fbpx

Zastosowanie kawy w kosmetyce. Czyli skóra jędrna i wygładzona.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Od kawy zaczynam dzień. Bardzo lubię do śniadania wypić taką lekką i pyszną kawę latte macchiato, to taka lekka kawa z warstwami i pianką. Mój mąż się śmieje, że piję raczej mleko z kawą niż kawę z mlekiem, no cóż takie mam upodobania. Ale dość o kawie w formie której każdy ją zna.  Zapewne rozpoczynasz z kawą dzień, ale wiesz że możesz z nią także dzień kończyć?

Zastosowanie kawy w kosmetyce

 

Otóż kawa ma także wiele zastosowań w kosmetykach, wiedziałaś? Najczęściej używa się ją w peelingach na skórkę pomarańczową oraz wyszczuplających, w kosmetykach ujędrniających i antycellulitowych do ciała , które mają przyspieszyć mikrokrążenie i poprawić ukrwienie tkanek oraz w zabiegach na ciało w salonach kosmetycznych. Kawa w kosmetykach jest używana najczęściej w formie wyciągów lub ekstraktów. Nazwy inci , które możesz spotkać na opakowaniu to:

Caffeine – kofeina, związek zaliczany do grupy alkaloidów purynowych czyli fizjologicznie czynnych zasad azotowych. Stymuluje przemianę materii, ma zdolność rozkładu tłuszczów oraz blokowania enzymów przyczyniających się do ich gromadzenia w komórkach. Ze względu na efekt drenażu tkanek działa wyszczuplająco i detoksykująco. Poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry, zwiększa jej sprężystość.

Coffea Arabica Seed Extract– ekstrakt z nasion kawy Arabiki. Zawiera kofeinę, teobrominę, teofilinę, kwas kawowy, kwas chlorogenowy, trygonelinę, aktywuje proces lipolizy, hamuje proces lipogenezy, poprawia mikrokrążenie.

Działanie kosmetyczne kawy i jej ekstraktów:

  • stymuluje przemianę materii
  • przyczynia się do usuwania złogów tłuszczu
  • ze względu na efekt drenażu tkanek działa wyszczuplająco i detoksykująco
  • zwiększa sprężystość
  • nadaje skórze elastyczność i miękkość
  • poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry

Peelingi zawierające kawę działają także na cellulit. Chociaż cellulit to głęboki i skomplikowany problem z nieprawidłowym rozrastaniem się komórek tłuszczowych oraz z nieprawidłową cyrkulacja krwi w tych miejscach, to peeling i inne kosmetyki antycellulitowe w połączeniu z zdrowym odżywaniem,ruchem i  masażami  mogą w znaczący sposób poprawić kondycję skóry.

Do ustnie uwielbiam latte macchiato do picia, ale lubię też produkty kosmetyczne na bazie kawy. Wy macie jakiś swój ulubiony rodzaj kawy lub super przepisy z wykorzystaniem jej w kosmetykach?

(Visited 2 380 times, 1 visits today)
6 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !