fbpx

Piasek kinetyczny.Kreatywna zabawa z dzieckiem w domu.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Musimy się z tym pogodzić, że słońca będzie coraz mniej i że dni coraz krótsze. Dlatego też trzeba znaleźć jakiś sposób na nudę czy się chce czy nie, aby zająć nasze maluszki w te pochmurne, mokre i zimne dni. Świetnym i przetestowanym przez moje dzieci sposobem na nudę jest piasek kinetyczny. To cudo wymyślił na pewno ktoś kto ma dzieci bo stworzył go tak, aby jak najmniej się przy tym pobrudzić.

Co to jest piasek kinetyczny i do czego służy?

 

Piasek kinetyczny to nic innego jak zwykły piasek z polimerami. Polimery sztuczne, które są używane do piasku nie są toksyczne ani niebezpieczne dla dziecka, o ile nie zje całego pudełka ;) Dodatkowo kinetyczne piaski to tylko 2 % polimerów, które łączą ze sobą ziarenka a reszta 98% to sam piasek.

piasek-kinetyczny-kosmetomama.pl

Piasek kinetyczny służy głównie do zabawy. Piszę tu “głównie” bo może być także używany do trapi lub rehabilitacji kończyn górnych u dzieci i u dorosłych z np: nadwrażliwości dotykowej.

Jak się bawić piaskiem kinetycznym ?

 

Zabawa takim piaskiem to prawdziwa przyjemność. Konsystencja piasku przypomina mi trochę masę cukrową, lub miękkie, już wyrobione ciastu, przyjemne w dotyku. Piasek przeznaczony jest do zabawy w domu i na podwórku. Można formować z niego różne większe lub mniesz zamki, babki, ciasta, to co podpowiada wyobraźnia dziecka lub dorosłego. Tak, tak dorośli też lubią się nim bawić wiem po sobie :). Piasek naprawdę ma anty stresowe zdolności.

zosia i piasek 2

Do budowania z pisku mogą posłużyć zwykłe foremki do piaskownicy, ale równie dobre do tego celu okażą się też po prostu dłonie, lub kuchenne naczynka i łyżeczki. Forma którą zrobimy będzie trwała i nie rozsypie się, bo piasek w dotyku jest jak by wilgotny. Nie wysycha też po zostawieniu go w pudełku. Nie można go jednak wkładać do np piekarnika i wypalać z niego uformowane  rzeczy.

zosia i piasek1

Dodatkowo, co ważne dla każdego rodzica, nie przyczepa się do dłoni i nie rozsypuje (sam). Jego minus jest taki, że potrafi przylepić się do podeszwy butów i ubrań i ciężko jest go stamtąd odczepić. W ten także sposób piasek może przemieścić się po domu. Moje wnioski wiekowe, które wyciągnęłam po obserwacji dzieci i męża są takie że, dorośli go uwielbiają, dzieci w wieku od 3-10 lat bardzo ładnie i kreatywnie się nim bawią, a dzieci poniżej 3 roku, po prostu trzeba przy zabawie pilnować, bo oprócz zabawy nim uwielbiają go rozrzucać i próbować, ale zabawa pod okiem rodzica powinna przebiegać bez większych problemów.

piasek

Polecam dla:

  • dzieci głównie od 3 roku życie
  • dzieci młodsze powinny bawić się piaskiem pod okiem dorosłego
  • dorosłych, który uwielbiają kreatywnie spędzać czas z dziećmi
  • dla dzieci których rączki wymagają ćwiczeń

 

Piasek kinetyczny w dobrej cenie możesz kupić  TU klik

ada podpis mały

(Visited 9 701 times, 1 visits today)
11 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !