fbpx

Makijaż permanentny. Co możesz nim poprawić?

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Pewnie każda z Was po przeczytaniu tematu ma już odpowiedz na to pytanie, ale czy na pewno odpowiedz jest taka prosta? Pozostawiam do rozważenia po przeczytaniu artykułu.

Makijaż permanentny, co to?

Makijaż permanentny traktowany jest, jako alternatywa zwykłego makijażu. Jest bardzo trwały i niezmywalny (permanentny). Przeciętnie w zależności od partii ciała utrzymuje się od 3-5 lat. Kreska na oku górna lub dolna może się wyłuszczyć do 5 lat. Usta kontur w podobnym czasie mogą także stać się mniej intensywne. Jeśli chodzi o brwi prawda jest taka, że już nigdy pigment nie zostanie w pełni usunięty ze skóry, ponieważ jest tam go o wiele więcej niż np. na kresce. Piszę o tym na wstępie, bo musicie wiedzieć i wybierać świadomie, że gdy podejmiecie decyzję będzie ona nieodwracalna. Makijaż permanentny bardzo się zmienił od czasu, gdy został wprowadzony. Pigmenty mają różne kolory, są płycej wprowadzane pod skórę, mają mniej substancji które potencjalnie moga uczulać. Dla każdej kobiety od siwej po czarną można dobrać coś najlepiej pasującego do jej karnacji, oprawy oczu czy upodobań.

Makijaż permanentny służy poprawianiu urody. Przy małych oczach lub rzadkich rzęsach mogą spowodować, że oczy staną się bardziej wyraziste, jeśli marzyłaś zawsze o pięknych i gęstych brwiach a masz takie” ledwo co” jak ja, ta metoda także pomoże w odzyskaniu brewek. Jeśli matka natura nie obdarzyła ciebie pięknymi i obfitymi ustami to możesz je optycznie powiększyć obrysowują je lub wypełniając pigmentem. Żeby podkreślić swoją urodę trzeba wiedzieć, do kogo się zgłosić, bo jeśli masz mieć coś trwałego to powinno być to zrobione i dopasowane do kształtu twojej twarzy.

Wybieraj z głową bo drugiej szansy może nie być. Do kogo na zabieg?

Warto zanim podejmiesz ten krok wiedzieć, że tego naprawdę chcesz i że jesteś na to gotowa. Jeśli już tą decyzję masz za sobą i jesteś na TAK, najlepiej wypytaj czy jakaś koleżanka nie zna może kogoś dobrego do polecenia. A najlepiej zawsze zobacz czy brwi lub inne partie z makijażem permanentnym tobie u koleżanki odpowiadają, to jest najlepsza gwarancja dobrze wykonanej pracy. Zawsze sprawdzić jeszcze portfolio, opinie i dyplomy osoby, którą masz obdarzyć zaufaniem. Taka osoba powinna mieć też kilka cech: Dokładność, kreatywność, pewną rękę, profesjonalizm. Jest to bardzo ważne, bo nie zawsze z takiego zabiegu wychodzi się piękniejszą, a oszpeconą na całe życie! Osoba wykonująca zabieg powinna też cechować kultura osobista i higiena.  Możecie się tu uśmiać, ale bardzo ważne jest tu higieniczne mycie rąk, bo można przenieść wiele różnych chorób przy takim zabiegu. Dlatego też osoba wykonująca zabieg powinna zakładać jednorazowe rękawiczki, i używać także jednorazowej igły, dziwne że o tym wspominam? Wcale nie w swojej pracy widziałam już wiele osób, które z higieną były na bakier a zajmowały się urodą.

Widzimisie? czy coś więcej?

Ale makijaż permanentny to nie tylko upiększanie urody, to często pomoc w odzyskaniu kobiecości. Kobiety po chemioterapii, które korzystają z makijażu permanentnego odzyskują brwi, oprawę oczu. Kobiety po mastektomii odzyskują, chociaż namiastkę piersi, bo ostatnim etapem tworzenia piersi jest pokolorowanie i stworzenie brodawki sutkowej, aby pierś wyglądała jak najbardziej naturalnie. Z makijażu permanentnego mogą korzystać także kobiety i mężczyźni, którzy mają problem z przerzedzaniem się włosów na głowie. W ten sposób osoby takie odzyskują pewność siebie i uśmiech na twarzy. Przykład prac możesz znaleźć na stronie Pinterest.

Mam nadzieję, że Te z Was które uważały tą metodę za tylko i wyłącznie “widzi misie” znudzonych babeczek, zmieniły trochę zdanie. A Wy korzystałyście kiedyś? zamierzacie spróbować ?

Ja osobiście długo korzystałam z henny, brewki śliczne ale na krótko. Niedawno nadarzyła się okazja, bo moja przyjaciółka Paulina zrobiła kurs, a ponieważ jej ufam, jest odpowiedzialna i dobra w kosmetyce, wiedziałam że mogę spokojnie oddać się w jej ręce i się oddałam i wyszło super!

 brwi-makijaż-permanentny

(Visited 841 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !