fbpx
Na rynku kosmetycznym istnieje wiele musujących cudów do kąpieli o pięknych kształtach i kolarkach. Możecie je sobie kupić, ale możecie też spróbować zrobić je same! Inspirację zasięgnęłam od Natalii Sławek z bloga jestrudo . Mi w tej przyjemnej pracy pomagała moja dzielna córcia Zosia.

Zapraszam na DIY serducha musujące do kąpieli!

ZAKUPY

Ja wybrałam formę serc, ale każda z was może wybrać dowolny kształt. Najlepiej robić je w sylikonowych pojemniczkach do lodu, wtedy łatwo się je wyjmuje po wyschnięciu.
Kupujemy:
  • Sodę oczyszczoną, będzie potrzebna nam 1 szklanka sody, jeśli chcecie mieć większą ilość musujących serduszek. Jeśli  robicie je tylko dla siebie ilość każdego z potrzebnych produktów można podzielić na połowę.
  • Kwasek cytrynowy, sypki – 0,5 szklanki
  • Oliwę z oliwek lub oliwkę kosmetyczną. Jeśli chcecie aby kule były także przeznaczone dla dzieci użyjcie oliwki kosmetycznej dziecięcej. Nie podaję ilości bo to zależy od końcowej konsystencji(wyjaśnienie niżej).
  • Łyżeczka balsamu, najlepiej tego ulubionego, który najładniej pachnie, bo potem tak będzie pachniało Wasze musujące dzieło :) Można użyć również balsamu bez zapachu, a woń uzyskać poprzez dodanie olejków eterycznych.
  • Barwnik spożywczy, w sklepie będą różnie kolory do wyboru ( w dziale produktów do pieczenia ciast), ja wybrałam zielony.
  • można także pokusić się o bardziej finezyjną formę i dodać do serc suszone zioła lub kwiaty, brokat.
  • można też dodać balsam nie zapachowy a dodać olejki eteryczne.
ZACZYNAMY!

KROK 1. Mieszamy ze sobą wszystkie suche produkty: sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy, suszone zioła i kwiaty (jeśli korzystacie).

 

suche produkty
 KROK 2. Do suchych i wymieszanych produktów dodajemy: balsam i barwnik, oliwkę/oliwę-stopniowo mieszając, aby uzyskać zbitą konsystencję, którą da się uformować.
ulubiony balsam
dodaj barwnik
ugniatamy i mieszamy
KROK 3. Teraz czas na formę, w której umieścimy wymieszaną masę-najlepsza będzie sylikonowa do lodu, ale możesz określony kształt musujących cudek zrobić samodzielnie, taki jaki lubisz.
serducha w foremce
KROK 4. Teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Odstawiamy nasze wyroby w formie w suche miejsce na 24h. Po tym czasie wyjmujemy z foremek i odkładamy aby jeszcze przeschły, najlepiej na 12h
KROK 5. Nasze musujące wyroby do kąpieli po tym czasie są gotowe do użycia w wannie lub do zapakowania na prezent.
Najlepiej przechowywać je w szczelnym pojemniku, aby nie weszła do nich wilgoć np. w słoiku.
Przetestowałam, działają!. Rozpuszczają się jednak bardzo szybko, wiec to takie ekspresowe musujące serducha, jeśli natomiast dacie im i sobie 10- 15 minut w wannie Wasza skóra będzie mięciutka i gładka.
Ja już wykonałam swoje jak widzicie, czekam na Wasze musiki wannowe :) i czekam na Wasze opinie :)
Jeśli chcecie natomiast kupić takie musujące cuda to inspiracje można znaleźć  TU.
(Visited 1 404 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !