fbpx

Ogródek w domu. Zasadzi i hoduj roślinki z dzieckiem w domu.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Moja starsza córeczka uwielbia pomagać babci w ogródku, kopać w ziemi, podlewać. Niestety do babci nie mamy blisko, a pogoda zmienią jest jak kobieta i trudna do okiełznania. Dlatego dziś wspólnie z córcią pokażemy Wam pomysł na zabawę, która przy okazji uczy cierpliwości. Ogródek w domu!

Spędźcie z nami trochę czasu!

Pomysł narodził się gdy moja sympatyczna sąsiadka (tak mam to szczęście ,że tacy sąsiedzi istnieją :) przyniosła nam prezent. M przyniosła nam piękny i malutki zestaw do sadzenia nasionek z małymi doniczkami w plastikowej szklarni. Można go kupić teraz w biedronce za około 8 zł lub kupić całkiem oddzielnie potrzebne do zasadzenia rzeczy.

Co trzeba kupić na ogródek w domu?

Zestaw z biedronki posada małe doniczki, ziemię, wybranie nasionka (pomidor, dynia, słonecznik) i plastikowe pudełko-szklarnie.

Jeśli natomiast wybierzesz wersje do samodzielnego zrobienia potrzebne Wam będą :

  1. Foremki/doniczki-można je kupić w sklepie z artykułami ogrodniczymi lub wykorzystać pojemniki po jajkach lub pojemniczki po małych jogurtach dla dzieci.
  2. Ziemia-można niewielką ilość wziąć z kwiatka, którego mamy w domu lub kupić niewielką ilość w sklepie typu Obi lub w małych sklepach z artykułami do ogródka lub z kwiatami.
  3. Nasiona-oczywiście dostępne w każdym sklepie z artykułami ogrodniczymi. Możesz też po zjedzeniu np pomidora, czy dyni wyjąć pestki i lekko je osuszyć.
  4. (opcjonalnie) szklarnia-czyli plastikowe pudełko, którym zakryjemy od góry nasze roślinki. Do tego celu możemy wykorzystać np dużą butelkę po wodzie 5l  i rozciętą na pół.

Dziś bohaterką domu i ogrodniczką będzie Zosia :)

KROK 1. W przygotowane pojemniczki wkładamy ziemię do 1/4 wysokości pojemniczka.

domowy-ogródek-dla-dziecka

Zosia układa ziemię w doniczkach.

KROK 2. Do każdej doniczki wkładamy po kilka nasionek wybranego warzywa lub kwiatka. My mamy pomidorki.

ROŚLINKI-DLA-DZIECKA

Małe nasionka pomidorka

KROK 3. Przykrywamy delikatnie nasionka w doniczce ziemią.

ROŚLINKI ZOSIA3

Każdy “dzieciaczek” na swoim miejscu

KROK 4. Podlewami dziennie każdą doniczkę 1  łyżeczką wody.

ROŚLINKI ZOSIA 4

Każda foremka pije wodę :)

KROK 5. Wkładamy doniczki do naszej szklarni/lub zakrywamy doniczki szklarnią (plastikowym opakowaniem z małymi dziurkami-nie jest to jednak konieczne). Po zakryciem po prostu roślinki szybciej rosną.

ROŚLINKI ZOSIA5

KROK 6. Uzbrajamy się w cierpliwość. Codziennie odwiedzamy roślinki i dajemy pić (jedna łyżeczka wody na doniczkę). Stawiamy w słonecznym miejscu.

Czekamy…..

Po kilku dniach, zaczynają wychylać swoje małe główki z ziemi!

KROK 7. Jak roślinki już urosną,powinno się zmniejszyć ich ilość w doniczce do 2-3, aby miały miejsce na dalszy wzrost. Potem można przesadzić je do większych doniczek, lub bezpośrednio do ogródka.

Zosi "dzieciaki" :)

już są! Witajcie na świecie!-Zosia z dzieciakami :)

DIY-zabawa-w-ogródek-z-dzieckiem

Rosną z dnia na dzień

Tak wyglądają po 2 tygodniach.

Tak wyglądają po 2 tygodniach.

Świetna zabawa dla całej rodzinny! Ogródek w domu!, Polecam!

(Visited 880 times, 1 visits today)
16 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !