fbpx

37 prezentów dla malucha i starszaka (0 + do 7 + r.ż)

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Niebawem Mikołajki ! Dlatego, aby ułatwić Tobie zakupy przygotowałam propozycje prezentów dla Twojego dziecka.  Ja mam dzieci w różnym wieku i o różnej płci, każdego interesuje coś innego i każde o czym innym marzy. W związku z taką różnorodnością dzieci ;) w zestawieniu polecam prezenty zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki, w wieku od kilku miesięcy do mniej więcej siódmego roku życia. Korzystaj !

 

ZABAWKI DLA MALUSZKA 0-12 MC.

 

Ten czas w życiu dziecka to czas głównie dźwięków i różnych faktur ( miękkich, szeleszczących, elastycznych, twardych) To też świat kontrastowych kolorów. Dlatego w tym zestawieniu jest zestaw książeczek kontrastowych, zestaw gryzako-grzechotek, mata, na której maluch może zarówno kopać nóżkami jak i leżeć spokojnie, szeleścić, pociągać , chwytać. Szumiś wydający szumiące i uspakajające dźwięki, który może potem służyć jako przytulanka. Piłeczka z teksturami do chwytania i kopania oraz zawieszka do wózka w różne ciekawe wzory. 

 

 

mikołajkowe-prezenty-dla-dziecka-0-12

 

  1. Done by Deer – Zestaw 3 grzechotek i gryzaków od 2 do 6 miesiąca życia.
  2. Skip Hop Mata edukacyjna – Warzywniak  
  3. Kontrastowe obrazki 
  4. Sylikonowy gryzak
  5. Mięciutka piłka sensoryczna
  6. Szumiś – miś szumiący
  7.  Sigikid zawieszka do wózka nietoperz 

ZABAWKI DLA MALUCHA 1- 3 LATKA

 

W tym wieku dziecko już chce wiele próbować. Interesują go różne rzeczy, kolory, materiały. Lubi rzucać, ciągnąć, wgniatać.Próbować nowych dla siebie rzeczy. Dlatego w tym zestawianiu proponuje zabawkę 4 w 1, która ma szeleszczące części, zabawki można włożyć jedną w drugą. Jest też zabawka do wciskania i wyciskania paluszkiem kolorowych nacisków.  Jest drewniany samochód z kształtnymi klockami, puzzle do łączenia zwierzątek, książeczka dla rozwijania dziecięcej inteligencji, oraz zestaw gumowych samochodów do nakręcania, bardzo odpornych na rzuty.

prezenty-mikolajkowe-1-3-dzieci

 

1 Edukacyjna zabawka 4 w 1 Safari.

2 Bąbelki do wciskania i wyciskania

3. Rodzina mamutów-

4. Samochód Kods Concept ( 2 wariantach kolorystycznych)

5 Puzzle CZU CZU zwierzątka

6. Kisążeczki rozwijające inteligencję . Akademia inteligętnego malucha w wieku 2-3 latka.

7. Samochodziki.

ZABAWKI DLA DZIECKA 3-4 LATA

 

W tym wieku spryt dziecka jest zaskakujący dla rodzica. Dziecko lubi malować, budować, tworzyć, słuchać. Dlatego w tym zestawieniu jest drewniany zestaw sushi do poprawiania koordynacji ręka-oko, perłowe farby 3D dla wymagających artystów, zestaw ratujący zwierzęta dla małego weterynarza, drewniana mini kuchenka dla szefa kuchni, szefowej też, gumowe pasy na każdą przestrzeń oraz kultowa książka z serii „rok w …” tym razem w przedszkolu rozwijająca pamięć i spostrzegawczość dziecka.

 

prezenty-dl-dzieci-3-4

1 Zestaw drewnianych miseczek

2 Błyszczące farby 3 D

3. Zestaw weterynarz

4 Mini kuchenka

5 Gumowe puzzle

6 Książki (rok w lesie, rok w mieście i rok w przedszkolu)

 

ZABAWKI DLA DZIECKA 4-5 LAT

 

Mam córkę w tym wieku. Jej ulubioną zabawą jest zabawa w mamę. Wkłada wtedy lale do wózka i jedzie robić wirtualne zakupy. Dlatego też w zestawieniu jest lala ( można dokupić do niej ubrania, pieska i meble). Kreatywne gry i zabawy też są tu nie przypadkiem, bo pozwalają rozwijać się dziecięcej wyobraźni. Polecam magnetyczne gry w zgadywanki, magnetyczną układankę w wersji dla chłopca i dla dziewczynki w której można ubierać postacie tak jak się to dziecku podoba. 

prezenty-na-mikołajki-dla-chlopca-i-dziewczynki

1 Gra magnetyczna kim jestem ?

2 Duża lalka

3 Wózek dla lalki.

4 Drewniany samochód konstrukcyjny-koparka ( można dokupić do zestawu inne samochody)

5 Drewniana stacja paliwowa i autka

6 Kosmtium wróżki do samodzielnego zrobienia ( skrzydełka, opaska i różdzka)

7 Magnetyczna układanka w kilku różnych wariantach ( pory roku, księżniczki, literki, zwierzęta)

 

ZABAWKI DLA DZIECKA 5 – 7+ lat

 

W tym wieku zaczyna się pyskowanie ;) Moja Zosia to uwielbia! Mamo nie założę „tego” chce zrobić „tak” dlatego do tego wieku wydają mi się być idealne zabawki „zrób to sam ,tak jak najlepiej potrafisz „ czyli po swojemu. Zbuduj, sklej, udekoruj, złącz. W tym zestawieniu trójwymiarowe puzzle, samochód do zbudowania,  arcydzieła do wymalowania, biżuteria z własnego wytworu oraz własnoręcznie zrobione bryloczki.

mikołajki-dla-chłopca-i-dziewczynki-prezenty

Samochód do samodzielnego złożenia 

2 Niezwykłe puzzle

3 Trójwymiarowe papierowe postacie do składania 

4 Zestaw do robienia biżuterii

5 Zestaw do malowania farbami

6 Zestaw kreatywny – bryloczki 

7Klocki kreatywne – do robienia konstrukcji ( różne warianty dla chłopca i dla dziewczynki)

8Kreatywny zestaw do projektowania stroje / modelki (różne warianty)

 

LIST I WIDEO OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

Na koniec zostawiłam dla Ciebie najlepsze ! Czyli spersonalizowane wideo i film w którym Święty Mikołaj zwraca się bezpośrednio do Twojego dziecka po imieniu ! Byłam wzruszona kiedy moje wideo zostało już zrobione, pomyślałam sobie, szkoda że w moich czasach nie było takich niesamowitych niespodzianek. Moje dzieci, które oglądały film miały z wrażenia otwarte buzie, piszczały gdy Mikołaj mówił do nich po imieniu i kiwały głową gdy wyczytywał je z księgi grzecznych dzieci. Film oglądały kilkukrotnie i zawsze z tą samą radością i niedowierzaniem w oczach.

WIDEO DO ŚW. MIKOŁAJA 

święty-mikołaj-prezent-wideo

Zdjęcia pochodza ze strony listymikolaja.pl

Pierwszy raz spersonalizowane wideo nagrałam moim dziewczynkom 2 lata temu. Weszłam na stronę, wybrałam imiona, wybrałam tekst, który Św. Mikołaj ma do moich dzieci powiedzieć np “Zosi, Helenko widzę, że ładnie odrabiacie lekcje” lub “Zosiu, Helenko słuchajcie się rodziców” Tekstów Mikołaja jest naprawdę mnóstwo, więc każdy znajdzie coś dla swojego dziecka. Można też do filmu dodać zdjęcia dzieci, zdjęcia bliskich osób, domu. Możesz wybierać z kilku różnych filmów dostępnych na stronie. Po zrobieniu film jest u Ciebie na  mailu w przeciągu 3 godzin. Tu możesz zobaczyć jak wygląda wideo KLIK WIDEO 

LIST OD ŚW. MIKOŁAJA 

list-do-mikołaja-personalizacja

Zdjęcie pochodzi ze strony listymikolaja.pl

List od Mikołaja to opcja dla nieco starszych dzieci ( około 5 lat) . List jest dostępny w opcji “wybierz z gotowych” pięknych tekstów lub rodzic możne samemu taki list napisać do dziecka. List z imieniem dziecka, pocztówką i dyplomem po kilku dniach ląduje w Twojej skrzynce pocztowej ( nie na mailu ;) To bardzo fajna i niezwykła pamiątka. Tu możesz zobaczyć jak wygląda list KLIK LIST 

 

To moje ulubione propozycje dla dzieci, mam nadzieje, że Tobie też się podobają ! Szukasz prezentu dla mamy, przyjaciółki, koleżanki ? Mam dla ciebie pomysły na udany prezent tu klik 

 

kosmetomama-blog-kosmetologiczno-parentingowy

 

(Visited 1 623 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !