fbpx

Zły Kocurek. Książeczki dla najmłodszych.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Pewnie każda Mama już zna tego kota. Mieszka w Waszym sąsiedztwie i nie lubi psów. Taki czarny łobuziak. Ten kot nazywany jest “Złym Kocurkiem” i spotykają go różne dziwne przygody. Kocurek uważa, że wszystko dzieje się wbrew niemu. Dlatego też nie chce słuchać żadnych rad. Czy nie przypomina Wam to naszych dzieci? Mi zdecydowanie tak, dlatego te książeczki łatwej trafiają do wyobraźni dzieci niż nasze rodzicielskie gadanie.

zły-kocurek-książka-dla-dzieci

Niedawno miałyście okazje poznać “Złego Kocurka” dla dzieci starszych (klik) Który rozśmieszał swoimi wybrykami także dorosłych. Dziś chciałam Wam przedstawić “Złego Kocurka” dla dzieci młodszych. “Zły Kocurek nie lubi psów” oraz “Zły Kocurek nie lubi cukierków” To dwie nowe pozycje książkowe dla maluchów. Z dużymi, śmiesznymi i kolorowymi ilustracjami oraz z wieloma naklejkami bohaterów w środku książeczki. A jak wiadomo są naklejki, jest zabawa :)

kotek

Zły Kocurek w sposób czasem przewrotny pokazuje dzieciom, że nie zawsze to czego chcą, lub to co lubią jest dla nich zdrowe lub dobre. Kocurek na własnym przykładzie w śmieszny sposób pokazuje, co może się stać, gdy nie słucha się rodziców. Każda książeczka opowiada o jakimś jednym kocim dniu i kocim problemie. A problemów kot ma sporo.

kot3

Obie książeczki mają kwadratowy format. Są w miękkiej okładce. W książkach znacznie więcej jest ilustracji niż tekstu, dzięki temu także rodzic może się wykazać możliwością opowiadania i dopowiadania dziecku swoich przemyśleń. Książeczki rozwijają wyobraźnie i są dobrym sposobem, aby wyciszyć dziecko przed snem, bo rodzice, (także i ja )popełniają wiele błędów, przez które dzieci nie chcą potem spać.

Obie książeczki znajdziecie w wydawnictwie dla rodziców Mamania. Książeczka “Zły Kocurek nie lubi cukierków tu (klik) , “Zły Kocurek nie lubi psów” tu (klik) Książeczki kosztują nie całe 12 zł, więc nie są dużym wydatkiem dla rodziców. Helka i Zosia najbardziej polubiły zabawne duże ilustracje, a naklejki są w tej chwili ponaklejane w całym pokoju.

Co myślicie o tych propozycjach?  Wasze dzieciaki mają jakieś swoje ulubione książeczki? 

ada podpis mały

(Visited 581 times, 1 visits today)
0 Pogadały
0

Napewno też to polubisz !