fbpx

Cechy dobrej szczoteczki do mycia zębów dla dzieci.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Dopóki maluszek nie zacznie ząbkować nie zastanawiamy się nad tym jaką wybrać szczoteczkę do zębów i pastę. Problem pojawia się wtedy, gdy ten nasz maluszek posiada już chociażby 2 ząbki. Chociaż stomatolodzy mówią, że do szczotkowania trzeba dziecko już przyzwyczajać za nim wyrosną mu pierwsze zęby, ale kto to tak naprawdę robi? Podejrzewam, że niewiele z Was, no może przy pierwszym dziecku ;). Strasznie to nie wychowawcze przyznać się do tego, ale uczciwe. Przyznaje się przyzwyczajałam do mycia zębów tylko 1 dziecko. Z drugim dzieckiem poszłam bardziej na żywioł. Czyli były zęby było mycie.

Ale wracając do posiadaczy tych dwóch zębów. Trzeba im wybrać jakąś szczotkę i pastę dostosowaną do ich potrzeb i rozmiaru dziecięcej twarzy.

Na rynku jest wiele szczotek dla dzieci i podobno nie różnią się niczym oprócz wielkości i miękkości od tych dla dorosłych, powiedział jeden znawca. Podejrzewam jednak, że ten znawca nie ma dzieci skoro uważa, że dziecko może myć zęby szczotka dla dorosłych. Jest jeden nie podważalny i nie negocjowalny element w tych szczotkach dla dzieci ,bez którego umycie zębów było by trudne, a może nie możliwe?.

A mianowicie bajkowe postacie,  kolorowe szczoteczki i co w niektórych nawet dzięki muzyczne. To wszystko sprawia, że umycie dziecku zębów, nie jest a wykonalną czynnością. A więc podsumujmy. Dzieci powinny być przyzwyczajane do mycia zębów już od 1 ząbka. Szczotka dla dzieci  powinna być miękka, lekka, mała i najlepiej kolorowa.

Mamy do wyboru szczotki dla dzieci zwykłe,elektryczne oraz soniczne.  Te ostatnie polecane są dla starszych dzieci, bo czyszczą zęby za pomocą ultradźwięków, co wiąże się z inną techniką czyszczenia. Wskazane są przy niej wolne ruchy. Każdy rodzic powinien jednak kierować się wytycznymi stomatolog, własną wygodą oraz wygodą dziecka.

Są rożne sposoby na to, aby dziecko umyło zęby. Oto kilka z nich sprawdzonych przez nas:

  • kupienie minutnika i nastawienie go na dany czas w którym dziecko ma myć zęby (opcja dla dzieci starszych)
  • puszczanie ulubionej piosenki do mycia zębów. np “Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” trwa ona około 2 minut, czyli tyle ile powinno myć dziecku i sobie zęby.
  • Kupić szczoteczkę elektroniczną, która po danym czasie wygrywa krótką muzyczkę.
  • Ostatni sposób jest używany wtedy, kiedy wszystkie inne zawiodą “Zosiu umyj zęby, bo nie będziesz jadła słodyczy“-zawsze działa! ;)

Co do pasty do zębów dla dzieci powinniśmy wybierać takie, które nie mają fluoru (dla tych młodszych) albo ich zawartość jest odpowiednio dobrana do wieku dziecka (patrz na opakowaniu). Ja nie jestem zwolenniczką smakowych past do zębów bo najczęściej zawierają one cukier lub słodzik, wolę wybierać te, które są w smaku neutralne. Bo one starczają na dłużej a nie są wyssanie z tubki po pierwszym szczotkowaniu. Teraz są też już dostępne w sklepach eco naturalne pasty do zębów dla dzieci i dla dorosłych.

Macie swoje sposoby na mycie zębów u dzieci?

ada podpis mały

Niniejszy post jest postem sponsorowanym

(Visited 512 times, 1 visits today)
1 Pogadały
0

Napewno też to polubisz !