fbpx

List do Świętego Mikołaja

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Mikołaju hmmm, co ja bym od Ciebie chciała?. Wiesz tak naprawdę wszystko już mam. Mam córeczkę Zosie. Szaloną i pomysłową, czasem zagniewana czasem rozkrzyczaną. Mam córeczkę Helenkę jest taka malutka a jaka wielka z niej rzepa. Czepia się wszystkich i wszystkiego żeby wstać i obejrzeć świat z wysoka. Mam męża, który jest opiekuńczy, odpowiedzialny, czasem wielce wkurzający. A czas świąteczny tą naszą rodzinę zawsze dodatkowo spaja. Zawsze wtedy mamy więcej czasu dla siebie, na radosne i beztroskie bycie razem.  Nie jest zawsze tak cukierkowo. Oczywiście mamy też takie dni w których zastanawiamy się kto pierwszy oberwie kapciem. Dzieci są głośne, jęczące i jest wszystko na nie!. ale radzimy sobie i z mini.

Mikołaju! rozpisałam się,przepraszam a to miał być list, wiesz co?! oddam głos Zosi bo ona na pewno ma Ci wiele do powiedzenia, (chociaż niedawno nie chciała cię wpuścić do domu):

Zosia: “Mamo czy Mikołaj przyjdzie do nas w tym roku?”
Tata: “Tak jak będziesz grzeczna”
Zosia (ze łzami w oczach) “Nie, tato, nie!!! nie może przyjść!!!”
Tata : “O a dlaczego nie chcesz żeby przyszedł?”
Zosia” Bo jak On przyjdzie w nocy to zdepcze!, to zdepcze Helenkę, moją małą siostrzyczkę”
Jak Już Zosia przekonała się, że jej siostrzyczka jest bezpieczna i Mikołaj jej nie uszkodzi to zaczęłyśmy pisać i mówić. Nawet narysowała i napisała (po swojemu) list do ciebie! przeczytać?!
autor: Zosia
przetłumaczenie na język Polski: Mama Ada
Zosia: ” Mikołaju….poproszę o Lalalupsi, Świnke Peppe i ptaszka”
Ja: ” Zosiu a może napisz coś więcej? jaka to ma być lala?, jaki kolor ma mieć ptaszek? co?”
Zosia” Mikołaju, mama mi przeszkadza, ale ty wiesz co chce. Poprosze Lalalupsi Okruszkę tą z różowymi włoskami i guziczkami w oczach, ma też suseneczke kolorową i kokardkę na włosach, a! i ma jeszcze myszkę, taką malutką, to jest jej zwierzaczek, wiesz?!”
Zosia (dalej informując Mikołaja o prezentach)” Ptaszek to taki różowy, taki co mówi i śpiewa, eee i on będzie ze mną spał, wiesz Mikołaju?!”
Ja” No dobrze może jeszcze coś o tej śwince byś powiedziała?”
Zosia (zabijając mnie wzrokiem)”Mikołaju mama mówi, że ty nie wiesz jaka to Świnka Peppa!, wiesz przecież taka z domkiem i, i jest tam Mama Świnka i Taka Świnka i Georges- jej młodszy braciszek. Ja Mikołaju mam siostrzyczkę wiesz?! i Świnka Peppa!”
Zosia” Zapamiętałeś Mikołaju?! Lalalupsi, Świnka Peppa i Ptaszek”

 

A wiecie, że wy też możecie zostać Mikołajem? Ruszyłam akcja SZLACHETNA PACZKA, w której można pomóc bardzo biednym rodzinom i dzieciom w przeżyciu tych świąt naprawdę świątecznie! i poczuć się tak jak Mikołaj!
Można pomagać w dwa sposoby:
1. wybrać rodzinę i kupić dla niej potrzebne rzeczy z listy, które umożliwią im życie w lepszych warunkach . Ja wybrałam tą opcję. Moja cała rodzina zebrała się i  “zaopiekowaliśmy się rodziną” której teraz przekażemy niezbędne rzeczy.
2. Wpłacenie na szlachetną paczkę określonej sumy i tym samym pomoc najbiedniejszym rodzinom.
Możemy wspólnie sprawić alby święta były Piękniejsze :)
                                                                                     
A Wy co byście chciały dostać od Mikołaja?
(Visited 298 times, 1 visits today)
18 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !