fbpx

5 rzeczy które sprawią, że trochę odpoczniesz Mamo.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Wpis prosty o odpoczynku. Bo chociaż każda z Nas to wie to większości trzeba to przypominać, że czasem warto na małą chwileczkę stać się egoistką. Urwij dla siebie troszeczkę czasu i szukaj przestrzeni i chwili oddechu w najprostszej codziennej rzeczywistości.

Codzienne powtarzam te sama czynności, z dziećmi i w domu. Pewnie brzmi to przerażająco, ale nauczyłam się tak planować sobie czas żeby chociaż na chwilę być sama i z tego skorzystać. Jak to zrobić? oto moje sposoby.

kawa

Kawa w ulubionym dużym kubku. Zawsze poprawia mi dzień. To znaczy kawa w moim przypadku to za dużo powiedziane, ja pije raczej mleko z kawą, ale to przecież nie o samą kawę chodzi tylko o znalezienie tej chwili, aby na parę sekund się zamyślać i odsapnąć. Ten czas znajduję jak Młodsza śpi a Starsza jest w przedszkolu. Ty możesz także na chwilę usiąść, nie martw się świat się nie zawali przez te 5 minut.

POSŁUCHAJ MUZYKI I TAŃCZ

muza

Muzyka to ona sprawia, że możemy w mgnieniu oka znaleźć się w innym miejscu, daleko, zaszyć się w swojej wyobraźni. Kiedy znaleźć na nią czas? Nie szukaj to się znajdzie. Podczas śniadania, podczas sprzątania, czy podczas robienia obiadu, możesz przecież puścić sobie ulubioną muzykę i ponucić, pośpiewać czy potańczyć nawet ;) przy fajnej muzyce łatwiej się ćwiczy.

ULUBIONE JEDZENIE

jedzenie

Mi zawsze jedzenie poprawia humor i dodaje sił do działania, do nowych pomysłów. Jeśli masz jakąś swoją ulubioną potrawę to w gorszy dzień właśnie ją sobie ugotuj. Odpoczniesz przy samym pichceniu, a potem swobodnie, nawet przy biegających i krzyczących dzieciach zagłębisz się w wspomnienia jakie wiążą się z tą właśnie potrawą. Lubisz lody czy ciasto? Na prawdę od czasu do czasu jak pozwolisz sobie na chwileczkę zapomnienia nic a nic się nie stanie.

CIEPŁA KĄPIEL

włos

Nawet Matka musi się myć, chociaż nie zawsze nasze dzieci o tym wiedzą, bo uważają że jak one są umyte to już mama nie musi, albo pakują się do łazienki razem z Tobą. Tak znam to, wtedy nie wiem czy łapać moją piżamę wpadającą własnie do wanny czy papier, który razem z ręką mojej córki ląduje w toalecie. To żaden odpoczynek. Jeśli natomiast poprosisz męża o chwilę którą on z dziećmi może teraz spędzić i poczytać im bajki albo zająć w inny sposób, Ty możesz trochę się w wannie lub pod prysznicem rozleniwić, nałożyć maseczkę (można uwierz- najpierw nakładasz maseczkę, ona działa a ty myjesz resztę ciała, zrobić ulubiony peeling lub po prostu skorzystać z beztroskiego nicnierobienia.

ULUBIONY KOSMETYK

tru

Ulubiony kosmetyk może odmienić Twój dzień. Ne dowierzasz? a czytałaś kiedyś coś o aromaterapii i  o magicznym dzianiu zapachów? To właśnie oto w tym wszystkim chodzi. Ulubiony kosmetyk o ulubionym zapachu i naprawdę szybciej się regenerujesz.

Oczywiście najlepiej oddać brzdące do dziadków i mieć wolną chatę, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Macie jakieś swoje pomysły na chwilę odpoczynku w matczynej codziennej rzeczywistości?

*Kubek- uroczy! wraz z innymi produktami do kuchni dostałam ze sklepu Witeks )

(Visited 275 times, 1 visits today)
20 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !