fbpx

Drewniane zabawki edukacyjne dla dzieci.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Czy wiesz, że ponad 90 % zabawek jest zrobionych z plastiku ? A 50 % zabawek na rynku nie spełnia aktualnych norm i przepisów? To sprawa bezpieczeństwa więc warto wybierać mądrze.  Ja  staram się zawsze sprawdzać i kupować zabawki atestowane i oryginalne. Zabawkowe podróbki są niebezpieczne dla dzieci, bo mogą być w nich substancje toksyczne i nie dopuszczone do stosowania w zabawkach. Jakość takich zabawek pozostawia wiele do życzenia, często rozpadają się w ręku, a plastik z którego są wykonane po prostu śmierdzi. 

Jeśli jesteś ekologiczną mamą, mamą, która wybiera zabawki drewniane lub taką, która szuka alternatywy dla nauki i rozwoju dziecka w bardziej ekologicznym stylu te propozycje powinny skraść Twoje serce. Tak jak moje. Nie zaśmiecą środowiska i starczą na długo czas.

Producentem jest Polska nieduża ( jeszcze ) firma Pentliczek, która dokłada wszelkich starań aby zabawki były, bezpieczne, pomysłowe, i doskonałej jakości. Drewniane zabawki edukacyjne pięknie pachną naturalnym drewnem. W Pentliczku wykonuje się je z dwóch rodzajów drzew- dębu i jesiona. Obecnie Pentliczek w swojej ofercie ma propozycje dla starszych dzieci uczących się pisać i liczyć. Jest także drewniany zegar, który w swojej prostocie jest genialny i pomaga w szybszy i łatwiejszy sposób nauczyć się godzin. W zabawkach nie znajdziesz szkodliwych klejów czy atestowanych lakierów – wszystkie składniki są zdrowe dla dziecka i środowiska.

Producentami tych zabawek jest grupa osób którzy są rodzicami. I to widać! Na ich czele dzielnie stoi Pan Mateusz. To on pokazał mi świat edukacyjnych zabawek drewnianych. Powiedział o wizji i rozwoju firmy. Zawsze wspieram takie innowacyjne projekty dlatego też wsparłam ten.

DREWNIANE OD ZERÓWKI DO 2 KLASY- zestaw do  nauki pisania 

W tej ofercie masz do wyboru tablice z drewna do pisania literek pisanych ( poniżej na zdjęciu z moją Helką) lub drukowanych. Helka jest teraz w zerówce i musi nieustannie ćwiczyć rękę,co jak wie każdy rodzic wymaga wielu godzin pracy z dzieckiem i nad dzieckiem. Wybarałam tablicę ( dwustronna) z literkami pisanymi bo nasza Helka ma z nimi większy kłopot, są dla niej trudniejsze do wyćwiczenia. Dzięki prowadzeniu ręki drewnianym rysikiem po wgłębieniach ćwiczy i nie marnuje kartek papieru ;) Ćwiczy także chwyt aby prawidłowo trzymać w przyszłości długopis i ołówek. 

drewniane-zabawki-edukacyjne

  • Tablica do nauki literek pisanych tu klik 
  • Tablica do pisania literek drukowanych tu klik 
DREWNIANE OD ZERÓWKI DO 2 KLASY- zestaw do  nauki liczenia

My mamy drewniany zestaw do nauki liczenia od 0 do 20. Na stronie są także drewniane tablice edukacyjne do nauki liczenia od 0 do 10. Wszystko można dopasować od swojego dziecka. Co jest ważne? Na początku uczenia dodawania czy odejmowania Helka miała problem, żeby zwizualizować sobie ile to jest 2 czy 5. Do tego celu zawsze rysowałam jej na kartce liczby a obok kropki lub pokazywałam standardowo na palcach. Zestaw, który widzisz poniżej to idealne rozwiązanie wizualne dla dzieci w tym wieku. Uczą się cyferek, tego jak wyglądają oraz po przez filcowe kolorowe kulki mogą sobie zwizualizować co to naprawdę znaczy na przykład liczba 8.  

drewniane-tablice-edukacyjne

zabawki-edukacyjne-dla-dzieci-drewniane

Ta tabelka z kolei uczy dodawać i odejmować do 20. I jest sprzedawana w zestawie z tabliczką powyżej oraz drewnianymi tabliczkami z liczbami i cyframi, filcowymi kółeczkami oraz lnianym woreczkiem do przechowywania wszystkiego. Cały zestaw zobaczysz tu klik . Są także zestawy dla dzieci starszych, które pomogą w opanowaniu liczenia do 100. Także tabliczki mnożenia. 

STARSZAKI

Nie wiem jak u Was w domu, ale okazuje się, że nauka zegara nie jest taka prosta. Oczywiście mówię o zegarze ze wskazówkami. Dlaczego mówi się “trzynasta” a jest to ta sama godzina co “pierwsza”. Gdzie jest kwadrans ? A gdzie pół godziny do lub po ? Jak odczytać godzinę poprawnie? Czemu są dwie wskazówki i która pokazuje godziny? A które minuty? To tylko część problemów i pytań przez, które przejść z 8 letnią Zosią musiałyśmy. Nie zdawałam sobie sprawy jak trudne może być nauka zegara przez dziecko. Tu na pomoc przyszedł nam ten zegar ze zdjęcia poniżej. Drewniany, bezpieczny, solidnie zrobiony. Ma wszystko: minuty, godziny z oznaczeniem 1/13, 3/15 itd.Zegar dostępny na stronie Pentliczka klik tu 

drewniany-zegar-do-nauki-godzin

zegar-drewniany-dla-dzieci

Ja jestem zachwycona takimi pomocami naukowymi. Mam nadzieje, że moja propozycja również i Wam przypadnie do gustu. 

Pentliczek planuje wprowadzić zabawki dla najmłodszych dzieci w stylu montessori,grzechotek, gryzaków itp. Właśnie na wprowadzenie tych zabawek uruchomi niedługo zbiórkę środków. Na stronie sklepu czytamy:

“Celem naszej zbiórki będzie zebranie środków na produkcję, certyfikację oraz wnikliwe badania nowych, autorskich zabawek dla dzieci. Stworzyliśmy już wstępne projekty rozwiązań, starannie dobraliśmy naszych dostawców drewna i skrupulatnie prze studiowaliśmy wymagania, jakie stoją przed producentem, by zapewnić najlepszą zabawę i pełne bezpieczeństwo.”

Więcej o projekcie znajdziesz na stronie producenta klik:  PENTLICZEK 

Dajcie znać co myślicie o takich pomocach ! Jakie macie swoje sposoby na naukę dzieci ? 

 

(Visited 726 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !