fbpx

Gdy to mężczyzna stara się o dziecko

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama
W większości pism kobiecych są opisane różne sposoby i metody na zajście w ciąże. Pozycje w których najlepiej się kochać, aby jak najlepiej wykorzystać męski potencjał rozrodczy. Kalendarzyki owulacyjne dodawane do gazet dla przyszłych mam, gdzie zaznaczone są na różowo dni płodne-tak to ten dzień próbuj!. Testy owulacyjne w której fazie cyklu się kochać, żeby mieć dziewczynkę lub chłopca. Porady od psychologa dla kobiet planujących zajście w ciążę,jak starać się o dziecko i nie popaść w depresje przy długich próbach. Koleżanka radzi koleżance, aby się rozluźniła i nie stresowała tym procesem prób, bo zajście w ciąże to nie przysłowiowa “bułka z masłem”.

 

Lecz to wszystko na nic, kiedy kobieta nie chce mieć dziecka.

 

Nie znajdziesz w prasie żadnych informacji o tym co ma począć biedny mężczyzna, który chce mieć dziecko. Nie chodzi mi tu o łóżkowe pozycje czy gadżety na złapanie partnerki A raczej o to, co ma począć taki mężczyzna, który pragnie mieć dziecko, jest na to gotowy i poczuł instynkt ojcowski, On a nie partnerka. Partnerka nie chce dziecka, nie teraz, a może w ogóle?. Zajęta swoją ścieżką kariery, odznacza kolejne szczeble biznes planu. Nie przewiduje w nim miejsca dla dziecka, nie czuje jeszcze instynktu macierzyńskiego. Co wtedy ma począć mężczyzna?poczekać na niepewne może? Czekać na depresje?, tak mężczyźni też ją mają .Kobieta ma bardzo skuteczne sposoby, aby uniknąć zajścia w ciąże. Ma nawet sposoby, aby w niechcianej ciąży nie chodzić. Ale taka jest prawda, gdy Ona nie chce,On nie wiele może zrobić.

Kiedyś będę miał rodzinę

 

Była miłość, On się w niej zakochał, długo byli razem, trzymali się za ręce. Nie ważne były plany na daleką przyszłość, przecież, która kobieta  nie pragnie być matką?. Wiedział, że chce z nią być i chce założyć rodzinę. Zaręczyli się, po 2 latach wzieli ślub. Byli razem przez kolejne 3 lata, a Ona nic o dzieciach nie wspominała. W pewien deszczowy dzień, przy kominku w przypływie miłości  powiedział jej, że ją kocha i chce mieć z nią dzieci. Ona zdębiała, żachnęła się i powiedziałam mu, że ona dzieci mieć nie chce. Nie pytał jej przed ślubem nie przyszło mu to do głowy.

Oczy mężczyzny zaszkliły się w smutku. Co teraz ma zrobić, przecież to jest miłość jego życia. Może jeszcze zmieni zdanie,czekał kolejne 2 lata. Próbował rozmawiać i próbował żyć bez dzieci, ale chęć powiększenia rodziny była silniejsza. Prosił ją, aby to przemyślała, aby zmieniła zdanie. Zawsze wyobrażał sobie siebie jako głowę rodziny i przykład dla syna, ulubieniec córki. A teraz co?

Kobieta ma wiele możliwości i sposobności, na pewno z nich skorzysta, gdy będzie pragnęła zostać  matką. Może iść do banku nasienia, może adoptować dziecko, bo szybciej dadzą dziecko kobiecie niż mężczyźnie,może iść do nieznanego jej mężczyzny i próbować zajęć w upragnioną ciąże. Bo dla kobiety zdesperowanej nie ma rzeczy niemożliwych, a co może począć mężczyzna w podobnej sytuacji, śmiem twierdzić że niewiele.

Bo gdy mężczyzna stara się o dziecko.

 

Jest wiele takich przypadków, gdy to mężczyzna chce mieć dziecko, a kobieta nie. On nie ma sposobów, aby ją zmusić do ich posiadania, psycholog? przedziurawianie prezerwatyw? upijanie partnerki na sex? A jak zajdzie w ciąże? Znienawidzi go za jego próby działania wbrew jej woli, może i znienawidzi też dziecko, może będzie chciała je usunąć? a może nie? Może też to dziecko pokocha, ale z nim już nie będzie chciała być? i odbierze mu coś, co miało ich scalać i łączyć być symbolem miłości, a zostało świadkiem nienawiści i żalu.

Dziecko.

 

Idz do sądu i odzyskaj dziecko!

 

W prawie polskim w ponad 90% przypadkach to matka zostaje pełnoprawnym opiekunem dziecka. Nie zawsze jest to zgodne z wolą samego zainteresowanego, więc ojciec w sądzie ma małe szanse na wygranie opieki nad dzieckiem. W takich sytuacjach matka często ( niestety) skupia się bardziej na zemście na partnerze niż  na samym dziecku i jego uczuciach. Tak to smutne, że w sądzie nie zmieniło się myślenia przez tyle lat i że prawo nie dostosowało się do człowieka, a człowieka wciąż dostosowuje się do prawa.

Tak to smutne, że dziecko często staje się niewolnikiem świata rodziców. Tak, to smutne, że dorośli ludzie mogą zapominać o odpowiedzialności za drugiego  małego człowieka. Tak to smutne ,że miłość tak szybko może prowadzić do nienawiści. Tak to smutne, że mężczyzna, który chce mieć dziecko nie może go mieć. Bo w dzisiejszych czasach sprawiedliwość wciąż jest ślepa.

Jak to pięknie śpiewa Hanna Ordonówna “Miłość tak pięknie tłumaczy zdradę i kłamstwo i grzech…”

Ten tekst został wyróżniony 1 miejscem w co tygodniowym rankingu najlepszych tekstów rodzicielskich oraz został wybrany tekstem miesiąca na stronie Mądrzy Rodzice i tekstem kwartału w głosowaniu czytelników.

madrzy-rodzice-małe logo

(Visited 8 280 times, 1 visits today)
23 komentarze
1

Napewno też to polubisz !