fbpx

Niestety żyjemy w czasach w których zanieczyszczenie środowiska jest ogromne dochodzi do tego stres, wyścig szczurów, brak czasu dla siebie. To wszystko ma ogromny wpływ na skórę bo i wolne rodniki w takim środowisku czują się świetnie, a  jak wolne rodniki hulają to skóra się szybciej starzeje. Kwas ferulowy ma to do siebie, że działa multi zadaniowo. Co znaczy, że na jednym zabiegu możemy zrobić wiele dobrego dla skóry. 

Kwas ferulowy jako peeling można stosować na płytkie przebarwienia bo jak każdy kwas złuszcza i rozjaśnia naskórek. Można kwas ferulowy łączyć z innymi kwasami np AHA i efekt jest wtedy  silniejszy. Warto w tej kwestii porozmawiać ze swoją kosmetyczką i dobrać odpowiedni zabieg. Kwas ferulowy jako peeling  można stosować przez cały rok i to wyróżnia go od innych kwasów.  

Jak po każdym kwasie jednak zwłaszcza w połączeniu z innymi (AHA ) trzeba zachować ostrożność po zabiegu. Ważna jest protekcja przed słońcem a więc albo kremy  ochronne z filtrem spf albo kremy pielęgnacyjne z filtrem. Wysokie factory często posiadają kosmetyki do cery naczynkowej, kosmetyki anti- age lub z przebarwieniami. Kremy BB i CC też się dobrze sprawdzą. Jeśli jesteś świeżo po zabiegu a jest bardzo zimno to ogranicz wychodzenie w tym dniu a jeśli nie możesz nałóż krem ochronny.Skóra będzie bardziej wrażliwa przez okres do 2 tygodni po zabiegu. 

Kwas ferulowy może być używany w zabiegach peelingujących, zabiegach przygotowawczych do innych zabiegów kosmetologicznych, ale można spotkać go także w kosmetykach pielęgnacyjnych bo jak wiesz stężenie i ph produktu jest ważne- zmienia parametry kwasu z np złuszczającego na nawilżający. 

Kwas ferulowy dla kogo ?

Kwas ma jak wcześniej wspomniałam działanie rozjaśniające co fantastycznie sprawdzi się na cerze ziemistej, szarej grubej i z przebarwieniami. Ma działanie antyoksydacyjne czyli powoduje, że ilość wolnych rodników, które niszczą naszą skórę się zmniejsza co zwalnia procesy starzenia. Kwas ferulowy ma też działanie stymulujące kolagen i elastynę. Sprawdza się dla skóry wrażliwej bo działa delikatnie oraz trądzikowej bo działa przeciwzapalnie. 

Kwas ferulowy działa na innej zasadzie niż kwasy AHA. Nie szczypie tak bardzo. Skóra jest lekko zarumieniona ale nie powoduje to dyskomfortu i szybko wraca do “normy”. Zabieg jest skuteczny i bezpieczny. 

Polecany dla:

  • skóra palacza 
  • skóra ziemista, gruba, szara,
  • skóra wrażliwa i sucha
  • skóra z przebarwieniami
  • skóra trądzikowa, problematyczna, mieszana
  • skóra z oznakami starzenia.

Czy można w ciąży i podczas karmienia piersią ? 

Jak wykle to zależy. Jeśli twoja skóra jest pryzwycajona do tego typu zabiegów to można je rozwarzyć podczas ciąży i karmienia piersią z kosmetologiem. Jeśli taki zabieg ma być eksperymentem to warto poczekać z nim do końca ciąży i w pierwszych miesiącach karmienia piersią ze względu na trudną do przewidzenia reakcje skóry. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat pielęgnacji skóry twarzy w ciąży i w czasie okresu karmienia piersią to zapoznaj się z moim ebookiem . 

ebook-dla-mam-karmiących

Kosmetyczny niezbędnik dla przyszłych mam i mam karmiących.twarz-ZOBACZ

Pielęgnacja, składniki, zabiegi dla kobiet w ciąży i mam karmiących. 390 stron pełnych wiedzy od A do Z o pielęgnacji twarzy, włosów, brwi i rzęs.

(Visited 1 886 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !