fbpx

Czy korzystałaś już z tych zabiegów? Sprawdź czy to o nich wiesz…?

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Popularne zabiegi kosmetyczne i nawilżanie skóry po ich wykonaniu. Czy to takie ważne ? Tak!

Jest bardzo wiele zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej po których wykonaniu zaleca się wzmożone nawilżanie i regenerację. Często są to kosmetyki z serii zabiegowej, ale równie często lekarz lub kosmetyczka proszą o nałożenie mocno nawilżająco-regenerującego kremu, który przyspiesza odbudowę naskórka. Po zabiegu nie zalecane jest nakładanie “wszystko jedno czego”  więc warto wiedzieć jaki kosmetyk wspomaga odnowę skóry. 

Nawilżanie = regeneracja 

Prawidłowo nawilżona skóra jest niezbędnym aspektem dzięki któremu naskórek może się szybciej regenerować. Skóra jest przez takie działania bardziej odporna na otaczające ją bakterie, wirusy i grzyby. Przy prawidłowym nawilżeniu bariera wodno – tłuszczowa naskórka jest bardziej wytrzymała, wolniej się starzeje, jest bardziej odporna na mróz, wiatr, podrażnienia, odparzenia. Skóra nawilżona jest bardziej elastyczna co za tym idzie szybciej wraca do stanu sprzed – operacji, ciąży, przy wahającej się wadze. Nie łuszczy się, nie swędzi.

Bez prawidłowego nawilżenia skóry, nie ma prawidłowej regeneracji. Dlatego tak ważne jest to, aby o to nawilżenie dbać. Dbamy wewnętrznie poprzez picie odpowiedniej ilości wody i zewnętrznie używając kosmetyki, które nawadniają skórę poprzez zatrzymywanie wody w jej wnętrzu aby nie odparowywać z jej powierzchni – to tak zwany ( TEWL).

Zabiegi po których nawilżanie i szybka regeneracja skóry jest bardzo potrzebna.

Większość skutecznych zabiegów kosmetologicznych narusza w jakiś sposób naskórek czasem nawet skórę. Kwasy złuszczają skórę bardziej powierzchownie lub głębiej w zależności od zabiegu. Laser powoduje kontrolowane stany zapalne skóry aby potem mogła się ona odbudować i zregenerować. Mikrodermabrazja (peeling), peelingi ziarniste złuszczają naskórek. Mikronakłuwanie czyli rollery i dermapen robią mikro dziurki w naskórku. Zabiegi typu wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego lub karboksyterapii stymulują skórę, ale też aby go wykonać narusza się warstwę naskórka. Po takich zabiegach jeśli specjalista na to pozwoli i zaleci regeneracje i nawilżanie warto a nawet powinno się zastosować sprawdzony produkt po zabiegach tego typu.

Warto wybrać taki produkt, który jest delikatny dla skóry, ale też taki, który ma działanie wielokierunkowe czyli nawilżające, regenerujące,  przeciwzapalne i antybakteryjne, aby po zabiegach skóra szybciej się goiła i była mniej narażona na infekcje. Te wszystkie cechy posiada krem-Octenicare. Tak dobrze kojarzysz! Jest to produkt producenta popularnego produktu do odkażania skóry- Octeniseptu ( zawiera skutecznie i bezpiecznie odkażającą oktenidynę) , który na co dzień przydaje się w domu z trójką dzieci. Dlatego też ufam jego producentowi i nie kombinuję tylko używam produktu specjalnie stworzonego do regeneracji i nawilżania po zabiegach. Zwykły balsam czy krem nie będzie tu odpowiedni. 

 

Octanicare-krem-na-nadkażenia

Kwasy, mikrodermabrazja 

To  peelingi  warstwy rogowej naskórka. Kwasy działają chemiczne poprzez rozpuszczanie warstwy rogowej naskórka ( przy peelingu bardzo powierzchownym ) przy głębszym złuszczaniu kwasy docierają do głębszych warstw naskórka/skóry. Przy mikrodermabrazji także można dopasować intensywność ścierania do potrzeb skóry. Tak czy inaczej skóra po złuszczaniu jest przez jakiś czas bardziej podatna na podrażnienia. W pielęgnacji pozabiegowej  zaleca się ochronę skóry po wykonanym peelingu, aby szybciej się zregenerowała. 

Zabiegi laserowe 

Skóra po zabiegu laserowym leczy się dość długo. Po etapie czerwonej cery przychodzi etap skóry pokrytej strupkami lub łuszczenia się. To jest normalne. Twoja skóra potrzebuje największej ochrony i regeneracji oraz nawilżenia właśnie w tym czasie. Jest to czas odbudowy skóry. Wtedy też bakterie mają łatwiejszy dostęp do jej wnętrza a zimne powietrze i nieodpowiednie kosmetyki ( na bazie kwasów, retinolu, nadtlenku benzoilu) mogą skórę dodatkowo podrażnić co nie jest wskazane. Octenicare oprócz właściwości nawilżających i łagodzących skórę, posiada też antybakteryjną oktenidyne oraz przeciwzapalny bisabolol a także emolienty. Krem octenicare nie zawiera barwników i substancji zapachowych które mogą podrażniać skórę . Stosujemy cienką warstwę  2-3 dziennie na miejsca podrażnione po zabiegu .

Jeśli chodzi o zabiegi laserowe inne niż na twarz to Octenicare doskonale  sprawdzi się po zabiegach depilacji zwłaszcza w miejscach intymnych oraz na pachach, bo włos jest tam gruby a zabieg przez to bardziej bolesny i drażniący. Skóra po zabiegu w tamtych miejscach jest piekąca, podrażniona, swędzi. Nie powinnaś jednak łagodzić tych miejsc zwykłym balsamem bo może dojść do zapalenia mieszków włosowych lub większego podrażnienia skóry gdyż często zwykłe balsamy posiadają w składzie zapach, lub inne składniki, które mogą podrażnić wrażliwą skórę po zabiegu. 

Mikronakłuwania, zastrzyki. 

Po rollerach kosmetycznych , dermapenach, karboksyterapii, nastrzykiwaniach skóra jest znacznie mniej szczelna niż przed zabiegami. Taki jest sens tych zabiegów aby uszkodzić naskórek i spowodować jego stymulację oraz wprowadzić dodatkowo substancje aktywne do stymulacji skóry. Skóra po nakłuciach jest mniej odporna i łatwiej przedostają się do naskórka niechciane bakterie. W takich przypadkach po zabiegach oprócz odkażania skóry,  ważna jest również  regeneracja, ochrona i nawilżanie. 

Octenicare 

To dość gęsty krem do zadań specjalnych nie posiadający zapachu ani barwników dla zminimalizowania możliwości wystąpienia alergii lub podrażnień. Na skórze pozostawia bezbarwną warstwę ochronną. Jest to produkt stworzony w myśl pielęgnacji pozabiegowej, ale można go także używać na co dzień do pielęgnacji cery w zimę oraz ochronnie na spękaną i łuszczącą się skórę dłoni. Ja używałam go po zabiegu depilacji aby ochronić podrażnioną skórę i uniknąć zapalenia mieszków włosowych. 

Octepnicare-krem-po-zabiegach-medycyny-estetycznej

Głównie składniki Octenicare to:

 • pantenol- wspomaga regenerację skóry, łagodzi 
 • bisabolol-działa łagodząco i przeciwzapalnie
 • oktenidyna-wykazuje właściwości antybakteryjne
 • wazelina-działa ochronnie ( tworzy barierę na skórze i   pośrednio nawilża)

Octenicare do czego jeszcze ?

Kosmetyk ten służy nie tylko do pielęgnacji po zabiegowej ale także do :

 • popękanej , przesuszonej skóry atopowej u dzieci i dorosłych 
 • nadkażeń w atopowym zapaleniu skóry ( AZS ) 
 • skóry w odparzeniach pieluszkowych
 • łagodzenia oparzeń posłonecznych, bo posiada pantenol,
 • stosowań w trakcie gojenia się tatuażu (po zdjęciu folii ochronnej), bo posiada składnik przeciwzapalny (bisabolol) i antybakteryjny (oktenidyne).
 • produkt pomaga w ładniejszych wchłaniania się blizn  ( już po wygojeniu rany) bo posiada wyżej wymieniony bisabolol oraz wazelinę, która chroni skórę i nawilża ( wazelina nie wnika w naskórek, przez co nie powoduje alergii oraz nie utlenia się pod wpływem słońca- jest stabilna, nie dusi też skóry- to mit). 

Dla kogo ?

 • dla  skóry wrażliwej, podrażnionej, suchej, łuszczącej się.
 • można go stosować u kobiet karmiących piersią
 • można stosować u kobiet w ciąży

 

Więcej informacji na temat kremu Octenicare przeczytasz na stronie producenta oraz dowiesz się gdzie go kupić:   klik  

 

Post powstał we współpracy z producentem kremu Octenicare. 

 

(Visited 325 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !