fbpx

Dziecięcy Lookbook. Stylizacje dla dziewczynek #1

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Jesień to pora roku, którą można uznać za tą ulubioną, bo jest melancholijna, romantyczna i kolorowa. Jednak rodzicom małych dzieci jesień może kojarzyć się z katarem, błotem i nudą w domu, gdy pada deszcz. Pozostańmy jednak w tej optymistycznej wersji jesieni, bez kataru, deszczu i z pięknymi kolorami. Zapraszam Was dziś na jesienne kadry do mojego ogrodu.

 

Gdy jest tak pięknie na dworze żal nie wyjść. Dziewczynki mają wtedy dużo pomysłów na spacery. Lubią biegać wśród liści i zbierać te najbardziej kolorowe, a kasztanami mają wypchane całe kieszenie. To są ich skarby. Oczywiście potem te kasztany są w całym domu i we wszystkich kątach. Znaleźć je można w butach, w garnkach do gotowania i w szafkach na książki.

ub5

jesienne-stylizacje-dla-dziewczynek

Helka : Kurtka: Lidl | Komin i czapka: Buba

Z nazbieranych wcześniej liści powstają artystyczne prace. Dziewczynki, tak jak wszystkie dzieci uwielbiają wskakiwać w każdą jesienną kałużę. Oczywiście najpierw panikuję, że się przeziębią, ale potem przypominam sobie jaką radość mi to sprawiało gdy byłam dzieckiem i nie mogłabym im zabrać przyjemności, która płynie z tych jesiennych szaleństw, więc jedyne co mogę zrobić to ubrać je tak aby było im wygodnie i patrzeć jak się dobrze bawią.

stylizacje-dla-dziewczynek-3-5-lat

ub3

Okazuje się, że dziecku nie potrzeba do szczęścia wiele. Wystarczy rodzic, liście, trawa i parę kasztanów, a to wszystko ożywione dziecięcą wyobraźnią staje się domkami dla wróżek i kasztanowymi zwierzątkami. Pamiętam jak moje pokolenie przesiadywało tak na dworze całymi godzinami, rzucając tylko plecak po szkole i krzycząc do mamy: “Wychodzę na dwór!”

zosia-1

ub19

Tęsknię za tym beztroskim życiem i tym, że wtedy wszystko mnie zachwycało. Wszystko było nowe, piękne i niezwykłe. A teraz dzięki moim córkom mogę tą magią życia zachwycić się na nowo. Nie jest to łatwe, zwłaszcza wtedy, gdy jestem zmęczona, chora czy najzwyczajniej w świecie drażni mnie pogoda, ale życie składa się z pięknych chwil, które warto zapamiętać.


Helka:

Kurtka: Lidl

Komin i czapka Buba

Zosia:

Płaszczyk: F&F

Sukienka:Buba

Czapka i komin: Buba

 

Mamusie dołączcie do mnie na moim facebooku kosmetomama

(Visited 465 times, 1 visits today)
0 Pogadały
0

Napewno też to polubisz !