fbpx

Na pewno słyszałaś o kultowym i obecnie jednym z najlepszych zabiegów wyszczuplająco- modelującym podobno poprawia elastyczność, zmniejsza cellulit, wyszczupla. Po takiej rekomendacji zabiegu na Iconne Laser postanowiłam sprawdzić efektywność zabiegu.

Zapisałam się na pierwszą wizytę. W dzień zabiegu zostałam zaproszona 15 minut wcześniej żeby wypełnić ankietę przed zabiegiem. W ankiecie były pytania min. O to czy jestem w ciąży, czy karmię piersią, czy przechodziłam jakieś zabiegi chirurgi plastycznej? Czy używam kosmetyków w domu i jak po krótce wygląda moja pielęgnacja oraz z jakimi partiami mam największy problem i jakich efektów oczekuje po zabiegu.

Po wypełnieniu ankiety, zostałam zaproszona do gabinetu. Panie wykonująca zabieg Icoone Laser w Mr & Mrs Spa w Warszawie to osoby z wykształcenie kosmetologicznym, fizjoterapeutycznym lub masażysty dzięki temu ja osobiście czułam się bezpieczniej, bo osoby z takim wykształceniem i po szkoleniu Icoone w moim odczuciu lepiej wykonają zabieg bo znają się na anatomii i fizjologi ciała. Przez to mogą lepiej dostosować samą aparaturę do konkretnej osoby lub zalecić wykonanie innego zabieg.

mr-and-mrs-spa

Mr and Mrs spa Warsawa. Zdjęcie : Mr and Mrs Spa

JAK WYGLĄDA ZABIEG ICONNE LASER ? 

Zabieg Icoone Laser jeśli nie ma przeciwwskazań zaczyna się od 20 minutowego drenażu całego ciała. Wszystko wykonywane jest dwoma średniej wielkości głowicami o uroczej nazwie robotwins (czyli robobliźniaki). Zabieg głowicami wykonywany jest przez specjalny strój, na leżąco. Głowice te mają po 2 rolki w środku, którymi steruje ( czy rolka ma iść w górę czy w dół , czy do siebie czy od siebie ) Pani wykonująca zabieg.

Osoba ta może dostosowywać intensywność drenażu do odczuć i predyspozycji klientki. I w tym miejscu bardzo przydaj się wcześniej wspomniany wywiad. Rolki drenujące można ustawić ustawić od parametru 1 czyli najbardziej delikatnego drenażu do parametru 10 czyli drenażu intensywnego. W czasie drenażu czuć rolki masujące (masaż) oraz zasysanie skóry przez rolki (podciśnienie). Według mnie nie jest to bolesne, raczej przyjemne i odprężające zwłaszcza jak są masowane plecy.

Druga część zabiegu to tak zwane „focusy” czyli skupienie się na danej partii u mnie ; brzuchu, udach, pupie. W tej części zabiegu dostałam okulary chroniące oczy bo głowica do tej części zabiegu ( jedna duża) posiada wbudowany laser ( nie czuć go w czasie zabiegu) światło LED ( czuć ciepło ) i 2 rolki z wypustkami do masażu tkanki oraz podciśnienie.

iconne-laser

Iconne Laser w Mr and Mrs Spa. zdjecie Kosmetomama

Podczas części focusowej Icoone Laser dostosowywane są parametry do danej części ciała, możliwości klientki oraz efektów, które mają być osiągnięte. Tu można ustawić dużo parametrów i trybów działania głowicy od częstotliwości pracy rolek ( szybciej lub wolniej ) i ich kierunku, po moc podciśnienia ( zasysania tkanki ) gdzie 1 to zabieg bardzo delikatny po 10 gdzie zabieg jest bardzo intensywny, bo zasysanie tkanki przez aparat jest bardzo mocne, miejscami nawet bolesne.

Te parametry odpowiednio dobiera osoba wykonująca. Może połączyć wszystkie parametry w całość tak aby osiągnąć najlepszy efekt. Czyli zastosować częstotliwość działania rolek ich kierunek ( rolki mogą chodzi z względem siebie do środka lub na zewnątrz lub jedna za drugą ) i moc zasysania oraz uruchomić laser i światło LED. Światło LED dział rozgrzewająco na poziomie komórkowym i pomaga w stymulacji elastyny i kolagenu. Laser diodowy natomiast rozgrzewa tkankę i ułatwia rozbijanie tkanki tłuszczowej.

CZY ZABIEG BOLI?

Focusy mogą być skierowane tylko na jedną wybraną partię w jednym momencie. Partia ta jest opracowywana w sposób intensywny czyli zawsze tak, aby klientka czuła, że coś się z tą partią dzieje. Co to znaczy intensywny? Najlepsze efekty są wtedy gdy działanie aparatury jest mocno wyczuwalne. Klientka powinna czuć prace rolek i podciśnienia ( na granicy bólu). Dla jednych kobiet będzie to oznaczało pracę na parametrach niższych a dla innych na wyższych.

Mam tu dla Ciebie jednak dobrą wiadomość. Skóra szybko przyzwyczaja się do tych „tortur” ;) czyli zasysania i ugniatania. Ja zaczynałam od środkowych parametrów na udach i pupie ( ustawienia intensywności 4 z 10 ) i od niskich na brzuchu ( ustawienia intensywności 2 z 10). Tak więc widzisz, że szału nie było. Z zabiegu na zabieg intensywność zostałą zwiększana bo moja skóra robiła się po pierwsze bardziej elastyczne więc mniej bolało jej zasysanie przez głowicę a po drugie bardziej odporna więc skończyłam na parametrach 10 intensywności na pupie i udach a na brzuch na 5.

Teraz mogę odpowiedzieć na pytanie czy to boli. Boli, ale tak że jesteś w stanie to wytrzymać. Jeśli ból jest dla Ciebie bardzo niekomfortowy przy zabiegu po prostu obniża się parametry i tyle. Nie rób nic na siłę bo się po prostu zniechęcisz i przestaniesz chodzić.

A SINIAKI SĄ?

Po zabiegu co zupełnie normalne skóra i tkanka mogą być obolałe i mogą zrobić się siniaki, tak jak u mnie po 3 zabiegu. To wszystko wraca do normy jak skóra się uodporni lub jak skończysz zabiegi. Moja rada w związku z tym nie planuj serii zabiegów chwilę przed wyjazdem na wakacje, tylko wcześniej. Po zabiegu chce się bardziej pić i sikać. Dlatego też pij dużo wody żeby ułatwić organizmowi pracę oczyszczania ciała.

NA JAKIE PARTIE MOŻESZ WYKONAĆ ZABIEG ICONNE LASER ?

Icoone laser, który jest dostępny w Mr & Mrs spa jest obecnie najnowszym dostępnym na rynku i właśnie do niego odnoszę się pisząc ten artykuł. Zabiegi na tym Icoonie ( o ile nie ma innych przeciwwskazań ) można wykonywać na całej twarzy, pośladkach, plecach, nogach, biuście, brzuchy więc praktycznie na całym ciele. Ustawienia dostosowuje się do wieku skóry ( mało elastyczna lub bardziej elastyczne itp) i przeciwskazań ( operacje w danym obszarze itp ) i fizycznego stanu ( ciąża, karmienie piersią, po operacji, otyłość, niedowaga, inne choroby itp.) Zabiegi na twarz wykonywane są oczywiście małą rolką a na ciele 2 średnimi lub 1 dużą.

iconne-laser-kosmetomama

Zabieg Iconne Laser – Kosmetomama. Zdjęcie Mr and Mrs Spa

ILOŚĆ ZABIEGÓW ICOONE LASER 

W zależności od Twoich zapotrzebowań można wykupić sobie 1 zabieg, ale można też wykupić sobie całą serie. Może być to seria składająca się z od 5 do 10 zabiegów. Zabiegi najlepiej wykonać z przerwą co 2 -3 dni. Pojedyncze zabiegi mogą wykupić sobie Panie w ciąży, które mają np. opuchnięte nogi lub bolące plecy. Wtedy też nie używa się w lasera. Zabieg taki szybko przynosi ulgę, ale jego efekty nie utrzymują się długo. Jednorazowy zabieg można też wykonać w celu sprawdzenia czy taka forma modelowani ciała jest dla Ciebie. Jeden zabieg na twarz jest dobrym rozwiązaniem przed ważną imprezą, ślubem, weselem bo na krótko napina skórę, zmniejsza opuchliznę i poprawia koloryt.

Zabiegi w seriach 5-10 zabiegów powodują już wyraźne i długotrwałe efekty. Wizualnie zmniejszają obwody fokusowanego miejsca. Podnoszą pupę, uelastyczniają tkankę i tak właśnie efekty były widoczne u mnie. O tym czy będzie Tobie potrzebna seria z 5 czy 10 zabiegów możesz zdecydować sama w zależność od budżetu lub wspólnie z osobą wykonującą zabieg po konsultacji i zbadaniu ( palpacyjnie – za pomocą dotyku) kondycji skóry.

MOJE EFEKTY

Nie wiem jak u innych użytkowniczek tego aparatu u mnie Icoone laser poprawił jędrność skóry. Po ciąży zwłaszcza na brzuchu była ona dość wiotka. Oczywiście nie ciągała mi się aż do kolan, ale jej elastyczność pozostawiało wiele do życzenia. Nie, zabieg nie spowodował, że jestem jak z przed ciąż, ale elastyczność się zwiększyła. A przez to też wysmuklił mi się optycznie brzuch. Uda straciły trochę „ukochanego” celulitu i znacznie się wysmuklił. Do tego stopnia, że mąż mi powiedział, że widzi różnice, a wiesz jak to jest jak ktoś inny zauważy, to znaczy że Ty sobie tego nie wmówiłaś tylko, że faktycznie tą różnicę widać. Pupa się zmniejszyła, brakuje mi jeszcze sporo do efektu Jenifer Lopez czyli efektu „wow” jeśli chodzi o podniesienie pośladków, ale sama widzę ze pupa jest mniejsza i jest nieco wyżej położona.

JAK WZMOCNIĆ EFKT ICOONE LASER?

Ja z premedytacją nie robiłam nic innego jak do tej pory, aby sprawdzić wpływ wyłącznie tej maszyny na moją skórę. Nie przeszłam na dietę, nie zaczęłam ćwiczyć więcej, nie korzystałam z innych zabiegów. Chodziłam tylko na te zabiegi 2-3 razy w tygodniu. Efekt końcowy oceniam na zadowalający mnie, ale jestem przekonana, że gdybym dodała do zabiegów chociażby ćwiczenia albo dietę a najlepiej jedno i drugie to efekty były by naprawdę świetne. Więc jeśli planujesz się „za siebie zabrać”  to jest to dobra alternatywa dla inwazyjnych zabiegów.

NA CO POMOŻE ICOONE LASER A NA CO NIE ?

 Zabieg pomoże Tobie przy zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i cellulitu. Przy uelastycznieniu i ujędrnianiu skóry. Jeśli chodzi o skórę twarzy to wysmukla twarz i ją uelastycznia, poprawia koloryt.  Icoone nie pomoże Tobie w znacznym zmniejszenie obwodu i rozmiarów przy dużej nadwadze lub otyłości tym bardziej jak ich skutkiem są zmiany hormonalne. Najpierw przy sporej nadwadze lub otyłości należy zrobić badania i ustalić ewentualne leczenie a potem szukać wsparcia w zabiegach.

Według informacji producenta Icoone Laser nadaje się i zmniejsza :

 • Cellulit
 • Wiotką skórę
 • Sztywność mięśni
 • Zapalenia ścięgien
 • Obrzęki limfatyczne, zastoje wodne
 • Blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, nie kwalifikujące się do zabiegów chirurgicznych
 • Starzenie się skóry i ciała
 • Utrata jędrności biustu
 • Po zabiegu liposukcji
 • Dla kobiet w ciąży i po porodzie (jeśli nie ma przeciwwskazań)
 • Dla osób uprawiających sport amatorsko i wyczynowo

Przeciwwskazania 

 • Choroby nowotworowe
 • Padaczka
 • Uczulenie na światło
 • Leki fotouczulające
 • Zioła (dziurawiec, rumianek, koper włoski)
 • Metalowe lub silikonowe implanty
 • Infekcja wirusowa, grzybicza, bakteryjna w miejscu zabiegu
 • Infekcja (choroba) przebiegająca z gorączką.

KOSZTY 

To jest najsłabszy punkt Icoona Lasera, bo cena za zabieg czy serię zabiegów nie jest mała i zależy od ilości focusowych miejsc, więc odsyłam cię do cennika TU KLIK po więcej informacji. Płacisz tu przede wszystkim za nowoczesną, dobrą i bezpieczną technologię, ale też za wykształcony personel, bo od niego zależy bardzo dużo jeśli chodzi o efekt końcowy. Mi zabiegi w Mr & Mrs Spa robiła Pani Weronika, Paula ( Grażyna), Asia i  Marta. Wszystkie Panie miały dużą wiedzę, którą się ze mną podzieliły, za co bardzo dziękuję. Każda z Pań oprócz szkoleń miała też wykształcenie w dziedzinie kosmetologii lub fizjoterapii co też przekłada się na skuteczność zabiegu i na jego bezpieczeństwo.

A co jeśli zabieg gdzieś indziej jest tańszy? Oprócz czasowych promocji zabiegi nie powinny być tańsze ponieważ jest to z góry narzucone przez dystrybutora aparatury. Jeśli zabieg jest dużo tańszy może to świadczyć albo o posiadanie przez salon starszego sprzętu albo o braku przeszkolenia personelu czyli Icoon tak zwany z drugiej ręki , kupiony od innego salonu bez szkoleń.

ICOONE LASER A ENDERMOLOGIA A BAŃKA CHIŃSKA- CO NAJLEPIEJ? 

Oczywiście dla Ciebie może być najlepsze coś innego niż dla mnie, ale pokażę Tobie różnicę. 

Endermologia a Icoone laser. 

Endermologia to rolka z podciśnieniem, Iconne laser to 2 rolki specjalnie dziurkowane z podciśnieniem + laser + światło LED więc przy jednym zabiegu mamy w pakiecie dodatkowe możliwości i potem lepsze efekty.

Bańka chińska a Icoone Laser. 

Zabieg z bańką chińską jest wykonywany przez człowieka a nie przez maszynę co może być plusem, ale w tym wypadku jest minusem. Bańką chińską można zassać skórę lżej lub mocniej, ale nigdy nie wiadomo jak mocno ją zassiemy. Przy aparaturze mamy parametry nad którymi możemy czuwać i które możemy dostosować. Są one mierzalne i powtarzalne a co za tym idzie bardziej skuteczne.

Dla mnie wygrywa zdecydowanie Icoone Laser potem endermologia a na trzecim miejscu postawią bym bańkę chińską. Oczywiście jeśli nie mamy funduszu na serie Icoone lub endermologia to lepiej iści na zabieg z bańką chińską niż na żaden albo uzbierać sobie na droższy zabieg i iść za jakiś czas. Po każdej z tych metod będą efekty, ale szybsze będą po Icoone niż po endermologii czy po bańce chińskiej.

PODSUMOWANIE

 • Na pierwszą wizytę przygotuj sobie więcej czasu. Zabieg (bez wypełniania ankiety) może trwać od 30 do nawet 60 minut.
 • Jeśli masz wątpliwość odnośnie zabiegu dopytaj się wszystkiego na miejscu w salonie lub telefonicznie.
 • Nie przychodź na zabieg od razu po zabiegach epilacji laserowej, depilacji woskiem, zabiegach zamykania naczynek odczekaj zalecany czas.
 • Najlepsze rezultaty daje seria 5 lub 10 zabiegów. Czas trwania całej serii to około miesiąca czasu więc weź to pod uwagę planując zabiegi przed wakacjami.
 • Laser przy fokusach jest bezbolesny i nie rozgrzewa tkanki, przez co możesz się po nim normalnie opalać i normalnie funkcjonować.
 • Jedną z najważniejszych rzeczy, którą przy zabiegach trzeba pamiętać to picie dużej ilości wody tak około 2 litrów minimum bo to pomaga w całym procesie.
 • Z zabiegu możesz korzystać karmiąc piersią jeśli nie ma innych przeciwwskazań.

Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś po cesarskim cięciu a chcesz wiedzieć czy może pójść na zabieg przeczytaj ten wpis  – Icoone Laser w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Tak więc zapraszam do polubienia facebooka kosmetomama lub obserwowania bloga. 

Za podzielenie się swoją wiedzą odnośnie zabiegów i aparatury Icoone Laser dziękuję wszystkim Panią obsługujących mnie w spa od wejścia do wyjścia. Za uprzejmość i możliwość zwiedzenia zakamarków Spa oraz zdjęcia dziękuje Marzenie Kalclerskiej właścicielce Mr & Mrs Spa w Warszawie.

(Visited 3 750 times, 1 visits today)
0 Pogadały
0

Napewno też to polubisz !