fbpx

MIT KOSMETYCZNY. Leniwa skóra ! Odpoczywa w ciągu dnia.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Producenci kosmetyków wymyślają różne fantazyjne opowieści jak “produkt bez chemii” ( nie taki nie istnieje) “produkty hipoalergiczne” ( takich też nie ma, to co nie uczula większość populacji może uczulić Ciebie – więcej o kosmetykach hipoalergicznych jest w tym poście – klik tu) no i najnowszy trend “skóra odpoczywa w ciągu dnia” w domyśle  a więc warto regenerować ją w nocy bo lepiej jej się wtedy pracuje.He he he …   

Uwaga, uwaga teraz na pewno cię zaskoczę. Skóra nigdy nie odpoczywa. Nie ma wolnej soboty, nie bierze chorobowego. Tak jak z resztą serce czy inne narządy w organizmie, nie pracują, nie żyjemy ;) 

Skóra pracuje non stop bo jest non stop atakowana przez bakterie, wirusy, kurz i wolne rodniki. Samo wydychanie dwutlenku węgla powoduje, że nasza skóra musi z wolnymi rodnikami walczyć tak więc sama rozumiesz nie ma odpoczynku. Skóra się nie rozleniwia, zapiernicza jak króliczek duracell. 

Z wiekiem procesy zachodzące w skórze oczywiście zwalniają, ale przestaje ona pracować wtedy gdy i my witamy się ze Świętym Piotrem u bram  nieba. Dlaczego więc zaleca się inne produkty na noc i na dzień ? Z powodu odmiennych składników i konsystencji. 

Na noc można nałożyć cięższe konsystencje, które na dzień mogłyby nam przeszkadzać w makijażu np. sera kosmetyczne, olejek, składniki światłoczułe jak np retinoidy które powinno nakładać się na noc.  itp. W dzień natomiast potrzebne są kosmetyki z filtrami SPF, lżejsze produkty, produkty do makijażu. Skórę tłustą należy także nawilżać bo tłuszcz jesteśmy w stanie sobie same wyprodukować ( w sensie skóra), a nie wyobrażam sobie że w ciągu dnia nosicielki skóry tłustej zamiast produktów matujących nakładała produkty nawilżające aby świecić się jak każda z nas wie co. Stąd też zmiany kosmetyków noc/ dzień a nie dlatego, że skóra odpoczywa. 

 

 Znasz jakieś mity ? 

 

Jakie substancje dobrze wpływają na skórę ? A jakie omijać ? Tego dowiesz się z moich mini ebooków “Alergeny w kosmetykach ” i Substancje aktywne które warto znać ” Teraz w super pakiecie za 31 zł. 

Podoba się Tobie ten wpis , ale nie masz czasu na komentarz ? Daj znać , zostaw gwiazdki ;)
5/5
alergen-w-kosmetykach-substancje-aktywne-pielęgnacja-ebooki

PAKIET MINI EBOOKÓW + LISTA PIELĘGNACJI DO WYDRUKU -ZOBACZ

"Substancje aktywne w kosmetykach.Czyli ponad 120 substancji dla pięknej, zdrowej skóry i włosów.“ + Mini Ebook „Alergeny w kosmetykach. Czyli ostrożnie z tymi składnikami gdy.”. + lista do wydruku.

(Visited 207 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !