fbpx

Przewodnik o bezpiecznym opalaniu jest przeznaczona dla każdej mamy, babci, cioci, taty, dla każdego, kto chce bezpiecznie przebywać na słońcu sam lub w towarzystwie. Ulotkę można wydrukować i korzystać z niej zawsze wtedy gdy będzie potrzebna. Ulotka jest bardzo czytelnie i obrazowo stworzona przez Karolinę z bloga Żyj Kochaj Twórz i zaprojektowana tak, aby łatwo było z niej korzystać. Możecie ją pobrać i wydrukować oraz udostępniać dla innych.

Zasady opisane w ulotce :

  • Nasmaruj siebie wybranym kremem z filtrem (SPF 15-50 ) w zależności od karnacji, dziecko ( SPF 30-50 +) Latem przed wyjściem na długi spacer, plażę, wycieczkę w góry.
  • Smaruj siebie i dziecko po każdej kąpieli w wodzie. Najpierw wytrzyj się ręcznikiem potem nasmaruj. Nie smaruj się na  mokra skórę. Rozrzedzasz w ten sposób krem.
  • Dosmaruj krem po 2 godzinach opalania. Krem się wyciera o ręcznik i ubrania dlatego warto powtarzać tą czynność co jakiś czas.
  • Smaruj całe ciało nie zapominając o dłoniach i twarzy (nos i uszy też).
  • Ogranicz w miarę możliwości wychodzenie na dwór czy kąpiele w godzinach najbardziej intensywnego słońca, czyli między 11:00 a 14:00.
  • Chroń głowę swoją i dziecka oraz zakładajcie okulary przeciwsłoneczne kupione w optyku lub w sprawdzonym sklepie. Nigdy na bazarze. Takie okulary nie posiadają filtra UV i mogą powodować wady wzroku.
  • Zakładaj dzieciom na plaże ubrania i kostiumy ze specjalnego materiału nieprzepuszczającego promieni UV. Takie ubrania dostępne są w dużych sklepach sportowych.

ulotka-czerniak-5

POBIERZ

ulotka-4

POBIERZ

Przydatne informację:

Jak chronić siebie i dziecko przed słońcem?

Filtry przeciwsłoneczne to co warto o nich wiedzieć.

(Visited 732 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !