fbpx

Jak cię widzą tak cię piszą Matko! Bo jesteś za gruba, a chuda, zbyt seksi.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Mama, nie zawsze zadbana, nie zawsze umalowana. Często nie wyspana i nie uczesana. W wyciągniętym dresie i poplamionej kaszką bluzie. Worki pod oczami i marzenie żeby jakiś worek na głowę założyć i stać się niewidzialną. Dziecko skacze radośnie a mama za nim ledwo nogą przebiera. Jak jest odbierana przez otoczenie? ” O matko, o siebie zadbać nie umie, to jak zadba o dziecko?! Pewnie też chodzi głodne i nie umyte” Matka flejtuch. Tak ją odbiorą i tak opiszą, nie ważne, że daje z siebie 100% energii i zapału dziecku a na nią już nie starcza, ważne że jest nie ubrana tak jak trzeba , bo przecież jak cię widzą tak cię piszą, po pozorach….

Ta Mama z kolei na niewielkim obcasiku, szybko i zwinne sunie z wózkiem przez miasto. Ma ładną spódnice, dopasowaną i “trochę za krótką, nie przystoi matce!“. Mężczyźni na niej chętnie oko zawieszą. Mochery  powiedzą “To nie matka, to dziwka, pewnie może sobie na tyle pozwolić bo ma sponsora. O dziecko, pewnie w ogóle nie dba, bo nie ma czasu! ” A ta kobieta to po prostu, jest bizneswoman. Stać ją na dobry wygląd i spa. Ale ciężko na to zapracowała, poświęcając się pracy, a teraz dziecku bez reszty. Wychowuje je sama, z radością i pasją. Mąż odszedł do innej. A to nie ważne bo jak cię widzą tak cię piszą….

Kolorowa mama z odważną fryzują i tęczowym makijażem prowadzi dziecko za rączkę i śpiewa z nią piosenki z Krainy Lodu. Oczy przechodniów kierują się najpierw na dziecko, potem na nią, potem znów na dziecko, potem znów na nią i jej fryzuje i z odrazą w oczach odchodzą bez słowa. Nie ważne, że ta mama oddała by wszystko za swoje dziecko. Nie ważne, że już 3 rok z nim siedzi i inwestuję każdy grosz w jego pasje. “Gender! Lesbijka, pewnie narkotyki dziecku daje i sama bierze, oby jej opieka społeczna dziecko odebrała” bo jak cię widzą tak cię piszą…po pozorach

Szczuplutka mama idzie z dzieckiem w chuście okutanym. Jest tak wiotka, że mogłoby się zdawać, że wiatr ją zaraz porwie i zdmuchnie. Ubrana w jeansy i krótki obcisły t-shirt. Uwielbia nosić malucha przy sobie i czuć jego ciepło. A ludzie powiedzą “Anorektyczka! ciekawe czy dziecku też jeść nie będzie dawać!?” i to nie ważne, że od zawsze była chuda i taką ma własnie budowę. Zawsze zdrowo jadła i uprawiała dużo sportu. W ciąży jadła regularnie i zdrowo. Nie piła, nie paliła, ba! nawet w towarzystwie palaczy nie siadała. To nie ważne, bo to Matka Anorektyczka, bo jak cię widzą tak cię piszą….

O matko jaka tłusta krowa!, swoje dziecko na pewno też tak zapasie, albo jeszcze go zgniecie tym swoim cielskiem!” Mama  o okrągłych kształtach, może nawet z otyłością, idzie z dzieckiem pokazując mu zielone listki, latające ptaszki i piękno świata, nie zważając uwagi na codzienne niemiłe komentarze na jej temat. Jej światem jest ta mała istotka którą urodziła. Dziecko jest dla niej najważniejsze! Walczyła o nie tyle czasu bo po wycięciu jednego jajnika ze złośliwym nowotworem, zajście w ciążę było dla niej cudem w czystej postaci, wtedy też zaczęła się walka z nadwagą , ale to nie ważne, bo to Matka spaślak, bo jak cię widzą, tak cię piszą..

Na czarno ubrana, w uszach pełno kolczyków i w nosie nawet jeden. Na nogach nosi ciężkie glany , na oczach ciemny makijaż. “Czci szatana, egzorcyzmy powinien ktoś nad nią odprawić! Łajza jedna, a to dziecko takie biedna, pewnie jest szczurami karmione!-Matka satanistka!”powiedzą. Nie ważne, że tam mama niczym prócz ubrania nie różni się od Perfekcyjnej Pani domu. Zawsze wszystko ogarnięte, poukładane. Spędza z dziećmi każdą wolną chwilę, jest kochająca i czuła.To nie ważne, bo jak cię widzą tak cie piszą…

O paczcie Ją! sama jest dzieckiem, a dziecko wychowuje?!!!” “Jak taka gówniara może mieć własne?, pewnie nikt jej nie powiedziała, że istnieje antykoncepcja!, kalendarzyk najlepiej! i lekcja wychowania w rodzinie prowadzona przez siostrę zakonną!” -szydzą i dogadują. Młoda mama, która musiała poradzić sobie z ciężką sytuacją życiową. Tata pił i bił. Mieszka z mamą i młodszym bratem w kawalerce, chce się uczyć, chce urodzić to dziecko! Nie chce być kolejną “Mamą Madzi”. Ma marzenia, aby w przyszłości założyć szkołę dla młodych mama. Ale to nie ważne, bo jak cię widzą tak cię piszą…Matko! 

Jak wiele matek zostało skrzywdzonych przez ludzką powierzchowność? Bo wygląda lepiej, bo wygląda gorzej, bo jest biedniejsza, bo jest bogatsza, bo jest blondynką, bo jest ruda. Bo siedzi na ławce jak dziecko się bawi, bo lata za nim w każdy kąt, bo jest za sroga, bo za opiekuńcza, bo jej nie wypada założyć tego czy srego. W tym całym bałaganie ludzkiej powierzchowności zapominamy, kurczę zapominamy, popatrzeć we wnętrze, w ludzką dusze. Zapominamy o ludzkich uczuciach. Trzymamy się pozorów, boimy wychylić nos z bezpiecznej klatki w której jesteśmy zamknięci. Boimy się poznać drugiego człowieka i spojrzeć mu w oczy…

Ten tekst został wyróżniony w cotygodniowym rankingu najlepszych wpisów rodzicielskich na stronie Mądrzy Rodzice. 

madrzy-rodzice-małe logo

(Visited 331 times, 1 visits today)
32 komentarze
0

Napewno też to polubisz !