fbpx

Srebro i nanosrebro w kosmetykach uczula?! Poznaj fakty!

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Srebro jest niezwykle pięknym i cennym pierwiastkiem ziemskim. Nie muszę chyba tego tłumaczyć żadnej kobiecie. Srebro lubimy nosić w biżuterii i różnych akcesoriach. Ale czy wiecie, że wykorzystuje się go bardzo często w kosmetykach? A to z powodu jego licznych właściwości.

 

Czy srebro w kosmetykach jest bezpieczne?

 

Srebro ma wiele pożytecznych właściwości dla skóry. Działa przeciwzapalnie i bakteriobójcze. Niestety wokół srebra  krąży wiele mitów, które sugerują, że od srebra często dostaje się alergii i podrażnienia skóry. Pragnę Was tu uspokoić i napisać że to mit. Co potwierdza  Amerykańska Agencja  FDA która pisze na temat bezpieczeństwa stosowania srebra w kosmetykach.

Srebro nie dość, że działa na skórę grzybo i bakteriobójczo, to jest bezpieczne i nie powoduje efektów ubocznych. Chyba, że dana osoba używająca preparatów kosmetycznych z srebrem jest na nie uczulona, ale jest to logiczne, że wtedy nie powinna stosować kosmetyków z tym pierwiastkiem bo mogą wystąpić efekty niepożądane.

W jakich grupach produktów kosmetycznych stosuje się srebro?

 

Srebro ze względu na swoje właściwości i bezpieczeństwo jest stosowane w wielu grupach produktów kosmetycznych m.in w mydłach przeciwbakteryjnych, dezodorantach, płynach po goleniu, kremach, płynach do płukania jamy ustnej, żelach i tonikach antybakteryjnych oraz szamponach.

Srebro w kosmetykach do cery trądzikowej służy do złagodzenia stanów zapalnych wywołanych przez bakterie oraz do zmieszenia ich kolonizacji na twarzy. W dezodorantach srebro stosowanej jest z tego samego powodu. Działa bakteriobójczo czyli bakterie z potu nie mogą się namnażać, tym samym pot nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Srebro nie ma jednak właściwości hamowania czy zmniejszania pocenia się.

Nanosrebro lepsze od srebra?

 

Coraz bardziej popularne, nie tylko w kosmetykach staje się wykorzystywanie tak zwianego nanosrebra. Co daje szybszą reakcję i efekty i nie powoduje alergii albo zmniejsza możliwość jej wystąpienia nawet u osób na srebro uczulonych. Ponieważ przy nanocząsteczka wykorzystuje się mniej nanosrebra w kosmetyku, a przy takiej samej masie uzyskuje się dużo większa powierzchnie kontaktową.

Jak widzicie srebro w kosmetykach ma wiele właściwości i nie należy się go bać. Niebawem o następnym pięknym pierwiastku,o złocie i jego wykorzystaniu w kosmetyce.

ada podpis mały

(Visited 3 464 times, 1 visits today)
4 komentarze
0

Napewno też to polubisz !