fbpx

Wielorazowe pieluszki Mila.Test i recenzja mamy i córki.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Witajcie kochani! zapraszam na wielorazowy  test i recenzje wielorazowych pieluszek Mila

Wiecie moje drogie Mamy, że przeciętny maluch do 3 roku życia zużywa od 6 do 8 tysięcy jednorazowych pieluszek! Niestety oprócz kwestii finansowej jest jeszcze ekologiczna, bo pieluszki  rozkładają się kilka tysięcy lat….
A gdyby tak można było wspomóc trochę swój budżet, środowisko i zdrową pupę Waszego dziecka?, nie spróbowały byście? Ja byłam bardzo ciekawa tego eko trendu, więc jak tylko dostałam propozycję przetestowania pieluszek wielorazowych Mila firmy Simed od razu się zgodziłam.
Firma dała mi na testy dużo czasu dzięki temu mogę przekazać wam rzetelną recenzję z testów mojej młodszej córki Helenki.
Helenka ma teraz 9 miesięcy kiedy zaczęłam testować pieluszki miała 8 miesięcy. Myślę, że jest to bardzo dobry wiek na pieluszki wielorazowe, ale równie dobrze mogłabym zacząć ich używać wcześniej(3-4 miesiące) bo maluch ma już w tym wieku uregulowany system robienia kupek.

 

PIERWSZE WRAŻENIE

 

Pieluszki przyjechały do mnie kurierem, czekałam na nie jak na ważnego gościa w domu i wreszcie się pojawiły! Nieśmiało otworzyłam przesyłkę i zobaczyłam przepiękną pieluszkę (otulacz) w kolorze oczywiście najmodniejszym w tym sezonie bo jeansowym! To co mnie od razu urzekło to WYGLĄD! Bo w końcu każdy maluch powinien wyglądać pięknie :). W zestawie razem z pieluszką dostałam do testów worek nieprzemakalny w kolorze fioletowym na brudne wkłady, dwa wkłady jeden z mikrofibry drugi z mikrofibry i bambusa, oraz bibułkę jednorazową. Tak uzbrojona ruszyłam na testy z  moim dzieckiem.

 

 

 

WYKONANIE PIELUSZKI

Pieluszka oczywiście oprócz pięknego wyglądu została porządnie wykonana z nieprzemakającego materiału PUL. Posiada ona dwie kieszonki w które od środka wsuwa się wkłady chłonne. W taki sam prosty sposób także się je zmienia (wyjmując wkład z kieszonki). Pieluszka posiada dużą ilość zatrzasków, którymi można regulować nie tylko szerokość pieluszki, ale także jej długość co oznacza, że starczy nam na długo bo ROŚNIE razem z dzieckiem.

 

Pieluszki testowała Helenka waży teraz 8 kg, ale na potrzeby recenzji włożyłam w pieluszkę moją ponad 3 letnią i ważącą 14 kg córkę i zmieściła się bez problemu. Widzicie zatem jak bardzo można modyfikować wielkość pieluszki. Pieluszka dodatkowo posiada w okolicach pasa i nóg elastyczne gumki, które dobrze przylegają do ciała dziecka, aby wszelkie niespodzianki zostały w środku pieluszki .

 

Zatrzaski i regulacja jest naprawdę świetnie pomyślana, niestety przy bardzo ruchliwym dziecku możecie mieć mały problem, aby zapiąć porządnie pieluszkę i może to trochę potrwać zanim traficie we wszystkie zapięcia, Helenka trochę przy tej czynności się niecierpliwiła, ale po pewnym czasie i większej wprawie pieluszka zapina się już znacznie szybciej.

WKŁAD DO PIELUSZEK

Wkłady do pieluszek są wykonane z mięciutkiej i oddychającej mikrofibry. Pupa bardzo dobrze się w nich czuje i podczas tych 3 tygodni testów Helenka ani razu nie miała odparzonej pupy po mimo, że wkłady nie są tak chłonne jak pampersy. Trzeba je częściej wymieniać na suche. Ja robiłam to co mniej więcej 4-5 godzin. Ale uważam, że to że w pieluszce po jakimś czasie czuć wilgoć może być także plusem. Przy starszych dzieciach jest to dobre bo maluch czuje, że ma mokro i szybciej oduczy się siusiania w pieluszkę i prędzej zacznie korzystać z nocnika.
W nocy należy wymieniać wkład co 5 godzin bo inaczej przecieka, chyba, że włożymy podwójny wkład do pieluchy to wtedy pieluszkę można zmieniać rzadziej. Nam niestety w nocy zdążyło się przemoczyć pieluszkę (siusiu wyciekało górą lub nogawkami), ale to dla tego, że pieluszki nie były zmieniane przez całą noc więc w zwykłych pampersach też miałyśmy podobny problem.

 

 PRZEJDŹMY SIĘ

Po zapięciu pieluszki z miękkim wkładem Helenka chodziła jakby nigdy nic. Nic jej nie przeszkadzało, nic się nie wpijało w nóżki albo w plecki lub brzuszek. Pieluszka przy pierwszym założeniu wydaje się lekko masywna względem zwykłego pampersa, ale to tylko pozory bo maluch czuje się w niej dobrze i swobodnie. Pieluszka mila jest lekka i bardzo łatwo zakłada się na  nią body lub inne przylegające ubranka tak jak na zwykłą pieluchę.
Ponieważ Helenka nie umie jeszcze mówić a to co opisałam wynikało z jej reakcji, zachowania i mojej obserwacji postanowiłam poprosić Zosię o ocenę. Założyłam jej pieluszkę i zapytałam jak się w niej czuje, odpowiedziała że dobrze i  że jest mięciutka i wygodna.

PRANIE

 

Pieluszki mila są bardzo łatwe w utrzymaniu higieny małej pupy. Nie jest to tak proste jak w przypadku zwykłych jednorazówek, ale nie przysparzało mi problemu. Przemoczony wkład wyjmuje się z pieluszki i wrzuca do pralki na 40 stopni lub myje ręcznie (jak kto woli) z płynem dla maluchów. Trochę więcej zachodu jest z kupką, bo wiadomo trzeba się gdzieś jej pozbyć. W tym przypadku najpierw wyrzucamy śmierdziucha do toalety a potem spłukujemy resztę kupy i wrzucamy do pralki. Mój wkład nie zmienił ani koloru (był dalej biały) ani zapachu (pachniał proszkiem jak inne uprane rzeczy).

SUSZENIE

Sama pieluszka jak i wkłady do niej schną bardzo szybko i jeśli wieczorem zrobimy pranie to rano znowu możemy korzystać z wyschniętych wkładów.  Nie należy jednak prac pieluszki w wysokiej temperaturze (tylko do 40 stopni) a wkład można prać do 90 stopni , aby nie obniżyć skuteczności pieluszek. Można natomiast pieluszkę odwirowywać, ale  w max. 1000 obrotach.

KOSZTY

Pieluszka dla malucha, która rośnie razem z nim to koszt za sztukę 23,90 zł. Otulacz, które mogą służyć jako pieluszka z wkładem, ale także jako zewnętrzna warstwa do pieluszek tetrowych to koszt za sztukę 21.90zł. Wkład do pieluszki kosztuje w zależności od ilości sztuk i warstw od 6,50 do 19,80zł. Wiec myślę, że nie jest to duży wydatek nawet dla niezdecydowanych rodziców, bo zawsze można kupić niewielką ilość aby przetestować pieluszki Mila.
Jak widzicie testy wypadły pomyślnie, ja jestem zadowolona z tej możliwości i używam pieluszki którą dostałam. Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć na temat pieluszek, otulaczy i wkładów oraz je zakupić zapraszam nas stronę http://www.simed.pl/.Używacie pieluszek wielorazowych?, czy jesteście raczej przekonane do tych jednorazowych? A może nie macie jeszcze malucha i rozważacie różne rozwiązania?

 

 

(Visited 8 015 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !