fbpx

Świat zabawek moich dzieci. Pomysły na prezenty

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama
Witajcie moi Drodzy! Nie jest to typowy post świąteczny z pomysłami na prezenty, ale może ktoś z Was znajdzie jakąś inspirację na prezent dla maluszka?. Chciałam wam pokazać trochę świata moich dzieci. To czym lubią się bawić, co pobudza ich wyobraźnie.
To miłego oglądania!
Wchodząc do pokoju moich dzieci można potknąć się właściwie o wszystko, o klocki, lalki, kredki, misie. Są też takie rzeczy, które potrafią zaatakować z powietrza, są to najczęściej zabawki, które umieszczamy tam specjalnie żeby Zosia się nimi sama nie bawiła np. gry, od których może pogubić części albo puzzle, plasteliną którą może zjeść Helenka. Wysokość dla niej jednak nie jest przeszkodą i najczęściej jednak zdejmuje sobie je sama. No ale cóż taka mała z niej iskierka.
 
KSIĄŻKI
Zosia bardzo lubi czytać, chodź jeszcze nie umie, ale opisuje to co widzi na obrazku i w ten sposób opowiada sobie swoją historie, albo przynosi je nam i razem czytamy, oczywiście najfajniej jest jak zmieniamy przy tym głos, wtedy jest dużo śmiechu. Jak ma ochotę, aby tak się pobawić nigdy nie przynosi 1 książki zawsze jest to pół pokoju. Siedzi wtedy na podłodze, rozkłada wszystkie książki wokół siebie i ogląda.Książki, które polecamy to seria krótkich i bardzo kolorowych książeczek o MISI MARYSI, które kupiłyśmy pod wpływem polecenia innej mamy i się nie zawiodłyśmy. Książeczki nie są drogie bo za sztukę wychodzi około 7 zł.
ZABAWKI PLUSZOWE
Zosia jak chyba każde dziecko lubi pluszowe zabawki. Teraz jesteśmy na etapie głównie Świnki Peppy i jej całej rodziny. Żeby je kupić latałam po całej nadmorskiej miejscowości bo każdy członek rodziny Peppy był w innym miejscu. Oczywiście świnka Peppa i jej pluszowa rodzina jest też dostępna w sklepach stacjonarnych i w Internecie. Za takie pluszowe zabawki trzeba zapłacić od 22-40 zł za każdego członka rodziny, więc warto sprawdzać tam gdzie jest najtaniej.
Zosia bawi się swoją rodzinką w dom, świnki jeżdżą po pokojach, pracują, chodzą spać. Zosia lubi je też zabierać w podróż samochodem i się do nich przytulać. O baletnicy-pacynce już pisałam więc zapraszam TU, aby sprawdzić czy u was taki prezent by się sprawdził.
MISIE
Pluszowe Misie. Mamy ich chyba z 10 w domu. Lubi się nimi bawić i wozić je w wózeczku dla lalek. Miejsce misi w naszym domu to głównie parapet. Z tego miejsca widzą dokładnie całą okolicę i pokój Zosi :). Jeśli Wasz maluch lubi przytulać się do pluszaków to z pewnością misie będą świetną przytulanką i przyjacielem dziecka. Cena misi w zależności od rozmiaru i materiału wynosi od 20-200 zł. Pamiętajmy też, że misie można kupić w corocznej akcji stacji telewizyjnej aby wspomóc inne dzieci, to tak jak by zrobić dwa prezenty jednym gestem.
KIESZONKOWE KOBIETKI
Te małe laleczki tworzą z Zosią jej cały świat. Często je kąpie w małym baseniku, ale musi być woda taka “nieudawana”. Gotuje im małe obiadki i kładzie w małych łóżeczkach i tak potrafi się nimi bawić sama przez długi czas. Małe lale też dostają od Zosi głos….i wtedy mogą się między sobą porozumiewać. Poli Pocket firmy MATTEL bo ta się nazywają są idealnym prezentem dla dziecka 3+ lata, bo można z nich tworzyć wiele różnych zestawów, kupować wiele laleczek i ubranek. Cena z zestawy z laleczkami wacha się od 30 do 200 zł.
ZWIERZYNIEC
Kiedy Zosi pierwszy raz zobaczyła je w sklepie to siedziała na podłodze i układała w rodzinki, nie dało się ją w żaden sposób ze sklepu wyprowadzić. Wtedy wybrała sobie 3 zwierzątka bez których na pewno ze sklepu nie wyjdzie i tak się rozpoczęła zwierzęca przygoda. Następne figurki dostała na Gwiazdkę i co jakiś ich przybywa. Jest już rodzina słoni, rodzina piesków, lwów, żyraf, kaczuszek, świnek i jeszcze kilka pojedynczych. Byłybyście w szoku co taki zwierzak potrafi, bo u nas one jeżdżą samochodem, skaczą z parapetu, budują sobie domki z książek i kąpią się w wannie. Zabiera je też często do piaskownicy.
Polecam zwierzaki Schleich dla dzieci w wieku od 2,5+ roku w górę. Prezent za równo dla chłopca jak i dziewczynki. Można znaleźć w kolekcjach zwierzęta domowe, dzikie, dinozaury i wiele innych a także figurki ludzi w tym wróżek i czarodziejskich postaci. Cena za figurkę od 20 zł, najlepiej jednak kupować zestawy są tańsze.
PACYNKA
Pacynki są u nas w domu różne. Baletnica z którą Zosia tańczy, Księżniczka która z nią śpiewa, jest jeszcze kaczucha i sowa, które teraz służą Helence do ślinienia. Są lekkie więc Helenka można je wesoło podrzucać, machać i rzucać. Polecam dla chłopca i dziewczynki, bo są najróżniejsze, nawet niektóre przedstawiają postacie z bajek i filmów dla dzieci. Wspaniała zabawa dla całej rodziny w tworzeniu własnej postaci. Prezent dla dziecka w wieku od 8 miesięcy  (gryzie, podrzuca,) do 7 lat (gdy dziecko może już same tworzyć własnego przyjaciela). Najtańsze pacynki przedstawiające zwierzaki lub postacie można kupić w IKEA a te droższe w innych sklepach i internecie TU..
GRZECHOTKI
To jest już tylko dla Helenki, czyli dla maluszków (od 4 miesiąca do 1,5 roku), które potrafią same utrzymać coś w rączce. Najlepiej zacząć od miękkich grzechotek a potem ewentualnie kupić z plastikowymi dodatkami. Grzechotka to dobra zabawa dla ucha malucha i jego rączek. Może służyć do wystukiwania rytmów. Helenka niestety czasem też i się w głowę tym stuknie (dlatego na początek polecam miękkie) i wtedy jest płacz, ale wieże, że posiądzie tą wiedze, że nie wszystko jest miękkie i puszyste.
O gryzaku dla maluszków -żyrafie Sophie pisałam TU więc zapraszam i polecam. Na pewno doskonale sprawdzi się na prezent dla malucha w wieku od 3 miesięcy. Posłuży mu do gryzienia, rzucania i piszczenia. Żyrafa rozwija także różne zmysły malucha.
To tyle ze świata zabawek moich dzieci mam nadzieje, że nie zanudziłam a może komuś pomogłam w wyborze?. Czy Wasze maluchy mają swoje ulubione zabawki?, piszcie.
(Visited 674 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !