fbpx

Tanie domowe urządzenia kosmetyczne dla każdej cery.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Każda kobieta czasem chciałaby “coś ze sobą zrobić” to coś może być całkiem małe jak pomalowanie paznokci lub rzęs lub większe jak zmiana fryzury lub domowy zabieg kosmetyczny. Każda z Nas tak balansuje czasem, aby znaleźć dla siebie i swoje urody trochę przestrzeni. Postanowiłam więc oszczędzić Wam poszukiwań i znalazłam dobre i przydatne sprzęty kosmetyczne, które przydadzą się w domu do wspomagania pielęgnacji twarzy i ciała. Wszystkie pokazane tu urządzenia to koszt poniżej 300 zł.

domowe-urządzenia-kosmetyczne

1a.Urządzenia do darsonwalizacji.

To urządzenie, które działa na zasadzie prądu o wysokiej częstotliwości, ale o małym natężeniu. Zabieg jest bezbolesny, ale wiąże się z nim lekki dyskomfort w postaci bzyczenia i zapachu ozonu, który podczas zabiegu się ulatnia. To właśnie ozon zdezynfekuje skórę i działa przeciwbakteryjnie.  Przeciwwskazania do zabiegu : ciąża, nadciśnienie, obrzęki, choroby serca, uszkodzenia i rany na skórze (w miejscu wykonywania zabiegu), gorączka, implanty metalowe (w miejscu zabiegu), rozrusznik serca, nowotwory skóry, nowotwory. Wskazania: łagodzenie wszelkich podrażnień skóry, opryszczka wargowa, trądzik pospolity, wypadanie włosów, łojotok skóry głowy i pleców. Zabieg można stosować w czasie karmienia piersią bo posiada działanie miejscowe a ozon nie przedostaje się do mleka w tym zabiegu. Pamiętaj jednak o rozsądnym stosowaniu nie codziennie i miejscowo np na skórę twarzy. Jeśli masz z problem z trądzikiem wystarczy zdezynfekować twarz raz w tygodniu oprócz zwykłej pielęgnacji skóry.

1b. Peloty do zabiegu darsonwalizacji.

Mają one różne kształty w zależności od zastosowania. Pelota w kształcie grzebienia służy do zabiegów na skórę głowy, do wzmocnienia i stymulacji włosów, oraz  pomocy w terapii leczenia łysienia. Pelota w kształcie spłaszczonego okręgu służy do większych powierzchni takich jak twarz. Peloty podłużne i małe służą do zabiegów punktowych takich jak opryszczka wargowa (działa świetnie sprawdziłam), czy pojedyncze duże wypryski na skórze. Peloty najczęściej sprzedawane są już w zestawie z urządzeniem darsonwal.

2. Mini kombajn kosmetyczny 5  w 1.

Opcja mezoterapii bezigłowej (ultradźwięki), mikromasażu, terapii światłem, oraz jonoforezy. Takie mini, kieszonkowe wręcz kombajny to dobra opcja dla kobiet, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Ten akurat model to przykład można kupić sobie kombajny 3 w 1, 2 w 1, trzeba natomiast postawić sobie jasno pytanie czy taki właśnie jest mi potrzebny? i czy właśnie ten posiada opcje, które mnie satysfakcjonują bo nie zawsze więcej znaczy lepiej.   Przeciwwskazania takie jak dla prądu (patrz wyżej -darsonwal). Wskazania: skóra ziemista, skóra zanieczyszczona ( oczyszczają pory),rozszerzone naczynka krwionośne, wypryski, trądzik (młodzieńczy, różowaty),wprowadzanie substancji czynnych ( ampułki do jonoforezy z witaminami). Można stosować tą aparaturę w czasie karmienia piersią. Nie stosowałabym natomiast jej okolicy piersi. Jeśli chodzi o jonoforezę

3. Peeling kawitacyjni i sonoforeza.

To urządzenia  pozwala na zrobienie sobie lekkiego i delikatnego peelingu kawitacyjnego (ultradźwięki) w domu częścią szpatułki z ostrzejszym końcem w kierunku od środka twarzy do zewnątrz. Druga strona ta bardziej płaska służy do wprowadzania substancji aktywnych w głębsze partie skóry (uwaga produkty powinny mieć specjalna formę, aby wprowadzić je sonoforezą ). Wskazania cera ziemista, uczulenie na inne peelingi (te wykonuje się wodą), oczyszczanie skóry z martwego naskórka, lekka redukcja przebarwień.  Przeciwwskazania (jak w prądzie-patrz darsonwal).

4. Roller do mikronakłuć.

Na pomysł rollera wpadła jako pierwsza firma Environ. Opatentowany i chroniony tym patentem “Roll-Cit” był hitem i pierwszą formą mikro nakłuwania skóry. Zostały opatentowane bardzo ostre i niewidoczne gołym okiem igiełki które zostały dopasowane tak aby nakłuwać tylko warstwę rogową naskórka. Gdy patent wygasł wszystkie pozostały firmy włączyły podobne do swoje oferty, z jakim skutkiem?, nie wiem, bo nie przetestowałam ich wszystkich. Po co takie nakłuwanie skóry? Rollery pomagają substancją aktywnym z kosmetyków przedostać się w głąb skóry, powodują pogrubienie i wzmocnienie skóry. Bardzo dobrze sprawdzają się w terapii starzeniowej, bo  pomagają spłycić drobne zmarszczki. Pomocne są także niwelowaniu rozstępów, ale tylko tych nowych różowych. Przeciwwskazaniami do ich używania są: ciąża, stany zapalne, urazy, otarcia, rany w miejscu wykonywania zabiegu, trądzik ropny, nowotwory skóry i inne nowotwory, gorączka, padaczka, opryszczka.

5. Urządzenie do ultradźwięków na twarz i ciało. Opcje peelingu kawitacyjnego, sonoforezy i  mikromasażu.

Podobnie jak w przypadku kombajnu 5 w 1. Należy wybrać ten który odpowiada bardziej potrzebom naszej skóry.

Na koniec kilka słów podsumowania. Pamiętajcie o tym, że zawsze trzeba zapoznać się z ulotką urządzenia i zgodnie z nią je używać. Dostosuj urządzenie do potrzeb swojej skóry. Urządzenia do użytku domowego dają słabsze efekty niż te, które są dostępne w salonach kosmetycznych, ale przy mądrym i regularnym stosowaniu np. peeling kawitacyjny raz w tygodniu mogą znacznie wspomóc pielęgnację skóry oraz inne formy pielęgnacji takie jak zabieg kosmetyczne oraz kosmetyki. Nie wiesz jakie urządzenie wybrać do potrzeb swoje skóry? Zawsze możesz wspomóc się opisem i właściwościami danej aparatury. Te wybrane przeze mnie pochodzą ze strony http://importmania.pl/

(Visited 14 775 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !