fbpx

Bio IQ organiczny szampon dla dzieci. Recenzja i test.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Lubię dostawać co jakiś czas do recenzji kosmetyki, które nie są tak znane i popularne na rynku kosmetycznym, tak jak właśnie BioIQ. Jest to bowiem fajne, nowe doznanie kosmetyczne, które mam możliwość odkryć dla siebie i dla Was. Rozumiem też, że nie wszystkie moje czytelniczki lubią kosmetyki syntetyczne,lub te które zawierają parabeny, więc daje wam możliwość własnych wyborów także z kosmetyków naturalnych i ekologicznych.

Jak widzicie na moim blogu nie ma żadnych “denek kosmetycznych” czy “ulubieńców” bo zdaje sobie sprawę, że po pierwsze nie interesuje Was, to co zużyłam w danym miesiącu, a po drugie to, że coś sprawdza się u mnie i u moich dzieci, nie znaczy, że Wam się on spodoba i będzie on odpowiedni do waszego stylu życia i preferencji skórnych.

Dlatego daje Wam tu swoje podpowiedzi i preferencje kosmetyczne, które są selekcjonowane dla łatwiejszego podjęcia decyzji. Recenzuje kosmetyki, które moim zdaniem warte są Waszej uwagi, na bylejakość bowiem nie ma tu miejsca.

BioIQ organiczny szampon dla dzieci i wrażliwych dorosłych.

 

Kosmetyki BioIQ są doskonałym rozwiązaniem dla rodziców ceniących sobie naturalność w kosmetykach zwłaszcza w tych dla dzieci. Firma ta w swoim asortymencie posiada dużą gamę kosmetyków dla dzieci oraz  kosmetyki BioIQ dla dorosłych. Szampon ten jest także przeznaczony dla dorosłych o wrażliwej skórze głowy.

Kosmetyk w swym składzie posiada 99% składników naturalnych, dlatego też posiada certyfikat ECOCERT. Jednym z jego składników jest bogata w witaminy i mikroelementy serwatka pochodząca z ekologicznego gospodarstwa. Szampon ma też zdolności łagodzenia stanów zapalnych, swędzenia skóry głowy oraz wzmacnia po dłuższym użyciu “cebulki” włosa, dzięki składnikom takim jak kwas mlekowy i sokowi z liści aloesu. Kosmetyk, co jest dużym plusem, nie jest testowany ma zwierzętach.

Podsumowanie

Polubiłam ten produkt, po mimo nie zbyt pięknego zapachu (nie zawiera sub. zapachowych). Ładnie się pieni i rozprowadza na włosach, to ułatwia umycie włosów małym łobuzom. Po jego użyciu włosy są bardzo miękkie, a skóra głowy nie swędzi. Niestety dość trudno rozczesują się włosy na mokro, ponieważ szampon nie zawiera sylikonów w składzie. Co zmniejsza pozytywne wrażenia sensoryczne i utrudnia rozczesywanie włosów, ale za to nie obciąża delikatnych włosów dziecka.

Dla kogo?

♥ dla dzieci o wrażliwej skórze głowy

♥dla dzieci z AZS

♥ dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

♥ dla dorosłych z wrażliwa skórą głowy

♥dla osób które lubią organiczne kosmetyki

Więcej o szamponie oraz jego składzie możecie przeczytać na stronie ECO & well, tam również możecie kupić szampon.→bio IQ

ada podpis mały

(Visited 639 times, 1 visits today)
8 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !