fbpx

Gry planszowe dla dzieci TOP 7.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Ktoś może powiedzieć, że w dzisiejszych czasach gry planszowe dla dzieci to przeżytek, bo przecież jest tablet i telefon i telewizor. To po co, komu jeszcze gry planszowe? A ja mówię z pełnym przekonaniem , są potrzebne! Bo wspólny i rodzinny czas z dziećmi przy grach planszowych to nie tylko świetna zabawa, ale także rozwijanie dziecięcych możliwości dostosowanych do ich wieku.

 

Gry planszowe dzielą się na różne kategorie jak edukacyjne, rodzinne, zręcznościowe, logiczne. Dostępne są także gry dostosowane do wieku dziecka od 1 roku życia aż do 100 lat ;) Gry planszowe rozwijają kreatywność i  procesy myślowe. Dzieciom młodszym pomagają w nauce kolorów, kształtów itp. Dla starszaków pomagają nie rzadko przyswoić nowe słowa, nauczyć nowej umiejętności czy rozwinąć pasję. Dlatego uważam, że każda rodzina powinna posiadać w domu co najmniej jedną porządną grę, bo zawsze znajdzie się okazja ,aby w nią zagrać i wspólnie spędzić czas.

7 najlepszych gier planszowych dla dzieci.

 

Zachęcam Was dziś do zapoznania się z bestselerowymi grami planszowymi z asortymentu Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl. To na prawdę świetne gry dostosowane do każdego wieku dziecka i do każdych potrzeb. Wybrałam gry, które warto mieć w domu, aby fajnie spędzić czas ze swoim dzieckiem.

Ratuj Króliczki

 “Ratuj Króliczki” to gra dla dzieci od 2 r. ż do 5 r.ż. Co prawda na opakowaniu jest napisane, że jest ona przeznaczona dla dzieci od 3 lat, ale przetestował ją na 2 letniej Helce i doskonale dawała sobie radę. Gra ma proste zasady ,które dziecko szybko zrozumie.

Gra-ratuj-króliczki-recenzja

W dziurze są małe króliczki, zaczyna padać deszcz, gracz ma za zadanie uratować jak najwięcej króliczków z norek. Norki mają różne kolory, na drewnianej kostka są kolory odpowiadające kolorom norek. Gracz wyrzuca na kostce kolor np. zielony i albo umieszcza króliczka w środku kolorowej norki (jeśli norka jest pusta) albo ratuje króliczka z nory (gdy w norce jest króliczek) w ten sposób zdobywa króliczki i punkty. Ta osoba, która uratuje najwięcej króliczków wygrywa.

gra-ratuj-króliczki-dla-dzieci

Gra jest bardzo ładnie i kolorowo wykonana a drewniane figurki króliczków są ulubionym dodatkiem moich dziewczynek w grze. Gra uczy młodsze dzieci kolorów a starsze liczenia. Króliczki można też wykorzystać po za grą do uczenia dzieci dodawania czy odejmowania oraz tego gdzie jest czegoś więcej a gdzie mniej.

gra6

Dziewczynki bardzo polubiły grę, i chociaż rodzicom po 5 rozgrywce może się znudzić to dzieci potrafią w nią grać jeszcze wiele razy dziennie. Ciekawi gry?  → klik po więcej szczegółów “Ratuj Króliczki”

Dobble i Dobble Kids

recenzja-gry-Dobble-i-Dobble-Kids

 

1. Dobble jest to gra niewielkich rozmiarów ,ale z wielkim potencjałem ,którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Jest przeznaczona dla dzieci od 6 r.ż  do 14 r.ż i może w nią grać od 2 do 5 osób. Gra polega na tym, że każdy z graczy ma swoje okrągłe karty z różnymi symbolami. Jedna karta jest na środku stołu. Należy jak najszybciej nazwać i odpasować do siebie symbol z karty na środku  z kartą,  którą trzyma w ręku gracz. Trzeba być szybkim i zwinnym,żeby nikt nie zrobił tego przed nami. Żeby było trudniej i zabawniej symbole mają różne wielkości i odwrócone są na kartach w różne strony. Wygrywa ta osoba ,która pozbędzie się pierwsza wszystkich kart.

2. Dobble Kids to gra na szybkość i zwinność ,którą każdy pokocha. Jest oparta na takich samach zasadach co Dobble tylko w tej grze widnieją kolorowe i wyraźne symbole zwierząt. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż. Rozwija w dziecku zdolności motoryczne, szybki myślenie oraz pomaga w zapamiętywaniu nazw zwierząt. Ciekawi gry? kliknij po więcej szczegółów→ Dobble oraz→ Dobble Kids.

Wehikuł Czasu

Gra-wehikuł-czasu-recenzja

Gra Wehikuł Czasu przeniesie Wasze dzieci i Was w różne epoki, odkryje wiele ciekawych fatów historycznych i nauczy wielu nowości. Gra dla dzieci od 10 r.ż do 14 r.ż, zapewnia wiele godzin ciekawej i fascynującej zabawy. Pomaga rozwijać pamięć i koncentrację zawiera 4 warianty trudności. W grę może grać od 2-4 osób i nigdy się nie nudzi. Ciekawi gry?  kliknij po więcej szczegółów → Wehikuł Czasu

Tata Miś

recenzja-gry-dla-dzieci-tata-miś

Tata Miś to gra dla dzieci od 4 r.ż do 9 r. ż. Bardzo ładnie wykonana z drewnianymi elementami (misami). Małe misie pobrudziły się farbami i tata miś chce je teraz wykąpać! Każdy gracz mam misia innego koloru i ten,który dotrze do wanny pierwszy -wygrywa. Ale uwaga ,trzeba też uważać na inne aspekty gry ,bo ten gracz, który za bardzo się rozpędzi może stracić kolejkę. Gra uczy szybkiego podejmowania decyzji. Ciekawi gry? klik → Tata Miś klik

Super Farmer

Gra-super-farmer-recenzja

Super Farmer to światowy hit sprzedany w prawie milionie egzemplarzy. Gra dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż. Bardzo ładnie ilustrowana. Uczy dzieci sztuki przewidywania i podstaw ekonomi w prosty i zabawny sposób. Zostań farmerem, hoduj i wymieniaj zwierzęta,ale uważaj bo w pobliżu grasują wilk i lis ,które mogą zepsuć ci plany o zostaniu super farmerem.Wygrywa osoba ,która pierwsza skompletuje całe stado. Tu znajdziesz więcej szczegółów→ Super Farmer

Było Sobie Życie – Łowca bakterii

Było-sobie-życie-łowca-bakterii-gra-dla-dzieci

Było sobie życie- Łowca bakterii  To kolorowa i pełna emocji gra dla dzieci już od 3 r.ż do 9 r.ż. Gra młodsze dzieci uczy kolorów i kształtów, a starsze spostrzegawczości oraz uczy nieco więcej na temat bakterii i naszego organizmu. Każdy gracz ma swoją tabliczkę z kolorowymi polami, na tych polach właśnie trzeba łapać i umieszczać bakterie, wirusy i toksyny niebezpieczne dla człowieka. Wygrywa ten gracz ,który pierwszy zapełni plansze. Więcej szczegółów o grze→ Było sobie życie-Łowca bakterii

 

Czuczu Karty obrazkowe na sznureczku, Pojazdy

czuczu-kary-pojazdy

Czuczu to świetne zabawki, gry i puzzle dla najmłodszych. Testowane na dzieciach i odpowiadające ich wszystkim rozwojowym potrzebom. Karty obrazkowe to świetna sprawa dla najmłodszych odkrywców w wieku około 1 roku nie ważne czy dla chłopca czy dziewczynki. Karty są zrobione z grubej tektury więc nasz mały odkrywca nie będzie mógł ich szybko zniszczyć. Mieszczą się w maminej torebce więc można je zabrać także na spacer. Korty na sznureczku uczą odgłosów, kształtów i kolorów. Szczegółowy opis gry znajdziesz tu→ Czuczu karty obrazkowe na sznureczku, Pojazdy.

Więcej gier planszowych dla dzieci i dla dorosłych oraz książek i zabawek znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl

logo gandalf compl_ziel_carlsberg.cdr

Post powstał w ramach współpracy z księgarnią internetową Gandalf.com.pl

***********************************

A teraz zapraszam na super KONKURS! Do wygrania wszystkie powyżej opisane fantastyczne gry ( bez gry “Ratuj króliczki”) z Gandalf.com.pl Wystarczy w komentarzu pod tym postem wybrać grę (wpisać jej nazwę ) i odpowiedzieć na proste pytanie – Jak spędzasz kreatywnie swój wolny czas z rodziną? Z pośród wszystkich odpowiedzi wybiorę  7 osób, z których każda wygra wybraną przez siebie grę.

konkurs-gry-planszowe

  1. Gra Super Farmer dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż
  2. Dobble kids dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż
  3. Wehikuł czasu dla dzieci od 10 r.ż do 14 r.ż
  4. Tata Miś dla dzieci od 4 r.ż do 9 r.ż
  5. Dobble dla dzieci od 6 r.ż do 14 r.ż
  6. CzuCzu karty obrazkowe dla dzieci od 1 r.ż
  7. Było sobie życie-Łowca bakterii 3 r.ż do 9 r.ż

 

**************REGULAMIN***************

 

 

1. Organizatorem konkursu jest Kosmetomama.pl
2. Sponsorem konkursu jest Księgarnia internetowa Gandalf.com.pl
3. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny
4. Do wygranie jest 6 gier planszowych( Było sobie życie-Łowca bakterii, Tata Miś, Dobble, Dobble kids, Wehikuł czasu, Super Farmer)  oraz 1x Karty obrazkowe czuczu.
5.Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem wpisać nazwę gry oraz odpowiedzieć na pytanie Jak spędzasz kreatywnie swój wolny czas z rodziną? 
5.Zgłaszając się do konkursu wyrażasz zgodę na podanie swojego adresu zamieszkania oraz telefonu dla kuriera i do wysyłki nagrody.
6.Konkurs trwa od 18.03 do 31.03.2016 godziny 23:59  toczy się na blogu i na facebooku kosmetomama.
8. Jeśli bierzesz udział w konkursie na blogu, nie możesz brać już udziału w tym konkursie na facebooku i na odwód.
7.W ciągu 3 dni od zakończenia konkursu tzn.do dnia 3.04.2016 r zostaną wyłonieni zwycięscy, a informacja o tym będzie opublikowana na  blogu pod tym wpisem oraz fanpage Kosmetomama.
8.Każdy zwycięzca ma 7 dni od daty podania wyników, aby zgłosić sie po nagrodę ( wysyłając maila  na kosmetomama@gmail.com z nickiem/imieniem zgodnym z tym zgłoszonym w konkursie na blogu lub fb oraz z danymi do wysyłki), po upłynięciu tego czasu wybrana zostaje inne osoba.
9.W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
10.Nagrody wysyłane są tylko na teren Polski.
11.Będzie nam miło jak polubisz nasze profile na facebooku Gandalf.com.pl  oraz Kosmetomama, jednak nie jest to warunkiem uczestnictwa w konkursie.

 

POWODZENIA!!

Gry wędrują do:

*Karty Czuczu- Dominika Zawadzka-brała udział na fb
*Było sobie życie-łowca bakterii -Magdalena Kaczmarska -brała udział na blogu
*Tata Miś-Matka Antyterrorystka-brała udział na blogu
*Wehikuł Czasu -Ewelina Modelewska-brała udział na fb
*Super Farmer-Magdalena Dudel-brała udział na fb
*Dobble -Dominik Pietrzak brał udział na blogu
*Dobble Kids- Barbara Włoch brała udział na fb

(Visited 13 243 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !