fbpx

Purles, propozycja mini zabiegu anty- age.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Niedawno poznałam dwie nowe dla mnie firmy profesjonalnych produktów z którymi i Was chciałabym zapoznać.  Pierwsza z nich to Purles a druga to dermalogica. Obie firmy specjalizują się w wysokiej jakości produktach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała. Dziś opowiem o Purles.

Firma Purles jest to firma profesjonalnych kosmetyków wellnes powstających we francuskich laboratoriach. Jest ona dostępna do użytku profesjonalnego. Jak pisze sam producent jest to “połączenie sił natury i tradycji pielęgnacyjnych z różnych zakątków świata oraz innowacyjnej myśli biotechnologicznej”. 

Dlaczego piszę Wam o kosmetykach, które nie są dostępne wszędzie tylko w wybranych salonach kosmetycznych lub spa? Bo chce żebyście wiedziały, że w dzisiejszych czasach z wyrobem produktów kosmetycznych wiąże się często cała filozofia, setki badań oraz innowacyjnych rozwiązań, abyśmy mogli nałożyć produkt na naszą skórę. To co widzimy czyli opakowanie, konsystencja i skład to efekt finalny pracy często wielu specjalistów prze wiele lat.

Oczywiście to nie tyczy się wszystkich kosmetyków. Są też tacy producenci, którzy zakupują już gotowe mieszaniny składników kosmetycznych, dodają zapach, kolor, grafikę i puszczają w świat. Dlatego często też kosmetyki nad którymi pracuje się latami są po prostu znacznie droższe od tych, które są robione z gotowych baz. Oczywiście to nie jest tak, że niska cena produktu oznacza, że kosmetyk jest automatycznie zły. Po prostu chciałam Wam wytłumaczyć dlaczego są też kosmetyki, które są drogie. Proces ich produkcji jest jednym z czynników wpływających na cenę. Wracając do tematu, pokaże Wam dziś kilka produktów z dermalogici i z purles, które wymagały wielu lat pracy.

Odmładzający Mezo Cocktail Purles

anti-age-meso-cocktail-purles

 

Jest to produkt zamknięty w “strzykawce” w plastikowym opakowaniu. Po przez przekręcenie strzykawki otwiera się blokada i można w łatwy sposób nabrać odpowiednią dawkę preparatu. Produkt jest przeznaczony do skóry dojrzałej, lub takiej która na dojrzałą wygląda, bo przecież nie każda 30 latka ma skóra doskonale gładka i bez zmarszczek. Koktail zawiera kwas askorbinowy, hialuronowy, biotynę oraz tetrapeptydu. W praktycy znaczy to, że kosmetyk działa antystarzeniowo, czyli przeciwzmarszczkowo.

Produkt zawiera także Argireline. Jest to peptyd, który ma działanie podobne do botoxu. Producent piszę także, że peptyd ten ” wpływa na redukcję stymulacji mięśniowej, uniemożliwia przewodzenie nerwowo-mięśniowe”  Co do pierwszego mogę sie jeszcze zgodzić, że redukuję stymulację, czyli zmniejsza przewodzenie nerwowe, co oznacza, że mięśnie nie kurczą się tak mocno. Nie mogę się zgodzić co do kompletnej blokady przewodzenia nerwowo- mięśniowego. Żaden kosmetyk nawet wprowadzony mezoterapią mikroigłową ( wałeczek na zdjęciu) czy ultradźwiękami nie ma możliwości zadziałać z taką intensywnością i tak głęboko, aby “unieruchomić” zupełnie mięśnie. Czyli kosmetyk ten warto zastosować także przy płytszych zmarszczkach, lub zastosować jako terapię wspomagającą botox.

MT ROLLER Purles

purles-roller-recenzja

Rollery zaczęły być modne kilka lat temu, gdy patent na to urządzenie wygasł po 15 latach od wynalezienia go przez firmę  Environ. Wtedy wszystkie firmy wprowadziły go do swojej oferty. Początkowo był dostępny tylko do użytku profesjonalnego prze kosmetyczki, kosmetologów oraz lekarzy. Igły do użytku profesjonalnego były dostępne od długości 1 cm do nawet 2,5 cm czyli penetrujące bardzo głęboko w głąb skóry i taki zabieg był wykonywany właśnie przez lekarzy w znieczuleniu.

Teraz już dostępny jest roller w wersji dla klientek, który ma za zadnie podtrzymać efekty wypracowane u kosmetyczki. Roller domowy ma długość igiełek do 0,5 cm co znaczy, że nakłuwa tylko wierzchnie warstwy naskórka. Nie powoduje to krwawienia, ale lekkie pieczenie i zaczerwienienie skóry. Zabieg nie jest przyjemny, ale zwiększa on znacznie przenikanie substancji aktywnych, tym samym skuteczność zabiegów domowych i gabinetowych.Ten konkretny roller to model indication mt5. Posiada 540 igiełek z stali chirurgicznej, służy także do użytku profesjonalnego.

roller-mikronakłuwanie-purles

Zasady korzystania z rollera:

♦Jest on tylko do użytku 1 osoby, nie można się z nikim nim wymieniać.

♦Roller powinien być stosowany na wieczór, ponieważ “podziurkowany”naskórek przyjmuje wszystko znacznie bardziej, nie tylko składniki kosmetyków, ale także pył i brud.

♦Po mikro nakłuwaniu rollerem nie można iść się opalać, robić sobie zabiegów z kwasami oraz zabiegów laserowych.

♦Nie mogą go używać dzieci ani młodzież z aktywnym trądzikiem (rozniesienie stanów zapalnych)

Podsumowując roller to fajne narzędzie do zmniejszania widocznych cech starzenia się skóry.  Wygładza lekko drobne zmarszczki oraz lekko liftinguje skórę, gdy po nakłuwaniu jej korzystamy potem z dobrych kosmetyków.

Jak już mamy twarz “podziurkowaną” i  naniesione na nią odmaczający koktail, można dla lepszej i szybszej penetracji zrobić jeszcze lekki masaż. Po masażu idealna będzie maska. Ja dostałam maskę biocellulozowa maska z komórkami macierzystymi. (Derma solution -Stem Cells Biocelulose mask). Maska zawiera bliżej mi nie znany a ładnie marketingowo brzmiący kompleks PhytoCell TecTM MD, kompleks Fucogel, oraz ekstrakt z borówki. To wszystko według producenta ma zapewnić skórze “długotrwałe nawilżenia, chronić i zabezpieczać przed utrata wody”  Witamina C, która jest obecna w ekstrakcie z borówki rozjaśnia lekko skórę i chroni ją przed wolnymi rodnikami.

Derma solution -Stem Cells Biocelulose mask

maska-purle-komórki-macierzyste

 

Z moich obserwacji wynika, że skóra jest faktycznie bardziej nawilżona  i jaśniejsza dzięki witaminie C to niewątpliwie plus tej maski. Trzeba jednak pamiętać, że witamina C w masce nie zabezpieczy skóry przed poparzeniami słonecznymi, bo owszem wzmacnia skórę, ale jej przed uv nie chroni, co znaczy że gdy mamy ochotę użyć maski z witaminą C na dzień, to potem przed wyjściem należy nałożyć krem z filtrem, bo mogą powstać przebarwienia skóry. Reszta składników w składzie jest dość nisko co znaczy jest ich po prostu mało.  Nie mogę być obojętna na piękny chwyt marketyingowy, który mówi nam, że maska zawiera “komórki macierzyste”. To znaczy zawiera, ale nie działa one tak, jak by się zadać mogło.

Pragnę Was rozczarować. Komórki macierzyste roślin, nie wbudowują się w nasze komórki, nie wchodzą z nimi w reakcje, nie działają tak jak komórki macierzyste ludzkie (substancji pochodzenia ludzkiego nie wolno używać w kosmetykach).Dlatego więc potraktujmy je z przymróżeniem oka.

ada podpis mały

*Za produkty do testów dziękuję “Beauty benefit box”

(Visited 1 263 times, 1 visits today)
6 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !