skompletuje całe stado. Tu znajdziesz więcej szczegółów→ Super Farmer

Było Sobie Życie – Łowca bakterii

Było-sobie-życie-łowca-bakterii-gra-dla-dzieci

Było sobie życie- Łowca bakterii  To kolorowa i pełna emocji gra dla dzieci już od 3 r.ż do 9 r.ż. Gra młodsze dzieci uczy kolorów i kształtów, a starsze spostrzegawczości oraz uczy nieco więcej na temat bakterii i naszego organizmu. Każdy gracz ma swoją tabliczkę z kolorowymi polami, na tych polach właśnie trzeba łapać i umieszczać bakterie, wirusy i toksyny niebezpieczne dla człowieka. Wygrywa ten gracz ,który pierwszy zapełni plansze. Więcej szczegółów o grze→ Było sobie życie-Łowca bakterii

 

Czuczu Karty obrazkowe na sznureczku, Pojazdy

czuczu-kary-pojazdy

Czuczu to świetne zabawki, gry i puzzle dla najmłodszych. Testowane na dzieciach i odpowiadające ich wszystkim rozwojowym potrzebom. Karty obrazkowe to świetna sprawa dla najmłodszych odkrywców w wieku około 1 roku nie ważne czy dla chłopca czy dziewczynki. Karty są zrobione z grubej tektury więc nasz mały odkrywca nie będzie mógł ich szybko zniszczyć. Mieszczą się w maminej torebce więc można je zabrać także na spacer. Korty na sznureczku uczą odgłosów, kształtów i kolorów. Szczegółowy opis gry znajdziesz tu→ Czuczu karty obrazkowe na sznureczku, Pojazdy.

Więcej gier planszowych dla dzieci i dla dorosłych oraz książek i zabawek znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl

logo gandalf compl_ziel_carlsberg.cdr

Post powstał w ramach współpracy z księgarnią internetową Gandalf.com.pl

***********************************

A teraz zapraszam na super KONKURS! Do wygrania wszystkie powyżej opisane fantastyczne gry ( bez gry „Ratuj króliczki”) z Gandalf.com.pl Wystarczy w komentarzu pod tym postem wybrać grę (wpisać jej nazwę ) i odpowiedzieć na proste pytanie – Jak spędzasz kreatywnie swój wolny czas z rodziną? Z pośród wszystkich odpowiedzi wybiorę  7 osób, z których każda wygra wybraną przez siebie grę.

konkurs-gry-planszowe

 1. Gra Super Farmer dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż
 2. Dobble kids dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż
 3. Wehikuł czasu dla dzieci od 10 r.ż do 14 r.ż
 4. Tata Miś dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż
 5. Dobble dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż
 6. CzuCzu karty obrazkowe dla dzieci od 1 r.ż
 7. Było sobie życie-Łowca bakterii 3 r.ż do 9 r.ż

 

**************REGULAMIN***************

 

 

1. Organizatorem konkursu jest Kosmetomama.pl
2. Sponsorem konkursu jest Księgarnia internetowa Gandalf.com.pl
3. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny
4. Do wygranie jest 6 gier planszowych( Było sobie życie-Łowca bakterii, Tata Miś, Dobble, Dobble kids, Wehikuł czasu, Super Farmer)  oraz 1x Karty obrazkowe czuczu.
5.Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem wpisać nazwę gry oraz odpowiedzieć na pytanie Jak spędzasz kreatywnie swój wolny czas z rodziną? 
5.Zgłaszając się do konkursu wyrażasz zgodę na podanie swojego adresu zamieszkania oraz telefonu dla kuriera i do wysyłki nagrody.
6.Konkurs trwa od 18.03 do 31.03.2016 godziny 23:59  toczy się na blogu i na facebooku kosmetomama.
8. Jeśli bierzesz udział w konkursie na blogu, nie możesz brać już udziału w tym konkursie na facebooku i na odwód.
7.W ciągu 3 dni od zakończenia konkursu tzn.do dnia 3.04.2016 r zostaną wyłonieni zwycięscy, a informacja o tym będzie opublikowana na  blogu pod tym wpisem oraz fanpage Kosmetomama.
8.Każdy zwycięzca ma 7 dni od daty podania wyników, aby zgłosić sie po nagrodę ( wysyłając maila  na kosmetomama@gmail.com z nickiem/imieniem zgodnym z tym zgłoszonym w konkursie na blogu lub fb oraz z danymi do wysyłki), po upłynięciu tego czasu wybrana zostaje inne osoba.
9.W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
10.Nagrody wysyłane są tylko na teren Polski.
11.Będzie nam miło jak polubisz nasze profile na facebooku Gandalf.com.pl  oraz Kosmetomama, jednak nie jest to warunkiem uczestnictwa w konkursie.

 

POWODZENIA!!

Gry wędrują do:

*Karty Czuczu- Dominika Zawadzka-brała udział na fb
*Było sobie życie-łowca bakterii -Magdalena Kaczmarska -brała udział na blogu
*Tata Miś-Matka Antyterrorystka-brała udział na blogu
*Wehikuł Czasu -Ewelina Modelewska-brała udział na fb
*Super Farmer-Magdalena Dudel-brała udział na fb
*Dobble -Dominik Pietrzak brał udział na blogu
*Dobble Kids- Barbara Włoch brała udział na fb

(Visited 5 764 times, 1 visits today)
 • Ponieważ mój synek ma roczek walczymy o nagrodę „karty obrazkowe czuczu”. Również z powodu wieku nasze kreatywne zabawy to odkrywanie tajemnic jakie kryją w sobie szafki kuchenne: przesypywanie kaszy, gra na garnkach, przekładnie sztuccy do pudełek, nurkowanie w pralce itd. ;)

 • Jak kreatywnie spędzamy czas z rodziną?
  Dziecko moje uwielbia wszelkie prace plastyczne. Kolorujemy więc, malujemy farbami, ostatnio też tworzymy z bibuły. Nożyczki i klej również nie są nam obce. Powstają piękne dzieła wykonane przez Młodą. Matka ma trochę mniej talentu i swoimi pracami się nie chwali:) Tata jest mistrzem tworzenia postaci z plasteliny- wąż podrzucony do toalety prawie przyprawił mnie o zawał. Ciastolina, piasek kinetyczny również znalazły u nas swoje miejsce.
  Kiedy nie chce nam się „brudzić” zasiadamy do gier. Ostatnim hitem jest Chińczyk, Nogi Stonogi oraz Pędzące żółwie.
  Kolejnym hitem jest tworzenie opowieści i piosenek- tu również Młoda z tatą wykazują się najbardziej:)
  Nie ma u nas czasu na nudę, zawsze coś ciekawego wymyślimy.
  Gra, którą wybieramy to Tata Miś ( dziecko moje nie mogło się zdecydować :))

 • Ja mimo, że nie mam dzieci i sama z dzieciństwa już dawno wyrosłam, ale uwielbiam gry planszowe i bardzo sobie cenię puby w których przy okazji spotkań ze znajomymi można spędzić długie godziny na wspólnej grze :) Tak samo jak w domu lubimy rodzinnie spędzać czas na grach :)

 • Dominik Pietrzak

  A my zorganizowaliśmy się ostatnio z braćmi i w miejskim Ośrodku Kultury w naszym miasteczku otworzyliśmy Klub Miłośników Gier Planszowych „Wesoła Kostka”. Zapraszamy do nas całe rodziny, graczy w każdym wieku. Obecnie nie mamy jeszcze zbyt wielu tytułów, ale tworzymy naszą biblioteczkę gier dla małych i dużych. W ten sposób spędzamy czas rodzinnie i dodatkowo angażujemy w to inne rodzinki! :) Dla tych młodszych Skrzatów chcielibyśmy wygrać „Dobble”. Pozdrawiamy! :)

 • Uwielbiam gry i nie mogę się doczekać, aż będę mogła w nie grać ze swoją Mają :) Kreatywnie spędzamy czas ucząc się rysować, poznając kolory, wyśpiewując odgłosy, jakie wydają zwierzątka, a w momentach kryzysowych robiąc samodzielnie piasek kinetyczny vel. zupę z mąki ziemniaczanej i wody :) WYbieramy nr 7! :)

 • Len ka

  Ostatnio coraz częściej gramy w planszówki! Choć częściej kombinujemy nowe potrawy w kuchni. Tam nie ma żadnych ograniczeń. Można łączyć co się chce i z czym się chce. Choć niektórych łączeń nie polecam :P Bardzo podoba mi się gra „Dobble” :)

 • Karol Gleba

  Mam mnóstwo siostrzeńców i bratanków. Często gramy w gry komputerowe. Wieczorem, gdy najmłodszy nie może zasnąć wspólnie tworzymy dla niego historie z bohaterami gier. Myślę, że spodobałaby im się gra „Dobble kids”!

 • Kiedy moja rodzina jest rozrzucona po kątach i markotna, to mam na to jeden sposób – Carcassonne! Gra jest genialna i wielokrotnie nagradzana. Każdy z nas angażuje się w nią tak bardzo, że potrafimy się nawet posprzeczać, a dzieci poobrażać… Nie da się jednak ukryć, że to wspaniała zabawa i to dla osób w każdym wieku. Czasem bawimy się też w kalambury – nic nie sprawia dzieciom większej przyjemności niż wygłupiający się dorosły! 😜

  Wybieramy Dobble :)

 • Gośka Budzowsk

  Dobble mam zamiar na dzień dziecka kopic super gra Ogólnie bardzo lubimy Pleszówki ale nie ukrywam że z powodu cen same kila zrobiłyśmy np z grzybami w konkursie udział biorę na fb

 • Konrad Sankowski

  Double Kids. Czas rodzinnie (z 5 letnią córeczką) spędzamy bardzo różnie. Gdy pogoda pozwala to aktywnie na powietrzu, a gdy pogoda domowa, to różne aktywności manualne: malowanie, wyklejanie itp, lub gry i puzzle.

 • Magdalena S-K.

  Z racji tego, że własnej rodziny jako takiej nie posiadam, powiem jak spędzam czas z chrześnicą. Odkąd podrosła zaszczepiam jej zamiłowanie do gier planszowych. Podczas każdego wspólnego spotkania staram się zapoznać ją z inną planszówką. Z tego, co widzę Mała bardzo chętnie spędza w ten sposób ze mną czas. Na każdą okazję, którą obchodzi (urodziny, imieniny, mikołajki itp.) kupuję jej jakąś grę, a potem razem ją rozgryzamy. Chętnie podarowałabym jej prezentowany w artykule Wehikuł czasu wyd. Trefl. Pozdrawiam :)

 • Magdalena Świtała

  Kiedy nudzą nam się tradycyjne zabawki zazwyczaj sięgamy po
  kredki, farby, wycinanki czy plastelinę i oczywiście wyobraźnię. Zużyte opakowania
  po kosmetykach czy buteleczki po jogurtach zamieniają się w ludziki:
  przyczepiamy oczy z guzików, sukienki ze skrawków materiałów a na głowy
  nakładamy kapelusze z wycinanek. Stare pudełka i kartony świetnie nadają się na
  domki. Można w nich wyciąć okna, drzwi, skleić dach i dorobić schodki oraz
  okleić obrazkami wyciętymi z gazet. A całkiem niedawno naszemu trzylatkowi
  zamarzyła się zabawa na śniegu, więc podarliśmy stare gazety (bardzo dużo
  gazet;)) i te skrawki to był padający śnieg. A z gazet zwiniętych w kule
  lepiliśmy bałwana;) Wybieram Czu Czu pojazdy.

 • Paulina Korpalska

  Córcia swoje pierwsze pluszowe książeczki dostała jak miała 3 miesiące i od razu książeczki bardzo polubiła, wręcz pokochała. Początkowo była to radość z ich dotykania oraz samodzielnego przekręcania stron, teraz nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania kilku bajek. Książka jest dla niej najmilszym prezentem, a każdy nasz gość musi jej jakąś przeczytać. Wielką frajdę sprawia jej wymyślanie historii na podstawie obrazków, do tego genialnie sprawdziłaby , u nas gra dobble. Moglibyśmy mieć ja ze sobą na każdym spacerze czy pikniku i po opowiedzeniu bajki uwzględniającej wszystkie obrazki z karty zgadać w tradycyjny sposób :)

 • Gdy zwykłe malowanie farbkami nam się nudzi… kombinujemy ;) Tata Miś marzy nam się w przypadku gdyby nasz sposób malowania farbkami Wam się spodobał :) pozdrawiamy

 • Magdalena Kaczmarska

  Wraz z moim 3 letnim synkiem lubimy robić coś z niczego, zbieram różne opakowania, sznureczki, stare guziki, przecież zawsze mogą się do czegoś przydać. Mały uwielbia otwierać nasze kreatywne pudełko :) w którym oprócz przyborów plastycznych jest cała masa skarbów. Niedawno okazało się, że znalezione kamyki podczas spaceru, po pomalowaniu mogą być świetnym materiałem do nauki kolorów i cyfr, a stare świecówki po przetopieniu mogą mieć nowe życie i to w o wiele piękniejszym wydaniu. „Dzieła” ;) , które wykonujemy urozmaicają nam życie, mogą służyć do codziennej zabawy, do ozdoby pokoju ( jak plakaty z porami roku w formacie a1, które zdobią pokoik syna), do nauki, rysunki mają swoją wystawkę na lodówce. Wierze, że takie kreatywne podejście do świata, zaowocuje w przyszłości i mój syn nie będzie używał słów ” nie da się ” :D Wybieram Było sobie życie-Łowca bakterii

 • Anna Gałaszewska

  Wybieram Dobble. Z moją rodziną zasiadamy 3 pokoleniami do stołu i gramy! Najpierw są tradycyjne papierowe państwa-miasta. A niech się dzieci czegoś pożytecznego przy okazji nauczą :) Później są karty i gra w tysiąca, czyli czysto matematyczne myślenie. Następnie trochę kalamburów, coby rozbudzić kreatywność. A na sam koniec wyjmujemy z szafy kilka planszówek, które mamy, bo to absolutnie najlepszy sposób na fajne, miłe, zabawne, ale i pożyteczne spędzenie czasu :)

 • Emil Kietzman

  A my lubimy pichcić w kuchni! Zachęcamy dzieciaki do zdrowego trybu życia, ale też do samodzielności, więc przy robieniu przez nich potraw tylko lekko pomagamy. Uczymy ich co warto jeść, bo ma dużo witamin, a co jest niezdrowe, ciężkostrawne. Dzieciaki bawią się świetnie, szczególnie kiedy z kanapeczek robią buźki, a z warzyw różne zwierzęta. Słodycze też robimy w zdrowej wersji. Wspólnie spędzamy czas dobrze się bawiąc w kuchni! Wybieram super farmera.

 • Halina Sadowska

  Z rodziną spędzam kreatywnie czas na wspólnym tworzeniu dzieł sztuki! Czy to jest rzeźba z melona, czy cudnie pachnący domowy peeling, czy własnoręcznie zrobione mydełka w kształcie motylków, czy drzewo genealogiczne – wszystko robimy razem i mamy przy tym niezły ubaw. I nie jest nudno, a kreatywnie :) Dobble kids wybieram.