Najlepsza książka do makijażu! Red Lipstick Monster „Tajniki makijażu”

Ada - 27 października 2015
Red-Lipstick-Monster-tajniki-makijażu-książka

Red Lipstick Monster pod tym pseudonimem artystycznym kryje się niesamowita energia, delikatność, charyzma i doświadczenie Ewy Grzelikowskiej-Kostoglu. Red Lipstick Monster to nie tylko kanał na You Tubie, którego oglądają miliony spragnionych, prosto przekazanej wiedzy fanek i fanów. To także kanał pełen prostych trików makijażowych, ale także porad uronowych związanych z makijażem oraz DIY.

Wiedza ta dostępna jest dzięki Ewie na jej kanale bezpłatnie, ale nie była ona dla niej łatwa do zdobycia tak jak dla każdego, kto chce coś zrobić inaczej niż wszyscy i uczyć się na sobie. Wiedza przedstawiana w filmach pochodzi z jej doświadczenia zdobywanego metodą prób i błędów.

Ewa z wykształcenia jest kosmetologiem oraz pedagogiem może także dzięki temu dociera do widowni młodej i starszej, bo jej filmy są bardzo łatwo przyswajane, nawet dla kogoś kto nigdy w życiu nie trzymał w ręku szminki czy pędzla. Dlaczego piszę o kanale na You Tubie, przy recenzji książki? Bo jest to nieodzowna część Red Lipstick Monster. 

Tą wiedzę, którą Red Lipstick Monster przekazuje swoim fanom od 3 lat na kanale, można teraz znaleźć w przepięknie wydanej książce. Która idealnie odzwierciedla charakter i profesjonalizm Ewe, do którego jej fani zdążyli się już przyzwyczaić.

Książka Red Lipstick Monster „Tajniki makijażu”

 

Książka jest wydana w twardej okładce. Wszystkie strony, a jest ich 187 zawierają piękne i kolorowe zdjęcia. Oczywiście powiesz jak książka do nauki makijażu, ma być bez zdjęć? Zgadzam się, nie może, ale w książce Ewy są zdjęcie absolutnie wszystkiego, więc jak piszę o pędzlach, pęsetach, kolorach cieni czy szmince wszystko jest przepięknie zilustrowane. Książka kipi kolorem. Ale nie jest przez te ilustracje stłamszona.

Tajniki- makijażu-Ewa-Grzelakowska-kostoglu

Red-lipstic-monster-recenzja-książki

Na samym początku książki, jest zostawiona cała strona dla Ciebie, abyś mogła zastanowić się i wpisać jakie są twoje makijażowe cele i problemy. Po tak zaczętej książce będzie Tobie na pewno łatwiej wychwycić z niej to co naprawdę jest tobie potrzebna, aby lepiej się malować i zadbać o cerę.

Najlpeszak-książka-do-nauki-makijażu

Książka jest też bardzo spójna. Możesz się w niej dowiedzieć wszystkiego, ale w odpowiedniej kolejności. Czyli najpierw dowiadujesz się pierwszej i najważniejsze zasady, która poprowadzi cię dalej:

„Potrzebne są cierpliwość i odwaga, żeby kroczyć nową, niewydeptaną jeszcze ścieżką i słuchać przede wszystkim siebie, a nie innych. Nikt nie może ci mówić, jak powinnaś wyglądać, bo to ty masz się dobrze czuć w swojej skórze i to ty masz być zadowolona z tego, jaka jesteś.”

 

Fragment z książki Red Lipstick Monster „tajniki makijażu”

„Nic nie musisz –  możesz wszystko”

 

Co oznacza, że możesz przeczytać tą książkę i wiele się nauczyć, ale nie znajdziesz tam sztampowych schematów do których musisz się dostosować, ale wiedzę która pomoże szkolić ci też to w czym Ty czujesz się po prostu dobrze.

Wracając do odpowiedniej kolejności. Zaczynasz swoją podróż w tajniki makijażu od samych podstaw i można by było rzec oczywistości, ale, ale bardzo ważnych i mających wpływ na dalsze efekty naszej nauki i samego finalnego efektu makijażu. Czyli zaczynamy od wyborów pędzli. Wszystkie są zilustrowane i opisane. Do czego służą, jak je wybierać jak o nie dbać.

DSC_0325

Potem dowiesz się już jak się malować, czym , jak dobierać produkty, jak kolory, jaki makijaż powinna nosić osoba z okularami + jak i -, jak prawidłowo robić kreskę krok po kroku w zdjęciach. Z tym, że nie są to same podstaw, a przedstawienie tematu od A do Z. Każdy rozdział jest bardzo szczegółowo opisany i nawet ktoś kto z makijażem ma na co dzień do czynienia, a nie jest profesjonalistą znajdzie w tej książce coś co pomoże mu lepiej się malować i szkolić w tej sztuce. Ale bez nudy!

Red-lipstick-monster-recenzja-książki

Książka zwraca moją uwagę nie tylko pięknymi, wielobarwnymi zdjęciami o których już wspominałam, ale samą formą zachowaną w tendencji kanału na You Tube. Co daje to książce? Mam poczucie, że umawiam się z doświadczoną w makijażu koleżanką, u niej w domu, siadamy przy jej kosmetyczne, wyrzucamy wszystkie przybory do makijażu na podłogę  i ona mi o nich opowiada, doradza i poleca. Znajdziesz w książce także rady o pielęgnacji twarzy co też dla ciebie zapewne jest ważne.Lekka w odbiorze forma bez żądnych trudnych do zrozumienia pojęć.

DSC_0349

Ewa zawarta w tej książce dużo znanych z kanału Red Lipstick Monster pojęć, tematów i zagadnień, ale są one w dużej mierze rozszerzone i podane bardziej szczegółowo. Ale to nie koniec! W książce jest też poruszanych dużo tematów, których na kanale nie znajdziesz oraz trików makijażowych i urodowych. A to co w książce się nie zmieściło znajdziecie w proponowanych linkach, które zebrane są pod koniec danego rozdziału na konkretny temat i odsyłają na kanał Ewy.

DSC_03321 

Dla mnie to absolutny „mast have” dla osób których z makijażem nie mieli do tej pory nic do czynienia, dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem, lub dla tych którzy wiedzą już sporo, ale chcą dalej się szkolić . Profesjonalni make-up owcy mogą znać większość rzeczy, które się w książce znajdują, ale książka może być pomocna dla ich klientów, którzy nie potrafią sobie codzienne poradzić z makijażem, bo przecież na codzie nie korzysta się z usług make-up owca,prawda?

Jak wiecie jestem mgr kosmetologii więc także pod tym kontem czytałam książkę i niezmiernie cieszy mnie fakt, że jest ona także o tym jak skóra powinna być przygotowana i jak o nią dbać, aby ładnie i zdrowo wygadała także bez makijażu.

Gdybym miała opisać wszystko co się w książce dzieje musiałabym ten post skończyć na 50 stronie, tak że resztę przeczytasz sama. Naprawdę z czystym sumieniem polecam!

Odwiedź też Ewę na jej kanale na You Tube, tam też czeka na Ciebie duża dawka wiedzy, ciepła i optymizmu.

ada podpis mały

(Visited 8 508 times, 1 visits today)
 • Suuuuuper! Trafiłam na jej kanał przez przypadek i ta tematyka raczej mnie nie interesuje, ale urzekła mnie. Nie myślałam, że temat tak mnie zainteresuje. Ma to coś ;)

 • Poważnie się zastanawiam nad zakupem książki. Ewa włożyła w nią kupę serca.

  • Basia 4.11 już będzie we wszystkich księgarniach więc zobaczysz ją na własne oczy i będzie łatwiej podjąć decyzję :)

 • Ewa Grzelakowska-Kostoglu

  <3

 • Aleksandra Anna

  mnie jakoś nie kusi i nie porywa chęć jej posiadania :)

  • oczywiście, to zależy czego oczekujesz od książki. Ja maluje siebie na co dzień i chociaż na studiach miałam makijaż to książkę traktuję jako odświeżenie wiedzy i nauczenie się czegoś nowego.

 • Nie przekonuje mnie ta książka i na pewno nie kupię.

  • Warto przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przejrzeć książkę, premiera 4.11.No chyba że jesteś bardzo w makijażu zaawansowana to książka rzeczywiście może się tobie nie bardzo przydać.

 • Kraina Kobiecości

  Uwielbiam RLM :) Dla mnie to świetna osoba i zdolniacha z niej :)

 • Ciekawa recenzja. Dla wielu osób książka na pewno będzie stanowić kompedium wiedzy o makijażu. :)

 • Odkąd dowiedziałam się o książce Ewy od razu wiedziałam, że będę chciała ją kupić! Oczywiście ma na to ogromny wpływ, że bardzo ją lubię jako osobę i vlogerkę, ale też strasznie szanuję jej profesjonalizm! Jej filmiki są rozrywką dla widzów, ale też stanowią wielkie źródło wiedzy i super, że owej wiedzy będzie jeszcze więcej! :) Dlatego też bez oglądania książki uprzednio w księgarniach, kliknęłam kup teraz w jednej z księgarni internetowych i z niecierpliwością czekam na książkę :) Na pewno pozwoli mi udoskonalić swój makijaż, może nieco zmienić do niego podejście, a i na studiach kosmetologicznych, które właśnie zaczęłam być może będę mogła wykorzystać tę wiedzę :)

  • Aha, no i szalenie podoba mi się szata graficzna książki!

  • Szata graficzna piękna ! Na studiach na pewno ta wiedza się przyda bo będzie tam pewnie makijaż ale nie jakoś specjalnie rozszerzony, bo na kosmetologii skupiają się na innych rzeczach, więc na pewno ta książka ułatw przyswajanie wiedzy :)

 • Zamówiłam tę książkę w dużej mierze w ciemno, bo jest duża promocja na stronie wydawnictwa znak. Znam RLM tylko z kilku filmików i od razu poczułam do niej sympatię, ale jednak wolę uczyć się ze zdjęć i słowa pisanego, niż z filmików. Dzisiaj w pracy okazało się, że moje dwie wychowanki (11 i 14 lat :D) kupiły sobie tę książkę, więc po raz pierwszy miałam ją sekundę w ręce. A teraz postanowiłam przejrzeć jakieś recenzje i Twój opis sprawia, że nie mogę się doczekać!

  • Bardzo mnie to cieszy. Mam nadzieje że twoje zdanie co do książki pokryje się z moim. Daj znać jak wrażenia jak dostaniesz książkę :)

 • Kevin Keane