fbpx

Jak narysować kotka, pieska, domek. Nauka rysowania dla dzieci 4+.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

W każdym małym życiu, przychodzi taki czas, kiedy mały człowiek nie chce już korzystać tylko z książeczek do kolorowania, ale chce stworzyć samodzielnie jakiś rysunek, i co wtedy? Jest wiele rozwiązań łatwiejszych i trudniejszych.

 

Sposób 1. Można powiedzieć dziecku “No spróbuj sam“, ale najczęściej ten sposób nie działa. Sposób 2. Mały człowiek może poprosić o naukę rysowania rodzica, jak to jeszcze niedawno było u mnie “Mamo narysuj mi kotka.” ,”Mamo a jak narysować ogonek?“, “Mamo, ale ten kotek nie miał mieć takich oczek!“. Tym samym zajęcie dla dziecka, było też zajęciem dla rodzica.

Są rodzice, którzy lubią rysować z dziećmi, są też tacy którzy nie lubią i nie potrafią, albo tacy którzy ten czas dziecka z kredką przeznaczają na np. zrobienie obiadu. Wiem, że nauka rysowania nie jest łatwa. Trudno też czasem narysować, to co dziecko by chciała “Mamo narysuj mi tego misia z tej bajki co oglądałam, dobrze?!” A ty zachodzisz w głowę. “Jaki misio!? Z jakiej bajki? Przecież to był piesek, chyba…”

Dlatego też podsuwam wam bardzo proste rozwiązanie do nauki rysowania dla dzieci. Sama z niego korzystam!. A mianowicie, kochany  Niedźwiadek, ulubieniec wszystkich dzieci, który pokazuje naszym pociechom jak można narysować kotka (klik) pieska, domek i wiele innych pięknych rysunków krok po kroku.

jak-narysować-drzewo-lulanko

Bo, kto jak nie Niedzwiadek ma tyle samo (a w niektórych sytuacjach nawet więcej ;) autorytetu jak rodzice? Dzieci go uwielbiają i chętnie powtarzają za Misiem wszystkie komendy, które pomogą w narysowaniu danej pracy.

Żeby “wilk był syty i owca cała” w wolnym tłumaczeniu, żeby rodzić mógł zrobić to co ma do zrobienia, a dziecko spędziło ten czas mile i nie zawracało nam głowy (przez chwilę). Trzeba posiadać komputer,tablet lub telefon, kartkę papieru, kredki, gumkę i wejść na kanał LULANKO na Youtubie. Tam owy wspomniany Niedźwiadek zajmie miło czas waszym pociechom. I w prosty sposób wytłumaczy jak narysować to co się chce.

jak-narysować-pieska

jak-narysować-kotka

Moje dzieci uwielbiają Niedźwiadka. Machaja mu na pożegnanie i mówią do niego w trakcie rysowania “Misiu poczekaj chwilę, jeszcze nie zdążyłam pokolorować łapki”. Nauka rysowania dla maluchów LULANKO jest przeznaczona dla dzieci od 4,5 roku, które potrafią już powtórzyć pokazany przez misia wzór i namalować go na kartce oraz dla dzieci starszych, lub dla rodziców którzy jednak samodzielnie chcieliby uczyć dzieci rysować, a nie koniecznie wiedzą jak. Ja należę do rodziców, którzy umieją rysować, ale uważam że Miś jest lepszym kompanem do rysowania niż ja. A ja w tym czasie mogę zrobić obiad, wstawić pranie i posprzątać (samie luksusy ;).

nauka-rysowania-dla-dzieci

jak-prosto-nauczydz-dziecko-rysować

Rysowanie z niedźwiadkiem wychodzi Zosi super i jest mega dumna, że dała radę sama coś stworzyć. Kanał LULANKO przeznaczony jest dla dzieci starszych, ale LULANKO to także biały szum który został stworzony na pomoc rodzicom w usypianiu dzieci młodszych. O czym pisałam więcej tutaj (klik)

Post powstał w wyniku współpracy z LULANKO.PL 

ada podpis mały

(Visited 4 188 times, 1 visits today)
8 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !