fbpx

Antyperspirant dla wrażliwej skóry. Dermedic ANTIPERSP T.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Dostaję wiele listów od czytelniczek czy w czasie ciąży i karmienia piersią można używać antyperspirantów (kosmetycznych). Odpowiedz brzmi MOŻNA bo składniki antyperspirantu w tym glinu albo nie przenikają wcale albo ich przenikalność jest znikoma i nie niebezpieczna dla karmiącej matki, dlaczego? Bo przepływ płynów ustrojowych w organizmie odbywa się od piersi do dołów pachowych więc nie ma możliwości kumulowania się w piersi związków które mogłyby przeniknąć przez skórę do pach. Antyperspiranty mogą działać na kilka różnych sposobów. Po przez czasowe zatykają lub zalepiają ujść gruczołów potowych, (w ten sposób ograniczają pocenie się w tym właśnie miejscu) po przez dodatkowe działanie bakteriobójcze ( wtedy niwelowany jest nieprzyjemny zapach). Antyperspiranty nie uniemożliwiają także wydalania toksyn z organizmu (popularny mit) bo toksyny metabolizowane są przez wątrobę i wydalane z moczem.

Ale nie każdy antyperspirant abstrahując już od tego że można go używać jest dla naszej skóry tak samo przyjazny. Są takie antyperspiranty, które nałożone pod pachę po depilacji potrafią szczypać lub powodować swędzenie. Dla takich właśnie skór wrażliwych przetestowałam antyperspirant  który dostałam od Dermedic.

Deklaracja Producenta:

  • Formuła 0%: bez parabenów, alkoholu, substancji zapachowych, barwników
  • Skutecznie ogranicza wydzielanie potu
  • Może być stosowany bezpośrednio po depilacji
  • Odpowiedni do skóry nadwrażliwej
  • Działa 48 h
  • Hypoalergiczny

Składniki aktywne: Aluminum Chlorohydrate, Aluminum Sesquichlorohydrate, Alantoina

Opakowanie: Roll on 60 g  | cena : około 28 zł

Dermedic-antyperspirant-do-skóry -wrażliwej

Zestaw podstawowy na każde wyjście. Tusz, błyszczyk i antyperspirant ;)

Podsumowanie

Mam wrażliwą skórę pod pachami dlatego też po depilacji nie mogę używać większości antyperspirantów czy dezodorantów, bo podrażniają mi skórę i powodują silny świąd. Dlatego też zdecydowałam się przetestować ten antyperspirant do skóry nadwrażliwej. Po depilacji i osuszeniu skóry mogę od razu nałożyć ten antyperspirant bo rzeczywiście nie podrażnia skóry po goleniu. Skóra nie piecze i nie swędzi. Antyperspirant teść dość dobrze chroni skórę przed poceniem (pod koniec dnia już trochę zawodzi i skóra bardziej się poci i wydziela się zapach) ale przez kilka godzin skóra pod pachami jest sucha i nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Jedyne co mógłby zawierać ten produkt to zapach bo  jest bez zapachu, co jest plusem i minusem. Plus jest taki że jest przez to bardziej łagodny w działaniu i hipoalergiczny, ale minusem jest to, że bez zapachu szybciej czuć po jakimś czasie nieprzyjemny zapach potu. Jednakże oceniam ten produkt pozytywnie.  Antyperspirant możecie znaleźć na stronie Dermedic w zakładce -> produkty -> antyperspiracyjna pielęgnacja ciała. Produkt dostępny jest w aptekach stacjonarnych i w internetowych.

Dla kogo?

  • dla kobiet w ciąży
  • dla kobiet karmiących piersią
  • dla mężczyzn i kobiet o wrażliwej skórze pod pachami
  • dla osób młodszych (nastolatków)

(Visited 2 669 times, 1 visits today)
8 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !