fbpx

3 Łatwe i efektowne sposoby na upiększenie pokoju dziecka.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Pokój dziecka i zawsze te same problemy. Jaki kolor ścian? Jaki kolor podłogi i mebli? i wreszcie, co zrobić żeby pokój wyglądał przytulnie i dziecięco, czyli dodatki.

 

Ja miałam pierwszy problem z głowy, przynajmniej w pokoju Zosi odnośnie koloru ścian i podłogi. Zosia zażyczyła sobie w pokoju truskawkową wykładzinę, do tego doszły lekko różowe ściany. Zastanawiałam się czy rzeczywiście uleć jej prośbą i jak to będzie wyglądało. Pomyślałam,  jednak że jeśli to jej pokój i jej ulubiony kolor to czemu mam robić go po swojemu?

A więc truskawkowa wykładzina położona i co dalej? Powiem wam szczerze, że nie wyglądało to na początku dobrze, ale po zmianie koloru ścian na delikatne różowe, założeniu pudrowo różowych zasłonek oraz dostawieniu białych mebli wyszło całkiem nieźle. Najważniejsze jednak, że Zosi się podoba. Jest zachwycona swoim pokojem i lubi w nim przebywać. U Helki nie było problemu, bo nie wyraża zainteresowania jeszcze żadnym konkretnym kolorem, więc pokój jest w fioletach.

Nie jest to pokój w najbardziej trendy kolorach. Założenie było proste, wykładzina musi być w ciemniejszych kolorach, bo jasna się u nas po prostu by nie sprawdziła. W pokojach dziewczynek nie mam kultowych drewnianych zabawek (samochodów biegowych, koników na biegunach) ani drewnianych podłóg. Ale jest to pokój Zosi, który jej do gustu przypadł i to mnie cieszy najbardziej.

Co dalej, gdy meble już są? Dodatki, czyli to, co tworzy klimat każdego dziecięcego pokoju. Tu do wyboru mamy mnóstwo rzeczy. Cotton ball, tak też mamy w soczystych kolorach. Przyznam się wam, że kosztowały 35 zł i zostały kupnie w Tigerze i nie są to takie 100% cotony, ale ładnie wyglądają.

coton 2

Cotton balle. Pokój Zosi

Słodkie obrazki na ścianę lub ramki ze zdjęciami dzieci też dodają uroku (od 5 zł do 10 zł). Girlandy w różnych wzorach oraz naklejki ścienne (od około 45 zł). Pokój Zosi i Helenki zdobią w większości właśnie naklejki ścienne firmy REDRO  Jest to bardzo fajna alternatywa do pokoju dziecko zresztą nie tylko, bo do sypialni czy dużego pokoju także dobrze pasują jak ktoś lubi. Bo naklejki można przeklejać w różne miejsca oraz gdy się już znudzą lub dziecko z nich „wyrośnie” to zawsze można kupić inne i tym samym odświeżyć trochę wygląd pokoju.

ramki 4

Kolorowe ramki ze zdjęciami Zosi.

My miałyśmy to szczęści, że gdy poszukiwałam naklejek do pokoju dziewczynek zgłosiła się do nas firma REDRO z propozycją wyboru dowolnych naklejek  lub fototapet do ozdoby pokoju.  Foto tapety to też fajna sprawa, gdy większa powierzchnia ściany wymaga odświeżenia. Ja wybrałam jednak naklejki, bo ściany w pokojach dziewczynek były niedawno malowane, więc z bardzo szerokiej oferty naklejek wybrałam te, które spodobały się Zosi najbardziej.

naklejki 14

Księżniczka i książę na koniu. Naklejka REDRO. Pokój Zosi, Helka podziwia naklejkę.

Oczywiście wybrała księżniczkę i księcia na koniu jest olbrzymia, bo ma 100 cm na 100 cm oraz wróżki 50 cm na 50 cm, dla Helki naklejki z kolorowymi zwierzątkami, całość naklejki ma koło 60 cm. Naklejki zajęły najlepsze miejsce w pokojach, bo przy dziewczęcych łóżeczka. Zosie teraz budzi piękny biały koń i para królewska, a nad głową latają jej wróżki.

naklejki 7

Naklejki na tle witrażowym czyli przezroczystym firmy REDRO. Pokój Zosi. Na zdjęciu zainteresowana pomocnica Helka.

naklejki 9

Efekt końcowy wróżki i para książęca naklejki REDRO. Pokój Zosi.

Naklejki firmy REDRO mają jeszcze jedną zaletę każdą z nich można dostosować do swoich potrzeb wybierając tło (przezroczyste, bez tła, lub tło białe) oraz wielkość naklejki. Nawet nasz potężny koń i księżniczka mogłyby być na ścianie w mniejszym rozmiarze w ten sposób można nakleić go w innym miejscu w mniejszym pomieszczeniu. Jako że Zosia ma spory pokój i miejsce nad łóżkiem czekało właśnie na tego magicznego konia to zdecydowałam się na największy rozmiar .

naklejki śicenne REDRO

Naklejki bez tła REDRO. Pokój Helenki

Problem z dużymi naklejkami jest tylko taki, że potrzebna jest do tego pomoc drugiej osoby, aby naklejkę przyczepić równo i dobrze. Mi pomogła mama. Naklejki wiszą na ścianie dziewczynek i ani drgną. Pokoje nabrał bardziej dziecięcego i przytulnego wyglądu. Są także bardziej przytulne.

-naklejki-ścienne-do-pokoju-dziecka

Naklejki bez tła REDRO. Pokój Helenki

Zobacz ile pięknych naklejek, foto obrazów i fototapet czeka na twój dom w  nowe-logo-male klik

ada podpis mały

(Visited 2 076 times, 1 visits today)
2 komentarze
0

Napewno też to polubisz !