fbpx

Pomysły na zimowe zabawy.

Napisałam Ja : Ada | Kosmetomama

Siedzimy w domu. Pada deszcze, czasem deszcz ze śniegiem. Ponuro, smutno, nudno. Chorujemy. Katar, kaszel, nawet zapalenie oskrzeli, lekarstwa i tak w kółko. Niech ta zima się skończy bo oprócz daty w kalendarzu nic tu się nie zgadza! Plucha. Przyroda śpi i czeka na lepsze i cieplejsze dni.

A My?.

Ale był taki dzień a nawet kilka dni tej zimy, gdy można było poszaleć na pięknym błyszczącym śniegu i w pełnym słońcu. Ten dzień udało mi się uchwycić na zdjęciu. Wysmarowana kremem radosna buzia szczerzy się do zdjęć.

Zapraszam na plac zabaw.

zimowy-spacer-z-dzeckiem

Zosia na placu zabaw, i jej malowanki na śniegu

Zbieranie kamyczków i patyczków, żeby na śniegu namalować piękny obrazek. Zosia już umie malować “człowieki”. Rysuje im duże głowy i nosy, a nóżki i rączki to takie długie kreseczki.

Zabawy-na-śniegu

Zosia skupiona nad swoim zadaniem

Kamyczki pozbierane, można wysłać je na dół, żeby potem po nie zjechać lub…

zabawy-zimą

Skoki, normalnie nie zejdzie :) To po mamie ma!

Zeskoczyć, biegiem, biegiem bo jeszcze ktoś te kamyczki zabierze.

dziecko-na-placu-zabaw

Tak się teraz buja 3,5 latka.

Huśtanie, było by nudne gdyby nie tysiące sposobów na które można je wykonywać.

zabawy-dzieci-na-placu-zabaw

Uśmiech numer 5 ;)

zabawy-na-śniegu-z-dzieckiem

Aniołek

Kładzenie się na śniegu to podstawa, aniołek tez musi być.

śnieżne-zabawy-z-dzieckiem

Zosia

Zabawy na śniegu, bieganie i to co wyobraźnia podsunie. Spacery po lesie,sanki  i lepienie bałwana. Niestety w tym roku zima nie dała zbyt wiele takich pięknych dni.

Po mimo takiej parszywej pogody maluchy w zimę powinny być pielęgnowane inaczej niż w lato. Jak wygląda nasza jesienno-zimowa pielęgnacja?

Do wanny

W zimę używamy olejku lub emolientu. Nalewamy wodę o temperaturze około 38 stopni i dolewamy podaną na opakowaniu ilość kosmetyku. Skóra malucha jest wtedy miękka i nawilżona.

Do włosów

Używamy mniej delikatnych kosmetyków, i nie zmieniamy ich w ciągu roku. Najczęściej używane to Ziaja “Ziajka szampon dla dzieci i niemowląt”,Johnson&Johnson “Johnson’s baby szampon do włosów dla dzieci” .Czasem też używamy Avon baby “Delikatny szampon.tear-free, mild & gentle”.

Do ciała

Jeśli używamy do kąpieli emolientów to najczęściej nie używam już potem niczego, ale czasem gdy skóra potrzebuje więcej nawilżenia używamy Dermedic linum baby lekki balsam do ciała od 1 miesiąca życia. Do pupy natomiast używamy linomag, alantan, Pat&Rub.

Do twarzy

Nie zależnie do kremu, który stosujecie na zimę, należy nakładać go na buzię dziecka na 10 minut przed wyjściem z domu, alby składniki wodne wyparowały, jest to bardzo ważne w temperaturach minusowych.Kremiki za zimę których używamy to Pat&Rub, Dermedic, i czasem Skarb Matki krem na zimę.

To tyle z naszej strony, miłego weekendu Kochani.

 

 

 

(Visited 338 times, 1 visits today)

Napewno też to polubisz !