fbpx

Co to jest Facemapping? Kosmetyki Dermalogica.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Dziś opowiem Wam o drugiej firmie Darmalogica,( pierwszy wpis TU klik) która wcześniej nie znałam, bo trudno jest śledziś wszystkie firmy wchodzące, czy funkcjonujące na rynku. Dermalogica jest firmą, która obsługuje salony spa, ale jej produkty dostępne są także do domowej pielęgnacji. Można zakupić je w wybranych salonach kosmetycznych i spa. Taka filozofia jest teraz często praktykowana z dwóch powodów.

Kosmetyki stosowane w salonie i potem w domu mają najczęściej takie samie substancje aktywne jak w produktach gabinetowy, co oznacza że efekty będą stale podtrzymywane i zdecydowanie lepsze niż w przypadku zupełnie odrębnych pięlęgnacji.Drugi powód jest taki, że firmy kosmetyczne przyzwyczajają klienta do swoich produktów, jeśli produkt podpasuje klient nie będzie szukał innych kosmetyków i rozwiązań.

Firma Dermalogica jest firmą amerykańską bazującą na filozofii facemappingu. Produkty dermalogica obejmują pielęgnacje skóry ciała i twarzy. Producent wyjaśnia na czym polega mapping skóry “FaceceMapping pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie określonych problemów skóry. Terapeuci Dermalogica opierając się na informacjach zawartych w karcie konsultacyjnej FaceMapping komponują indywidualny zabieg odpowiadający potrzebom danego klienta. Mapa Twarzy to konstelacja 14 stref, których pielęgnacja wymaga zastosowania precyzyjnie dobranych produktów.”

Po takiej konsultacji dobierany jest zabieg bezpośrednio pod konkretne potrzeby skóry a nawet konkretne jej partie. Skończyła się era (na szczęście) zabiegów, gdzie kosmetyczka wyjmowała zestaw stworzony prze producenta do konkretnej skóry “do trądzikowej” “do suchej”. Teraz trzeba myśleć, jak klientowi pomóc w jednym zabiegu, nie na jeden problem skórny, ale na wiele. Bo w jednym zabiegu można np. na suche policzki nałożyć preparaty nawilżające i nawadniające skórę, a na czoło gdzie jest wyraźny problem z trądzikiem w tym samym czasie można nałożyć preparaty normalizujące.

Mam dwa kosmetyki dzięki, którym można złożyć sobie pielęgnację na dzień i na noc do skóry po 30 roku życia. Produkt Dermalogica krem na dzień z filtrem spf 50, Dynamic skin recovery z serii AGE smart, oraz produkt na noc, bo nie ma filtru z serii ultraCalming -UltraCalming serum concentrate.

Dynamic skin recovery z serii AGE smart

dermalogica-dynamic-skin-recovery-anty-age

Przeciwzmarszczkowy krem ochronny od dermalogica to krem dla cery dojrzałej lub młodszej z oznakami starzenia. Dzięki filtrowi spf 50 dobrze zabezpiecza skórę przed słońcem a tym samym przed przyspieszonym starzeniem się, głębokimi zmarszczkami powstałymi na skutek kolagenozy i elastozy ( nieprawidłowe i pogrubione włókna elastyny i kolagenu, które tworzą głębokie zmarszczki i bruzdy). Krem zawiera kwas hialuronowy, peptydy oraz witaminy wspomagające odnowę naskórka i nawilżenie skóry.

Krem ma fajną do rozprowadzania lekko płynną konsystencję, oraz przyjemny zapach. Dla skór dojrzałych i suchych oraz naczyniowych sprawdzi się świetnie, może jednak być za “ciężki” dla skór tłustych.

Ultracalming serum concentrate

 

dermalogica-ultracalming-serum-concentrate

Jest to produkt o lekkiej konsystencji, ale mocno skoncentrowany. Zapach przypomina mi drzewo herbaciane.Produkt przeznaczony jest dla skór wrażliwych, delikatnych i podrażnionych. Serum wzmacnia naturalny płaszcz lipidowy skóry. Odbudowuje i chroni uwrażliwioną skórę. Posiada wysokie stężenie kompleksu UltraCalming, niestety nie wiem co wchodzi w skład kompleksu, bo to najcześciej tajemnica producenta, a skomplikowana nazwa przyciąga wzrok i ładnie wygląda na opakowaniu.

Serum warto używać  na noc, do wyciszenia skóry po całym dniu. Myślę też, że osoby bardzo wrażliwe mogą nakładać je pod krem z filtrem na dzień. Nie mam specjalnie wrażliwej skóry, więc cieżko mi mówić za osoby naprawdę wrażliwe, ale myślę,  że dla tych mniej wrażliwych może być to dobry produkt po oparzeniu słonecznym twarzy latem, gdy już się zdarzy.

 

*Za produkty do testów dziękuję “Beauty benefit box”ada podpis mały

 

(Visited 1 489 times, 1 visits today)
0 Pogadały
0

Napewno też to polubisz !