fbpx

Książki dla młodych rodziców autorstwa Giny Ford

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Lubię korzystać z poradników dla rodziców, ale zawsze pamiętam żeby były one wskazówką dla wychowania mojego dziecka, a nie moją biblią, na zasadzie której podejmuję wszystkie decyzje. Ważne, aby mama przede wszystkim korzystała z własnego wewnętrznego przeczucia, a poradniki były dla niej podpowiedzą lub pomocą w rozwiązaniu jakiegoś problemu z którym sama sobie nie radzi.

 

Jako mama dwóch dziewczynek wiem, że najtrudniej młodej mamie wdrożyć się w trzy etapy dotyczące dzieci. Najpierw nasuwa się pytanie, gdy już trzymasz świeżo narodzonego maluszka w rękach: ” i co teraz?”. Potem następny trudny etap to rozszerzanie diety dziecka z karmienia piersią lub butelką, a następny, który przysparzał mi problemów to odpieluchowanie pierwszej córki, bo druga już podpatrywała pierwszą i było to o wiele łatwiejsze. Właśnie na te trzy najtrudniejsze etapy powstały 3 książki – poradniki, wydane przez Esprit i napisane przez Gine Ford, która uważana jest za specjalistkę i bestsellerową pisarkę nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na całym świecie.

Pierwsza książka którą Wam proponuję to “Pierwszy rok z życia dziecka”. To książka która dokładnie i z niespotykanymi szczegółami pomaga przygotować się przyszłym rodzicom na przyjęcie nowego członka rodziny. W książce znajdziesz także propozycje rzeczy do zrobienia przed narodzinami malca, aby potem nie zawracać sobie tym głowy. Książka zawiera szczegółowe informacje na temat dziecięcego ubioru, pokoju, zabawek, a także rytuałów związanych z kąpaniem, przewijaniem czy karmieniem. W książce jest także dużo wskazówek odnośnie prawidłowego zawijania dziecka w becik do spania czy przygotowywania łóżka.

pierwszy-rok-zycia-dziecka

Książka nie jest napisana tylko dla mam chcących karmić piersią, ale także dla takich, które chcą karmić butelką czy systemem mieszanym. Jeśli jesteś mamą, która uwielbia tworzyć hormonogramy lub według nich funkcjonować i w ten sposób znajdować trochę czasu dla siebie to książka także Ci pomoże, bo ma wiele rozpisanych na godziny czynności od urodzenia, aż do pierwszego roku życia dziecka.

Druga propozycja to “Książka kucharska dla maluchów i niemowląt”, która posiada ponad 100 przepisów. Udowadnia, że rozszerzanie diety malucha, a potem gotowanie dla niego to nie problem i że nie muszą być to tylko nudne papki z warzyw. Każdy przepis opisany jest od jakiego wieku dany posiłek może być podawany, czego potrzebujemy do jego wykonania, a także na ile porcji starczy i czy można go zamrozić czy nie. Większość przepisów jest tak skomponowana, że można je wykorzystać gotując dla całej rodziny. Podział na działy takie jak: zupy, desery, obiady czy pomysł na przyjęcie ułatwiają znajdywanie przypisów.

ksiązka-kucharska-dla-dzieci-malucha

przepisy-kulinarne-dla-maluchów

Ostatnia książka na dziś to: “Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika w 7 dni”. Dla mam które mają już więcej niż jedno dziecko jest to łatwiejsze zadanie niż dla rodziców spodziewających się pierwszego dziecka, bo tak jak napisałam wyżej, drugie dziecko podpatruje i uczy się od pierwszego, jeśli różnica wieku nie jest duża.

jak-nauczyć-dziecko-kożystania-z-nocnika

Książka ta zawiera odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, takie jak: “Czy dziecko jest już gotowe do odpieluchowania?” “Jak radzić sobie z wpadkami? “Gdzie należy uczyć?” Te ciekawe, lecz krótkie odpowiedzi przeplatane są opowiadaniami rodziców dzieci, które są na etapie uczenia się korzystania z nocnika. Odpieluchowanie w książce nie kończy się tylko na nauce i radach dotyczących dziennego oduczania sikania w pieluszkę, ale także obejmuje odpieluchowanie nocne, czyli rodzic dziecka starszego może także znaleźć coś, co pomoże mu w nauce i wyrobieniu nawyków.

Końcowy dział tej książki oparty jest na pytaniach rodziców i odpowiedziach ekspertów odnośnie oduczania dzieci załatwiania się w pieluszkę oraz odpowiedzi na inne pytania związane z tym tematem.

Wszystkie książki możecie kupić na stronie wydawnictwo esprit –( TU klik)

(Visited 826 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !