fbpx

Codziennie…

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama
Witam dzisiaj w ramach blogowego wyzwania u Uli, chciałam wam napisać czego nowego nauczyłam się w poprzednim miesiącu. Właściwie to po zastanowieniu nie odpowiem chyba na to pytanie w ten sposób, bo wydaje mi się, że codziennie uczymy się czegoś nowego, ale nie do końca jesteśmy tego świadomi. Jeśli my sami nie podejmiemy jakiegoś wysiłku, aby coś nowego odkryć, lub się nauczyć z pewnością nasze otoczenie zrobi to za Nas.

JAKO MATKA

Bo czy matka lub ojciec nie uczą się codziennie swoich dzieci? ich nowych zachowań?, humorów? ,to co lubią a czego nie?. Ja codzienni uczę się moich dzieci, zmieniam się i dopasowuje do nich. To, że w dniu wczorajszym spokojna rozmowa i tłumaczenie moim dzieciom (czegoś bardzo ważnego ) pomogło, to nie znaczy, że w dzisiejszym dniu nie będę musiała podnieść głosu aby zadziałało i aby zrozumiały. To że Helenka wczoraj nie wstawała to nie znaczy, że dziś tego nie zrobi. W rodzicielstwie trzeba być takim kameleonem, ale nie mam tu na myśli tego, że staje się niewidoczna, ale umiejętnie dopasowuje się do sytuacji, tego codziennie uczy mnie macierzyństwo.
 

JAKO OSOBA

Z natury jestem ufna. Każda nowo poznana osoba dostaje ode mnie czystą kartkę i to od niej samej zależy czy kartka będzie jednym wielkim bazgrołem czy może piękną kolorowanką. Jako osoba codzienne uczę się tego, że nie wszyscy ludzie są dobrzy i ,że nie wszyscy zasługują na zaufanie, ale też tego, że każdy popełnia błędy i można dać mu drugą szanse. Codziennie uczę się funkcjonować w śród nowopoznanych ludzi, jak zacząć rozmowę?. Codziennie coś się zmienia, czasem na lepsze, czasem na gorsze. Najpiękniejsze w nauce jest to , że codziennie możemy dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i świecie :)

JAKO KOBIETA

I wiecie co jest najdziwniejsze?, że codziennie muszę uczyć się siebie!. Wczoraj podobała mi się ta niebieska sukienka, za kolano, ładna, elegancja. A dziś, blleee! dziś mam ochotę na jeansy i kolorowy t-shirt. Codziennie musze uczyć się swoich zachowań. To, że się zmieniam jest naturalne ale trochę męczące bo czasem nad sobą nie nadążam. Makijaż owszem kobieca kreska i czerwone usta, a dziś, dziś nie, zupełna natura, ciekawe tylko co powie na to mój mąż ;). No właśnie mąż, jego też uczę się codziennie chodź znam go od 14 lat. Przez te 14 lat wiele się zmieniło. Mam męża i 2 dzieci, mamy własny kąt, własne życie. Tak wiele się nauczyłam.
Codzienne doświadczenia uczą nas czegoś nowego, myślę, że każdy z nas wyciąga z tego własną naukę, codziennie…..

(Visited 283 times, 1 visits today)
34 komentarze
0

Napewno też to polubisz !