fbpx

Pieluszki Toujours. Dobra jakość w przystępnej cenie. Recenzja.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Jakiś czas temu napisałam post z którego jednoznacznie wynika, że jak matka zapomni ze sobą pieluszek na zmianę niech będzie pewna, te pieluszki się przydadzą! Bo pieluszki przydają się zawsze i wszędzie. Pewnie każda mam dziecka, które jeszcze nie jest odpieluchowane kitra po kieszeniach, torbach i innych miejscach pieluszki na zmianę. Nie prawda?! Teraz, na szczęście pogoda sprzyja i można maluszki, już do odpieluchowania gotowe zacząć odzwyczajać od pieluszek. Te z was które maja dzieci jeszcze za małe na te luksusy, musza zaopatrzyć się w odpowiedni zapas. Ale, ale wracając już konkretnie do tematu dziś, po 2 tygodniach testowania mogę powiedzieć coś więcej na temat jednorazowych   pieluszek i to nie tych najdroższych, ale takich w dobrej cenie i co najważniejsze z dobra jakością.

Do tej pory używałam tylko jednych pieluszek jednorazowych, tych z wyższej półki cenowej, bo niestety nie mogłam znaleść tańszych i dobrych zmieników. Niektóre przeciekały, inne były bardzo szorstkie, jeszcze inne nie odpowiadały skórze mojego dziecka. Więc w końcu zostałam przy tych drogich, które po portfelu, nie biją tak bardzo tylko wtedy ,gdy są w promocji. Wiecie ile to jest kasy! Wyobraźcie sobie ( pewnie wcale nie musicie sobie wyobrażać, bo doskonale to wiecie) ile dziennie wydajemy na pieluszki naszych maluszków.

Naukowcy obliczyli, że do 3 roku życia maluch zużywa od 3000 do 6000 tysięcy pieluszek! 

Pewnie też dlatego przeciętne utrzymanie dziecka do 18 roku życia oscyluje w granicach 400 000 tyś złotych! Jednego! A co powiedzieć o dwójce, trójce czy strach się bać, czwórce?! ;) Te sterty pielusze zalegają nie tylko na naszych portfelach, ale i w środowisku. Możemy zrobić tu dwie rzeczy. Jedną, to używać pieluszek wielorazowych. Jednak nie dla każdego rodzica ich używanie jest komfortowe. Drugie rozwiązanie to kupować pieluszki tańsze, co odciąży nasz portfel oraz szybciej zacząć odpieluchowywać nasze pociechy. Można to zacząć robić już między 2 a 3 rokiem życia, jeśli chodzi o oduczanie dzienne.

Jaką opcję nie wybierzecie, życzę powodzenia i wytrwałości. Tych z Państwa ,którzy dzielnie używają pieluszek wielorazowych pozdrawiam, a tych który nie mają tyle cierpliwości,  wytrwałości czy po prostu nie chcą wielorazowo dotykać kupy swojego dziecka ;)  zapraszam na bardziej wnikliwą recenzję tańszych pieluszek.

PIELUSZKI TOUJOURS

pieluszki lidl5

Pieluszki Toujours na pierwszy rzut oka, nie różnią się specjalnie do innych. Na opakowaniu znajdziemy śmiejącego się malucha, oznaczenie wielkości pieluszek  od 1 (2-5 kg) do 6 (od 15 kg ) oraz podstawowe informację o chłonności, lekkości i suchości. Wiem , że większość z Was nie wybiera pieluszek po opakowaniu. Raczej po przez polecenie od kogoś znajomego lub po przez sprawdzenie ich wcześniej na pupie własnego dziecka. Pisałam kiedyś, że najważniejsze jest to co odpowiada waszym dzieciom. I nie ma znaczenie czy jest to pieluszka tańsza lub droższa. Nie zmieniam zdania, raczej rozszerzam listę pieluszek ,które warto przetestować na swoim maluszku.

Pieluszki Toujours mogły być Wam wczesnej znane ponieważ są obecne na stałe w asortymencie Lidla. Przeszły jednak metamorfozę i pod ta samą nazwa znaleść można lepsza jakość i chłonność. Pieluszki posiadają także pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka.

WYGLĄD

Wiem, że dla nas rodziców wygląd jest mało ważny, ale dla naszych dzieci nie. Czym bardziej kolorowa pieluszka tym łatwiej włożysz ją na małą pupkę dziecka. Przynajmniej u mnie to działa. Te pieluszki maja wiele różnych grafik z kolorowymi zwierzaczkami. Każdy rozmiar pieluszek różni się też trochę wyglądem i grafikami zwierzątek.

KOMFORT i WYGODA

Pieluszki są miękkie i wygodne. Łatwo się je zakłada ponieważ rzepy są dość elastyczne i duże. Dzięki temu Helka, która normalnie nosi 5, tu mogła “wbić się” w 4, co też jak wiadomo przekłada się na finanse.  Dzięki elastyczności pieluszki, Helka też swobodnie się w nich porusza. Bardzo mi się podoba także to, że pieluszki maja duże falbany boczne, co sprawia, że nie przeciekają tak jak inne pieluszki w podobnej cenie. Helka spała w nich w nocy i biegała w ciągu dnia i na prawdę byłam zaskoczona ,że nic nie przeciekło. Oczywiście nawet w najlepszych pieluszkach zdążają się kupy,  którym nie straszna jest żadna pieluszka.

pieluszki lidl 4

W rozmiarach dla niemowląt pieluszki Toujours mają dziurkę z przodu na gojący się pępek. Aby szybciej się goił przy dostępie powietrza.Pieluszki w porównaniu do tych drogich, także dobrze chłoną wilgoć.  Jeśli macie swoje ulubione pieluszki to nie zmieniajcie ich, ale jeśli nadal szukacie czegoś w przystępnej cenie i dobrej jakości z czystym sumieniem mogę polecić te! Teraz do 30.04.2016 r w sklepach Lidl w całej Polsce trwa wielka akcja promocyjna i pieluszki , które na codzień będą w dobrej cenie, teraz są w jeszcze lepszej. Kupujcie, sprawdzajcie i dajce znać jak u was się sprawdzają!

ada podpis mały

Post powstał w ramach współpracy z Lidl Polska. 

(Visited 2 266 times, 1 visits today)
9 komentarzy
0

Napewno też to polubisz !