fbpx

Peeling enzymatyczny. Na jakiej zasadzie działa? i do jakich skór go stosować?

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Niedawno miałam przyjemność przetestować dla Waszej wiedzy i dla swojej przyjemności peeling enzymatyczny od Dermedic. Produkt oprócz lekkiej, delikatnej i niezwykle łagodnej konsystencji i formuły posiada jeszcze jedną bardzo ważną cechę- nawilża skórę.

O nawilżeniu już pisałam w skrócie tu (klik) a dziś napiszę trochę więcej o tym, co to jest peeling enzymatyczny i do jakich skór najlepiej się sprawdza.

Peeling enzymatyczny jak sama nazwa wskazuje działają na zasadzie rozpuszczania martwego naskórka za pomocą enzymów. Chociaż dla osób niewtajemniczonych może to brzmieć groźnie to te peelingi z natury są delikatniejsze niż większość peelingów mechanicznych i chemicznych np kwasów. Najczęściej używane enzymy w tych peelingach to papaina, bromelaina lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży.

Peeling ten nie wymaga pocierania. Można je robić samodzielnie w domu bez strachu, że coś pójdzie nie tak (oczywiście te przeznaczone do użytku domowego).Jedyne co trzeba zrobić to nanieść taki peeling na uprzednio oczyszczoną skórę, omijając okolicę oczu i ust i poczekać wyznaczony przez producenta czas. Najczęściej jest to 15-20 min.Ze względu na swoją delikatność właśnie peelingi te często polecane są do skór wrażliwych i delikatnych oraz z rozszerzonymi naczynkami (kapilarami). np.w okolicy policzków.

Teraz trochę o peelingu, który ostatnio testowała od firmy Dermedic. Działa on właśnie na wyżej wymienionych zasadach. Jedynie czym się różni to substancją rozpuszczającą martwy naskórek. Ale nie trzeba się tu obawiać jest skład specjalnie przystosowany do skóry wrażliwej.

Składniki aktywne: Woda termalna, Kompleks Kwasów AHA i L-argininy (6%), Kwas hialuronowy, Mocznik, Gliceryna, Alantoina

Ze składników aktywnych wynika, że oprócz kompleksu kwasów AHA, które rozpuszczają martwe komórki naskórka, produkt posiada także substancje nawilżające, łagodzące i kojące skórę: Kwas hialuronowy, Mocznik, Gliceryna, Alantoina.

peeling 1

 Zapach | Konsystencja

Zapach jest delikatny i świeży myślę, że z łatwością trafi w Wasz gust. Peeling ma gładką i dość gęstą konsystencję. Należy go nakładać na oczyszczoną skórę omijając okolicę oczu. W tym wypadku można do zmyć po 20 minutach, lub zetrzeć tylko nadmiar preparatu a resztę zostawić i zmyć dopiero rano.

Opakowanie: Tuba 50 g / Cena: 34,00 zł

Podsumowanie

Peeling doskonale sprawdzi się na cerach wrażliwych i delikatnych, bo ma łagodny skład dostosowany właśnie do takich skór. Łagodnie rozpuszcza martwy naskórek dzięki czemu skóra nabiera ładnego wyglądu. Staje się też gładka i delikatna. Dobrze jest go stosować 1 w tygodniu. Produkt także ma właściwości nawilżające i łagodzące. Mam skórę mieszaną z partiami suchymi. Na mojej skórze także dobrze się sprawdził. Myślę jednak, że dla cer tłustych może być zbyt “obciążający”. Produkt ten znajdziecie na stronie Dermedic -> zakładka produkty intensywnie nawilżające.

 

ada podpis mały

(Visited 1 768 times, 1 visits today)
8 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !