fbpx

Wampirzy zabieg (dermapen)  stał się hitem dzięki Kim Kardashian i jej zdjęciu w sieci z zakrwawioną twarzą. Cały świat wstrzymał oddech i zaczął się zastanawiać, O co chodzi w tym całym wampirzym zabiegu ? Dlaczego wampirzym? Dlaczego hitem? Czy to boli? Skąd ten sukces? O tym dziś.

Wampirzy zabieg wykonuje się za pomocą Dermapen. To taka mała maszynka podobna do grubego długopisu. Dermapen można także określić mianem mezoterapii mikroigłowej, niektórzy także porównuj jego działanie do rollerów. Ponieważ działa na tych samych zasadach czyli na licznym mikro nakłuwaniu skóry. Czyli kolokwialnie mówiąc wbijania mikro igiełek na maksymalnie 2,5 mm w skóry. Dzięki tym właśnie mikro dziurkom zwiększa się znacznie przenikanie substancji aktywnych wykorzystywanych w zabiegu w głąb skóry. Bo bariera skóry (naskórek) zostaje naruszona. Szybko się jednak regeneruję i poprawia swój stan.

Dermapen to maszyna z wieloma igiełkami, które w bardzo szybkim tępie pod kątem prostym wsuwaj się w skórę i wysuwają. Zabieg z Dermapen można stosować na twarz, szyję, dekolt, grzbiet rąk oraz na partie ciała ,na których są rozstępy, blizny pooperacyjne lub potrądzikowe. Długość igieł podczas zabiegu może być regulowana od 0,5 mm do 2,5 mm. Regulacja ta pozwala dostosować długość igieł do danej części ciała lub partii na twarzy.Do zabiegu mogą być też wykorzystywane kompleksy witaminowe lub nawilżające, aby zabieg był bardziej skuteczny.

[dermapen 


Przebieg “Wampirzego zabiegu/ liftingu” z Dermapen

Wampirzy zabieg  wykonywany jest z wykorzystaniem miejscowego znieczuleniu np. maścią emla. Na partię która ma być poddana zabiegowi nakłada się grubą warstwę kremu znieczulającego, na to (najczęściej) folię (dla szybszego znieczulenia) i należy odczekać około 30 minut.  Po tym czasie folia zostaje ściągnięte a maść starta i zaczyna się zabieg. Skóra podczas zabiegu krwawi i staje się gorąca oraz żywo różowa. W trakcie zabiegu jedna partia  ciała lub twarzy jest wielokornie opracowywana, czyli w jednym miejscu kilkakrotnie przesuwa się Dermapenem.

Po zabiegu skóra przestaje krwawić. Jest jednak jeszcze przez jakiś czas opuchnięta i zaczerwieniona. Ten stan może utrzymać się przez 1  do 2 dni. Skóra może także lekko się łuszczyć, ale nie jest proces bardzo widoczny, więc po około 1-2 dniach można normalnie funkcjonować tzn. pokazywać się publicznie. Zabieg najczęściej wykonuje się w seriach od 4 do 6 razy co 2-3 tygodnie jeśli leczony jest jakiś defekt np. blizny potrądzikowe, rozstępy. Ale są też klientki ,które przychodzą na wampirzy zabieg/ lifting jednorazowo przed ważnym wyjściem. Zabieg daje natychmiastowy efekt nawilżenia i wygładzenia skóry.

Zabieg z Dermapen są stosowane najczęściej przy skórach młodych w problemach z trądzikiem i z bliznami potrądzikowymi, (UWAGA! Trądzik w zapalnym stadium z ropnymi zmianami jest przeciwwskazaniem) oraz przy skórach po 35 r.ż. dla poprawienia kondycji skóry. Przy potrądzikowych bliznach skóra staje się bardziej wygładzona a blizny znacznie mniej widoczne. Po jednorazowym zabiegu skóra staje się bardziej napięta, nawilżona i rozświetlona. Ważne jest ,aby po zabiegu chronić skórę kremami z filtrem ,aby zapobiec przebarwieniom skóry.

Dlaczego zabieg z Dermapen nazywany jest Wampirzym zabiegiem/liftingiem?

Odpowiedz jest dość prosta. Podczas zabiegu skóra staje się czerwona a z każdej mikro dziurki wypływa trochę krwi. Efekt wizualny podczas zabiegu jest dość przerażający,  dlatego też zabieg ten zdobył taką oryginalna nazwę Wampirzy lifting / zabieg i nie wątpliwą sławę.

Skąd takie dobre efekty Wampirzego zabiegu ?

Rollery, mezoterapie i teraz Dermapen (wampirzy zabieg) , wszystkie te metody sukces zawdzięczają mikro igiełkom i mikro uszkodzeniom skóry. Mikro igiełki nakłuwają naskórek i głębsze warstyw skóry ( w zależności od ustawień długości igieł) w ten sposób przenikanie substancji aktywnych jest znacznie większe i bardziej skutecznie niż w przypadku innych zabiegów czy domowych kremów. Skóra także jest pobudzana do regeneracji i odnowy. Efekty są szybko widoczne i długotrwałe.

Różnica między Dermapen a rollerem.

ROLLER  ( wałek z mikroigłami)

  • REGULACJA : Nie regulowana w jednym wałku długość igieł. Dostępna wersja domowa 0,5 mm długości igiełek.
  • GDZIE? Można wykonywać w domu (długość do 0,5 mm)
  • MECHANIZM : Siła nacisku igieł i kąta ich wbijania w skórę jest zależna od naszego nacisku na roller.

DERMAPEN (maszynka z mikroigłami)

  • REGULACJA : W jednej maszynie regulowana długość igieł w zależności od partii twarzy / ciała
  • GDZIE ? : Najcześciej  tylko w gabinetach kosmetologicznych ( do 1 mm) i dermatologicznych (do 2, 5 mm) Nie ma wersji domowych (jeśli są to trzeba je bardzo sktupulatnie wybrać)
  • MECHANIZM: Nacisk igieł jest stały regulowany przez maszynę (ustawione parametry) Igły wbijają się pod jednym kątem. 

Mówi się ,że dermapeny są lepsze od rollerów, bo zostawiają mniejsze mikro dziurki i skóra po nich regeneruje się szybciej, ale bądźmy szczerzy wszystko, co nowe jest bez wad, a ” to stare” jest już pase, co często jest nieprawdą. Dlatego też uważam ,że jeśli masz roller w domu i dobrze się sprawdza na twojej skórze, nie wyrzucaj go tylko dlatego, że coś innego obecnie jest w modzie i że kim Kardashian tego używa. Po prostu dalej używaj tego co ci służy.

Czy można stosować go poczas ciąży i w czasie karmienia piersią ? 
Ciąża a roller. 

Jeśli chodzi o ciążę to jest to raczej jasne jeśli nie używałaś nigdy tego typu urządzeń to nie radzę wprowadzać ich teraz gdy skóra jest bardzo podatna na podrażnienia i nawet kosmetyki używane przed ciażą w ciaży mogą “skórze nie podpasować. Nie używaj też dermapena w ciąży z tych własnie powodów. Jeśli natomast masz w domu roller lub stępel z najmniejszymi dostępnymi na rynku igiełkami ( 0,25 mm) używasz go regularnie twoja skóra jest do niego przyzwyczajona i dobrze reaguje to nie widzę przeciwwskazań do używania go też teraz w ciaży. Pamiętaj tylko że jeśli do tej pory używałaś krem czy serum w witaminą A warto zmienić go na inny bez niego w składzie. 



Nie wprowadzaj rollera dopiero w ciąży, jeśli ma być to eksperyment zrezygnuj z niego i spróbuj zacząć go używać po porodzie ( zobacz niżej jak) 


Karmienie piersią a roller.

Jeśli karmisz piersią to sytuacja jest podobna jak w okresie ciąży. Jeśli używasz rollera od dłuższego czasu i twoja skóra na niego dobrze reaguje to dalej możesz go stosować. Jeśli natomiast roller/dermapen domowy  ma być twoim eksperymentem to zastosuj “procedury” bezpieczeństwa. Wypisałam te procedury w punktach bo uważam, że pomogą one Tobie we wprowadzeniu tego  urządzenia. 



Możesz używać pod warunkiem, że będziesz obserwowała swoją skórę i zastosujesz się do zasad, które wypisałam. 


  1. Wstrzymaj się z kupnem rolera przez pierwsze tygodnie / miesiące karmienia piersią jeśli skóra reaguje bardzo intensywnie nawet na zwykłe czynności jak pocieranie, zmywanie makijażu, oczyszczanie. 
  2. Jeśli chcesz  wprowadzić roller wybierz na początek ten z najmniejszymi igiełkami ( 0,2 mm- nakłówa naskórek to wystarczy aby składniki aktywne lepiej wnikały). Wybierz roller/dermapen domowy  sprawdzonej firmy, igiełki ze stali nierdzewnej /chirurgicznej . Im więcej igiełek tym lepiej (roller) .Roluj się na początek krótko 2-3 minuty. 
  3. Roller wprowadzaj powoli zaczynając od jednego zabiegu tygodniowo. Po nakłuciu skóry posmaruj ją serum lub kremem witaminowym lub nawilżającym. Skóra może po zabiegu i nałożeniu produktu szczypać i być czerwona. Po godzine szczypanie ustępuje.  Jeśli skóra się przyzwyczai możesz zwiększyć ilość rolowań w ciągu tygodnia i czas ich trwania. 
  4. Zabieg wykonuj zawsze na noc na oczyszczoną i zmytą skóre. Skóra przez noc się zregeneruje i nie dostaną się do niej kurz i brud. 
  5. Jeśli skóra mocno puchnie lub reaguje bardzo intensywnie możesz zrobić 2 rzeczy. 1 Zmienić kosmetyk, który nakładasz na skórę po rollowaniu, a jeśli to nie pomoże rolować się krócej. 2 Wstrzymać się z rolowaniami jeszcze przez jakiś czas, może skóra jest jeszcze pod dużym wpływaem hormonów i jest przez to wrażliwa. 
  6. Nie używaj rollera kiedy masz opryszczkę, trądzik ropny lub ropne wypryski,infekcje grzybicze ub baktryjne zlokalizowane w miejscu nakłuwania.   

ada podpis mały

(Visited 10 851 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !