fbpx

Mam tę moc! Czyli umiejętności, które posiada każda matka!

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Jak wiadomo, mama jest konstrukcją niezwykłą i wielozadaniową. Potrafi, niczym struś pędziwiatr, przemieścić się w zawrotnym tępię kilkanaście metrów dalej, gdy tylko usłyszy płacz swojego dziecka gdzieś na drugim końcu placu zabaw. Potrafi także ze zwinnością różowej pantery przeszukać cały dom i znaleźć ukochaną zabawkę dziecka. Mama nie sypia, mama zawsze czuwa. Przez sen, nie uderzając o żadne meble, jak nietoperz z echolokacją , potrafi odprowadzić z powrotem pociechę do łóżka lub utulić ją do snu. Ale to nie koniec wyczynów każdej „zwykłej” matki!, superkobiety!, która się ukrywa pod pseudonimem „kura domowa”. Każda z nich posiada także niezwykłe talenty, o których nie wie nawet jej mąż. Dyscypliny sportowe, które na co dzień są wyćwiczone przez nią do perfekcji. Brakuje tylko medalu…

 

Bieg z przeszkodami

Taka mamowa umiejętność przydaje się wtedy, gdy po pokoju porozwalanych jest mnóstwo różnych zabawek, powyciąganych mamowych gazet, porozrzucanego jedzenia i nagle mama widzi, że jej dziecko zostawia wszystko, wychodzi do innego pokoju i cisza….Każda mama wie, że to oznacza tylko jedno- KŁOPOTY! A więc rzuca wszystko, czym się wcześniej zajmowała i z gracją omija wszystkie przeszkody, nie potknie się nawet o wielką lalę na środku dywanu, ledwie zahaczy stopą o klocek („o rzesz kurwa!, ale boli!”) wymasuję w biegu bolącą stopę, pobiegnie sprawdzić, na jaki pomysł wpadł jej dzieciak i najczęściej jest już za późno, no cóż znów trzeba sprzątać.

Gimnastyka artystyczna

Każda mama wie, że najpiękniejszy czas w ciągu dnia, to ta przysłowiowa „godzinka”, gdy maluch śpi a ty możesz sobie zrobić brewkę, pomalować paznokietki i wypić kawkę. Dlatego tak ważna jest następna umiejętność – gimnastyka artystyczna, gibkość, zwinność i bezszelestność. Przydaje się bardzo w czasie usypiania dziecka a zwłaszcza wychodzenia z łóżka, gdy dziecko już zaśnie. Można robić to na wiele sposobów. Na młynek, czyli turlamy się z objęć dziecka a siebie zastępujemy zwiniętym kocykiem. Na węża, czyli wypełzasz bardzo delikatnie z łóżka. Na łapu capu, czyli jak najszybciej jak to jest tylko możliwe zostawiamy śpiące dziecko i chodu. Jest wiele różnych sposobów, ale każda mama ma ten jedyny opanowany do perfekcji.

Podnoszenie ciężarów

Ta dyscyplina jest jedną z najbardziej przydatnych, gdyż mama rośnie w siłę. Jak to robi? Nie wiem! Ale na pewno niejednokrotnie widziałaś kobietę, która w ręce niosła 4 duże torby z zakupami a w drugiej jeszcze dziecko i jego zabawki. Przewiesza przez szyję jeszcze swoją torbę (10 kg) tylko na najbardziej potrzebne rzeczy na spacer. Tak, tak właśnie wygląda matka, która posiada ten dar, znasz to? Z pewnością! W domu taka kura domowa obwieszona jest dziećmi w czasie każdej domowej czynności, bo najpierw masa, potem rzeźba :)

Zapasy

Mama z tą umiejętnością, uwielbia robić zakupy, na obiadek dla dzieci, na przyjęcie dla babci, na obiadek dla męża. Najlepszy jest do tego Lidl albo Biedronka, bo można kupić dużo i zrobić zapasy! Najlepiej wszystkiego i dużej ilości, bo wszystko może się przydać! Mama, która posiada tę umiejętność i uprawia tą dyscyplinę wykazuję się także niesamowitą siłą i zmysłem organizacyjnym. Organizuje wszystko tak, aby mąż nie poznał, że tyle wydała i zrobiła zapasy na całe lata. Ta umiejętność często łączy się także z inną -koszykówką, bo w tej dyscyplinie trzeba mieć, w czym nosić zakupy.

Rzut oszczepem

Każda z Nas czasem ma zły dzień i kompletnie wszystkiego dosyć!
-dziecko:” Mamo czy dasz mi cukierka?, mamo czy mogę pobiegać?, mamoooo?!!”
-Wtedy właśnie wykonuj w stronę swojego dziecka rzut „A oszczep ty się wreszcie ode mnie! ” ;)

Pływanie synchroniczne

Marzę, marzę czasem o długiej kąpieli w wannie, no ale nie przesadzajmy, prysznic też od biedy może być i to taki podczas którego możesz nawet umyć włosy :) Ale każda mama wie, że gdy tylko znika z oczu swojej pociesze, to w dziecku rodzi się pokusa na brojenie wszelkiego rodzaju a więc trzeba użyć tego talentu, aby w każdej chwili zareagować. Pod prysznicem synchronizujesz się więc z dzieckiem, nasłuchujesz i się myjesz (jednocześnie). Jest za cicho? Żaden problem, z szamponem w oku i pianą na ciele, biegniesz na łeb na szyję sprawdzić, co dziecko zbroiło. To się nazywa zwinność kota i niezwykły słuch!

Pięciobój nowoczesny

To najtrudniejsza umiejętność (łączy w sobie wybrane cechy wyżej wymienionych 5 dyscyplin), którą nabywa z czasem każda mama. Taka Kura domowa najczęściej posiada już więcej niż jedno dziecko i nie straszne jej już nic, ani teściowa, ani sąsiadka z pieskiem, ani nawet świadkowie jehowy, dzwoniący domofonem w czasie, kiedy jej dziecko właśnie zasnęło. Z wszystkim daje sobie radę sama. Na co dzień nie wyróżnia się z tłumu wśród innych matek, ale zaglądając jej w oczy wiesz, że jest iniemamocna :). Jest Panią swojego losu i bohaterką domu.

Tak, tak ty też jesteś taką matką, musisz poznać i docenić tylko swoje talenty :)

(Visited 710 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !